Anča
04.12.07,13:28
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu.
Zamestnankyňa skončila pracovný pomer 29.6.2007./piatok/Opätovne jej vznikol pracovný pomer od 2.7.2007 -/ pondelok-k tomu istému zamestnávateľovi/. Tento pracovný pomer sa považuje za bezprostredne nadväzujúci pre vznik nároku na dovolenku. Ako mám vypočítať priemerný zárobok na 4. Q. 2007?
Len zo zúčtovanej a vyplatenej mzdy za 3. Q. 2007, alebo môžem pripočítať
aj alikvótne sumy zložiek mzdy vyplatených v predchádzajúcich obdobiach/
1. Q.2007 - ročná odmena/, ktoré sa prenášajú z predchádzajúcich štvrťrokov do rozhodujúceho obdobia pri nepretržitom pracovnom pomere.
Ďakujem pekne za skorú odpoveď.
Zoltán Kovács
04.12.07,13:20
Súhlasím s Andrejom, a len malá poznámočka. Zamestnancovi vznikne v poistení (ZP aj SP) okno na dva dni (So, Ne). Tie dva dni nemá poistenie.
veronikasad
04.12.07,13:22
Súhlasím s Andrejom, a len malá poznámočka. Zamestnancovi vznikne v poistení (ZP aj SP) okno na dva dni (So, Ne). Tie dva dni nemá poistenie.
.... a zdr.poistenie si musí doplatiť ako samoplatiteľ.

----------
Veronika
Anča
04.12.07,19:28
To, že je to bezprostredne nadväzujúci som sa dozvedela z výkladu k Zákonníku práce súčasného aj minulého/nemám ho teraz u seba,aby som uviedla autorov/. Poistné platiť nemusí, lebo dovršila dôchodkový vek a požiadala ku dňu skončenia pracovného pomeru/prvého/ o starobný dôchodok.
Anča
05.12.07,11:03
"Moji" autori/už som to našla-Judr.Barancová/ komentujú §110 Zak.pr. - spoločné ustanovania o dovolenke /:"Za nepretržité trvanie pracovného pomeru, t.j. za bezprostredne nadväzujúci vznik nového pracovného pomeru zamestnanca sa považuje jeho vznik v najbližšom nasledujúcom pracovnom dni, keď skončil predchádzajúci pracovný pomer. Tým sa umožňuje aj presun čerpania dovolenky z predchádzajúceho do nového pracovného pomeru, ktorý zamestnancovi vznikol k tomu istému zamestnávateľovi. Takéto nepretržité trvanie pracovného pomeru sa výlučne na účely dovolenky posudzuje ako jeden pracovný pomer(napr. pri práci dôchodcov), a preto v týchto situáciach zamestnávateľ nemôže poskytnúť náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku z dôvodu skončenia pracovného pomeru podľa ustanovenia § 116zákonníka práce."
K výpočtu priemerného zárobku v tomto prípade sa nevyjadruje.
Ďakujem za odpovede.