anmary
04.12.07,14:00
Má niekto skúsenosti s podložkami na pečenie. Mali by nahradiť papier na pečenie. Ak áno, od akého výrobcu?
:DVianočné pečenie sa blíži, tak pečo si ho neuľahčiť????:D
adulka16
04.12.07,13:28
,, věčný papier na pečenie ,, - úžasná vec. Vrelo odporúčam. :D
Je úžasný aj na pečivo z lístkového cesta, ktoré sa neprilepí. Papier stači pretrieť po pečení vlhkou handrou a pečieš hneď ďalej. Ja mám dva kusy, ktoré striedam.
Pečiem na ňom aj zemiaky a aj porcované kurča. Kura sa neprilepí na pekáč , ale pekne sa pripečie aj zospodu.
Ja mam papiere , ktoré som kúpila bežne v drogérii jeden stál do 100 Sk / taá modrá škatuľka / a používam ich často asi tak dva roky. Sú aj drahšie, ale mne fungujú aj tieto.

Takže príjemné pečenie prajem. :D
mysimis
04.12.07,13:34
Adulka16, dobre čítam v drogérii ???? A má ten papier aj nejaký názov?
olybaba
04.12.07,19:43
pozdravujem,
volá sa to fólia na pečenie a sú rôzne druhy :
- silikónova
- teflónova
- silcopat
vynikajúca vec, všetko na nej pečiem,
utriem, umyjem - super !!!
Marína
04.12.07,22:09
Ďakujem za názornú ukážku. A kde si to kúpila, prosím?
Llívia
05.12.07,04:54
Tiež máme teflónový papier na pečenie a je to super vec. Koláče sa dobre prepečú aj zospodu a veľmi ľahko sa dajú celé vybrať z plechu. Kúpili sme to v Lidli a doteraz ľutujem, že len jeden kus, lebo už to nevieme zohnať :-(
Po zlých skúsenostiach by som veľmi neodporúčala silikónové podložky a formy, pretože tie máme aj od Tupperware, aj od Tescomy, aj nejaké z Lidla, ale zo všetkých má jedlo takú zvláštnu príchuť, ktorá aspoň mne osobne vadí.
PS: Teraz je súťaž s Herou o večný papier na pečenie. Poslala som tam už asi 5 SMS, ale nič som nevyhrala :-(
anmary
05.12.07,06:30
:eek::eek::eek:V ktorej drogérii, aký je presný názov?

Zišlo mi to na um presne kvôli tej súťaži Hera. Keď som si však prečítala, že vyhráva každá 50. SMS, tak som si zrátala, že ma lacnejšie vyjde keď si ju kúpim sama, ako za každú SMS 6,- Sk.
STRELEC
05.12.07,06:33
,, věčný papier na pečenie ,, - úžasná vec. Vrelo odporúčam. :D
Je úžasný aj na pečivo z lístkového cesta, ktoré sa neprilepí. Papier stači pretrieť po pečení vlhkou handrou a pečieš hneď ďalej. Ja mám dva kusy, ktoré striedam.
Pečiem na ňom aj zemiaky a aj porcované kurča. Kura sa neprilepí na pekáč , ale pekne sa pripečie aj zospodu.
Ja mam papiere , ktoré som kúpila bežne v drogérii jeden stál do 100 Sk / taá modrá škatuľka / a používam ich často asi tak dva roky. Sú aj drahšie, ale mne fungujú aj tieto.

