martin G
04.12.07,12:42
asi sa už budem opakovat ale prosim o info.manželka ma pozemok(darovany)na svoje meno.planujeme stavat RD,po dokladnom uvaženy chceme všetky nasledne papierovačky na stavebne a uzemne ... aj ŠFRB uvadzat moje meno.akym potvrdenim alebo tlačivom by som mohol takto vykonat.(čo menej naročne na peniaze a čas) Ďakujem
wagner
04.12.07,19:03
A manželka s tým súhlasí? Teda vlastník pozemku ona, staviteľ Ty a v prípade že sa niečo zomelie, tak manželka si utrie ústa? Ja, byť na mieste Tvojej manželky, tak by som s tým nesúhlasila. Alebo máš toľko peňazí, že to budeš financovať z vlastných peňazí ktoré si priniesol do manželstva?
martin G
05.12.07,04:37
prečo hned myslite na to najhoršie.chceme preto na moje meno lebo manželka je na materskej ak chceme peniaze od ŠFRB tak asi to bude lepše ak žiadatel ma stali prijem ne chabych 5 000.ale stavitel budem ja a majitelia domu obaja.
badoga
05.12.07,11:57
Už som to niekde písala... Viem, že stavebný úrad vydá stavebné povolenie len na osobu, ktorá je v katastri zapísaná ako vlastník parcely.
Asi by som sa snažila najprv zapísať v katastri oboch manželov ako vlastníkov pozemku. (Asi cez darovaciu zmluvu alebo iným spôsobom - nie som právnik)
Aj do budúcna budú všetky úkony najprv okolo stavby a potom domu jednoduchšie.:)
NeMaria
30.12.07,18:42
Tiež si myslím, že je jednoduchšie dať na kataster žiadosť o zápis oboch manželov ako vlastníkov pozemku v pomere 1/1, či už darovaním alebo iným spôsobom. Na katastri Ti určite poradia, ako sa to dá. Mne tiež naši darovali pozemok, ale kým sme nemali (aj s manželom) LV na naše meno, tak sme na stavebnom úrade ani na žiadnom inom nič nevybavili, aj keď sme mali notárom overený súhlas rodičov s výstavbou aj zmluvu o budúcej zmluve...:( LV na pozemok budeš potrebovať všade... u elektrikárov, vodárov, plynárov, na stavebnom úrade, na ŠFRB.... no všade. m
duves
30.12.07,19:09
Je uplne bežné, ze pozemok je zapisany na jedneho z manzelov, ktory ho napr. nadobudol kupou ešte pred uzavretím manželstva. Pricom stavebne povolenie je vydane na manželov. Pripadna stavba bude vo vlastnictve BSM oboch manželov a pozemok ostane nadalej vo vlastnictve jedneho z nich. To su moje skusenosti, desiatky podobnych.