Takže príjemné pečenie prajem. :D
Ďakujem za tip - kúpim ho domov. Máme silikonové formy na mufinky a tie si nevie manželka vynachváliť a ten "papier" bude asi niečo podobné, len rovné. Vď.
olybaba
05.12.07,16:10
odpoved pre marinu
- neviem, kde sa to da kupit na slovensku, mozno v domacich potrebach,
- mam to z anglicka - bola som u syna na navsteve v dome kde posobil ako au pair a tam som to videla a oci ocila - ze co to je (su roznej hrubky), tam je to bezna vybava kuchyne, ked sa znehodnoti po urcitom pocte pouzitia (cca 500), vyhodia a pouzivaju novy kus, ziadne umyvanie pripaleneho pecenia,
- dostat to na kusy a aj na metre - podla velkosti plechu a tvaru sa da nastrihat
pozdravujem
Olice
05.12.07,17:53
Tiež som sa nechal inšpirovať a dnes sme takúto fóliu kúpili v drogérii.
Stála 97,- Sk a je tam napísané, že vzdrží cca 300 pečení.
katarina53
05.12.07,18:46
marek15, prosím, ako sa to presne volá a ako to vyzerá? Stačí, keď budem v drogérii pýtať, večný papier na pečenie?
Ďakujem za odpoveď.
Olice
05.12.07,19:47
marek15, prosím, ako sa to presne volá a ako to vyzerá? Stačí, keď budem v drogérii pýtať, večný papier na pečenie?
Ďakujem za odpoveď.
Na krabičke je napísané fólia na pečenie znovupoužiteľná, balené v krabičke s rozmermy cca 30x10 cm. Uložený bol pri papiery na pečenie, roznych vreckách. Táto konkrétna fólia má rozmer 40x33 cm. Kupovali sme to v menšej drogérii, nie v markete.
Marína
06.12.07,12:14
Všetkým vám ďakujem za informácie. Už som ho kúpila v papiernictve za 99,50 Sk.
slavkasig
14.12.07,10:19
Kúpil niekto tú foliu v Nitre alebo v Topolčanoch ja som to skúšala ale nikde ju nemajú asi som nebola v tých správnych obchodoch
učtovníčka
14.12.07,10:44
Mávajú to bežne v Tescu, sú na 1000 použití a stoja okolo 200 Sk. Mám ich už dlho a fungujú.
Silikónová podložka od Tupperware mi tiež funguje aj na mäso aj na zákusky bez zápachu. Všetky silikónové veci sú max do 220 stupňov. ak sa "prepália"
tak by mohli smrdieť
slavkasig
14.12.07,11:41
Mávajú to bežne v Tescu, sú na 1000 použití a stoja okolo 200 Sk. Mám ich už dlho a fungujú.
Silikónová podložka od Tupperware mi tiež funguje aj na mäso aj na zákusky bez zápachu. Všetky silikónové veci sú max do 220 stupňov. ak sa "prepália"
tak by mohli smrdieť
V Topolčianskom Tescu nemali skúsim v Nitre tam som už ísť nestihla. Ďakujem
olybaba
14.12.07,21:32
pozdravujem,
robila som prieskum v nasom meste,
ani papiernictvo, ani drogeria, ani domace potreby o tejto pomocke na pecenie ani nepoculi - cumeli na mna, ze co to pytam (mylia si tuto foliu s tenkou foliou na pecenie, co sa da do nej maso a uzatvori a tak pecie)
som sklamana so situaciou,
nasla som na nete ponuku, dala som ju majitelovi obchodu, aby popripade objednal
Vladimír55
18.12.07,11:24
Ja používam Tupperware a svedčili sa mi aj keď boli trochu drahé. Treba ich davať na taký plech aký majú rozmer - pri pečení sa roztiahnu asi o 1 cm.
Veľmi ľahká udržba , nepripália. Proste fajn.
Marína
18.12.07,11:37
Presne tú som kúpila(99,50 Sk), čo je v modrom obale. Osvedčila sa, idem kúpiť ďalšiu.
Stitch
18.12.07,12:26
Môžem sa spýtať kde ju dostať? Ako hľadám, tak hľadám ja som ju ešte nevypátrala. V nejakom konkrétnom obchode/reťazci?:o
riga
18.12.07,12:52
Včera som ho videla na vianočných trhoch v Inchebe
atramka
13.02.08,20:55
pozdravujem,
robila som prieskum v nasom meste,
ani papiernictvo, ani drogeria, ani domace potreby o tejto pomocke na pecenie ani nepoculi - cumeli na mna, ze co to pytam (mylia si tuto foliu s tenkou foliou na pecenie, co sa da do nej maso a uzatvori a tak pecie)
som sklamana so situaciou,
nasla som na nete ponuku, dala som ju majitelovi obchodu, aby popripade objednal
..... prosím poraďte, ja to stále hľadám, od Vianoc.....už bude aj Veľká noc,:)
ale som to nikde nedostala, skúšala som Tesco, Hypernova, Drogéria...
Poradí niekto predajňu v Bratislave, Nitre, príp.Leviciach, kde to mávajú????
Ďakujem....
Meggi 1
13.02.08,21:23
..... prosím poraďte, ja to stále hľadám, od Vianoc.....už bude aj Veľká noc,:)
ale som to nikde nedostala, skúšala som Tesco, Hypernova, Drogéria...
Poradí niekto predajňu v Bratislave, Nitre, príp.Leviciach, kde to mávajú????
Ďakujem....
atramka, ved presne to zháňam tiež, ale neviem sa dopátrať, kde to zohnať, všade mi ponúkajú len obyčajný papier na pečenie. Niekde pozerali na mňa ako na zázrak z inej planéty, čo od nich pýtam.
atramka
13.02.08,21:34
... no bude nám to asi musieť niekto kúpiť tam, kde to majú..
Spýtame sa Maríny a Olybaby či by nám nemohli poradiť. Tiež sa na mňa v predajniach pozerajú ,aké čudo to chcem, krútia však hlavami - vraj nemáme, nevieme...
PORAĎÁCI, KTO NÁM PORADÍ???
atramka
13.02.08,21:42
pozdravujem,
volá sa to fólia na pečenie a sú rôzne druhy :
- silikónova
- teflónova
- silcopat
vynikajúca vec, všetko na nej pečiem,
utriem, umyjem - super !!!
Olybaba, u uvádzaš viacej druhov. S ktorou fóliou máš najlepšie skúsenosti???
Olice
14.02.08,04:55
... no bude nám to asi musieť niekto kúpiť tam, kde to majú..
Spýtame sa Maríny a Olybaby či by nám nemohli poradiť. Tiež sa na mňa v predajniach pozerajú ,aké čudo to chcem, krútia však hlavami - vraj nemáme, nevieme...
PORAĎÁCI, KTO NÁM PORADÍ???
Ja som túto fóliu kúpila v ABC plus drogérii, ale mali ju aj v papirernictve u nás na sídlisku. Mám presne tie dva druhy, ktoré si priložila v príspevku č. 17.
Musím len dodať, že je to skutočne vynikajúca vec. Ak by si to skutočne nevedela zohnať, tak sa môžme dohodnúť cez ss, kúpim a pošlem.
janaGT
14.02.08,06:34
kúpte si podložku na pečenie z Tuperware, ja som si ju práve včera na prezentácii objednala .... aj som videla na vlastné oči ako sme na nej piekli.
Meggi 1
14.02.08,20:48
kúpte si podložku na pečenie z Tuperware, ja som si ju práve včera na prezentácii objednala .... aj som videla na vlastné oči ako sme na nej piekli.
Janka, z akého materiálu je tá podložka z Tupperware? Teflónová alebo silikónová?
janaGT
15.02.08,05:33
Janka, z akého materiálu je tá podložka z Tupperware? Teflónová alebo silikónová?

úha, tak to ti teraz nepoviem ... len viem že bola červená a upiekli sme na nej super buchty, potom som ju len umyla a bola čistá.
Ale pozriem sa doma v katalógu a napíšem.
Ketrin01
15.02.08,07:15
ano aj ja mam skusenosti a mozem povedat ze velmi dobre.
Meggi 1
16.02.08,20:20
úha, tak to ti teraz nepoviem ... len viem že bola červená a upiekli sme na nej super buchty, potom som ju len umyla a bola čistá.
Ale pozriem sa doma v katalógu a napíšem.
Janka, zistila si ten materiál?
janaGT
17.02.08,08:47
Janka, zistila si ten materiál?
áno, je písané, že je silikónová,
stojí Sk 899,-
Objednala som si ju na prezentácii, nakoľko som videla, "čo dokáže".
olybaba
17.02.08,12:45
pozdravujem,
ja mam silikonovu podlozku, ale nedam na nu dopustit !
- ta z tupperware je riadne draha - na kolko peceni ju predstavovali ?
- silikonova za cca 100 Sk co sa u nas da kupit je asi na 300-500 peceni !
uz sa tesim na velkonocne pecenie, je to super vec - ciste pecenie !!!
Meggi 1
17.02.08,20:16
áno, je písané, že je silikónová,
stojí Sk 899,-
Objednala som si ju na prezentácii, nakoľko som videla, "čo dokáže".
Hmm.....ja by som radšej chcela teflónovú. Ale neviem, kde by som ju zohnala, u nás nemajú žiadne. Keby sa dala aspoň objednať. Vie niekto poradiť, odkiaľ?
atramka
17.02.08,21:27
Olice, kde je "papiernictvo u Vás na sídlisku " a na akej ulici v Ba je spomínaná drogéria?
Olice
17.02.08,21:34
Olice, kde je "papiernictvo u Vás na sídlisku " a na akej ulici v Ba je spomínaná drogéria?
Napíšem, ale uvoľni si priestor na ss ;)
lorelei
18.02.08,06:47
Ja som kupila nahodou a aj posledny kus silikonovej podlozky a za sumu 150 ,- SK. A som maximalne spokojna s nou,mam aj teflonovu, len tu sa podarilo nojej polovicke uz rozkrajat spolu s kolacom, ked sa nevedel dockat, kedy si da:). Mylsim,ze netreba az take drahe kupovat, ale kazdeho osobna vec, inak je fakt problem ich zohnat, ja som ani nazhanala tu silionovu, ale ked som ju objavila,tak som ju hned brala....
Meggi 1
18.02.08,19:59
Ja som kupila nahodou a aj posledny kus silikonovej podlozky a za sumu 150 ,- SK. A som maximalne spokojna s nou,mam aj teflonovu, len tu sa podarilo nojej polovicke uz rozkrajat spolu s kolacom, ked sa nevedel dockat, kedy si da:). Mylsim,ze netreba az take drahe kupovat, ale kazdeho osobna vec, inak je fakt problem ich zohnat, ja som ani nazhanala tu silionovu, ale ked som ju objavila,tak som ju hned brala....
Vyskúšala si teda aj teflónovú aj silikónovú. Badáš medzi nimi nejaký rozdiel?
lorelei
20.02.08,06:40
Vyskúšala si teda aj teflónovú aj silikónovú. Badáš medzi nimi nejaký rozdiel?

No vies co, mozno nie som az taky odbornik, ale pre mna su rovnako dobre obe, nevidim nijaky rozdiel. Mozno skusenejsie poradia este nejake finty o ktorych ani neviem a zistim,ze je fakt nejaky rozdiel.:D
atramka
21.02.08,08:40
.....no a kde majú aktuálne teraz v obchode tieto ťažkozháňané podložky?????


Olice, už mi môžeš dať vedieť....... teším sa
dalida
22.02.08,04:39
Dlhšie už sledujem túto debatu, medzitým som u nás pochodila tuším všetky obchody, ktoré by prichádzali do úvahy, že by tam ten papier mohli mať, ale neúspešne:mee:
Zatiaľ sa nevzdávam a budem skúšať aj inde.:D
cactus
22.02.08,04:54
Dlhšie už sledujem túto debatu, medzitým som u nás pochodila tuším všetky obchody, ktoré by prichádzali do úvahy, že by tam ten papier mohli mať, ale neúspešne:mee:
Zatiaľ sa nevzdávam a budem skúšať aj inde.:D


až poprosíš predavačky vo vašej drogérii, pretože najčastejšie to predávajú tam, aby to objednali u dílera, tak im to určite donesie. Ide Veľká noc a myslím si, že to budú ponúkať. Obchodníci to veľmi nechcú objednávať, pretože je to dosť drahé a aby im to nestálo na pultoch. Totiž ľudia o tom ešte veľmi nevedia.
dalida
22.02.08,13:01
až poprosíš predavačky vo vašej drogérii, pretože najčastejšie to predávajú tam, aby to objednali u dílera, tak im to určite donesie. Ide Veľká noc a myslím si, že to budú ponúkať. Obchodníci to veľmi nechcú objednávať, pretože je to dosť drahé a aby im to nestálo na pultoch. Totiž ľudia o tom ešte veľmi nevedia.
Vďaka za radu, skúsim. Nevzdávam to:D:D:D
Meggi 1
25.02.08,21:30
S radosťou oznamujem, že sa mi podarilo u nás v domácich potrebách zohnať dlho hľadanú podložku na pečenie. Mohla som si dokonca aj vyberať, lebo mali silikónovú aj teflónovú, ale silikónová bola skoro štvornásobne drahšia. Hneď na prvý pohľad je medzi nimi vizuálny rozdiel: teflónová je oveľa tenšia ako silikónová.
Skúste tiež v domácich potrebách vo vašom meste, možno k veľkej noci obchodníci objednajú.
olybaba
26.02.08,08:33
pozdravujem,
chcem sa opytat Meggi 1, ze ktoru podlozku si kupila, silikonovu ci teflonovu a ake boli ich ceny, diky a DO PEČENIA !!!
Meggi 1
26.02.08,19:45
pozdravujem,
chcem sa opytat Meggi 1, ze ktoru podlozku si kupila, silikonovu ci teflonovu a ake boli ich ceny, diky a DO PEČENIA !!!
Ahoj Oly....rozhodla som sa kúpiť si teflónovú, na obale je napísané, že vydrží 1000 použití. Silikónová bola oveľa hrubšia a drahšia. Ja som pôvodne aj chcela radšej teflónovú. Pri silikónovej mi vadila tá cena a pravdu povediac, silikón ako materiál pri pečení veľmi nemusím. Hoci aj o teflóne sa už všeličo povravelo...
Ceny ti napíšem do ss. Do pečenia :)
Katabaticky
27.02.08,04:14
Teflonovej by som moc neveril z ohladom na material a technologiu :)

Ale aj ja poprosim ceny na pm :)
Meggi 1
27.02.08,17:21
Teflonovej by som moc neveril z ohladom na material a technologiu :)

Ale aj ja poprosim ceny na pm :)
Už ich máš v ss.
Súhlasím s názorom o teflóne, tiež som o ňom počula a čítala všeličo, ako som už písala, ale aj o silikóne takisto. Z oboch materiálov sa mi teflón zdal to menšie zlo :confused: (môj názor, možno je to ináč, ktovie :confused:).
olybaba
13.03.08,11:25
pozdravujem,
pozrite si v Lidli sucasna ponuka :
folia na pecenie 79 Skk
http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.20080313.p.Folia_na_pecenie
vema
13.03.08,13:58
pozdravujem,
pozrite si v Lidli sucasna ponuka :
folia na pecenie 79 Skk
http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.20080313.p.Folia_na_pecenieJa som si kúpila.Dúfam, že využijem.
vieroslava
13.03.08,14:04
Tiež som si ju dnes kúpila v LIDLi, aj keď som musela obehnúť 3 predajne, kým som ju dostala.
Meggi 1
13.03.08,21:28
pozdravujem,
pozrite si v Lidli sucasna ponuka :
folia na pecenie 79 Skk
http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.20080313.p.Folia_na_pecenie


Ja som si kúpila.Dúfam, že využijem.
Dievčatá, to ste kúpili za dobrú cenu. Moja bola oooveľa drahšia.
Ale Lidl sa u nás ešte len chystá :rolleyes: A cestovať kvôli tomu do iného mesta, kde už Lidl majú, by zvýšilo cenu podložky. Asi by ma to vyšlo tak isto ako bola tá moja ;) Tak vám nebudem závidieť :D
betyna8
14.03.08,06:03
Tie folie su rozne. Ta z Lidla je na cca 300 peceni, ja som si kupovala od jednej pani, ktora predava take na 1000 peceni a stala 200 sk. Som maximalne spokojna, pouzivam dost casto.Aj ked je pravda,ze ma za sebou max.200 peceni a je uz dost opotrebovana.Asi nabehnem tiez do Lidla:),aby som mala do rezervy.
daria29
15.03.08,20:47
dievcata, citam vela prispevkou o papieroch, teflon,podloz.na pecenie atd.mozno ste si vsimli ,davam casto prispevky na tupperware,je to moja srdcova zalezitost.silikonova podlozka,povieme ze pecenie je hracka,nielen pecenie!chcem ale povedat ze nieje silikon ako silikon!je gumeny silik a stopercentny silikon, to je hned citit hmatom!gumeny silikon,neviem co ide do potravin ,casom sa moze zacat leptat,atd,silikon pravy ,na omak pevny od fi jasne ze tupperware jena dozivotie, pri spravnom pouzivani!jednu dobu boli tieto silik od fi tescoma zakazane predavat!podlozka -krasne na nej rozvalkate cesto, a este aj hned upeciete,napr listove,rozvalkate,naplnite,zrolujete,upeciete,sta le na tej istej podlozke,jablkove pite, ten vrchny plat je lahoda preniest na plech,biskvit rolada, krasne sa upecie ,spolu sa to zroluje,nie je vysusena,po naplneni sa vobec nepraskne,suche pecivo sa nelame,je zo spodu leskle,syrova rolada sa fantasticky vyvalka,naplni,zroluje,prichyti sa gumickami, da sa stuhnut,cokoladu rozpustenu rozotrete na podlozku,nechate stuhnut ,formick vykrojite rozne tvary, mate na ozdobu,mozte na nej predmrazit mäso ,potom dat zmrazit po kuskoch,cistit na nej zeleninu,ale nesmiete na nej rezat nozom.rozvalkate na nej tenucke medove platy, na nej sa to hned pecie,dava sa na plech,alebo na rosty,kysnute kolace,buchty, osie hniezda,atd.dala som vam niekolko typou,mozno vam pomozu.norm podlozka kvalitna stoji 940, ale tento tyzd 655.prijem.pecenie
alzbeta.e
15.03.08,23:00
Normalne si ma navnadila na kupu toho "zazraku"
daria29
16.03.08,14:17
Normalne si ma navnadila na kupu toho "zazraku"
mas od koho?
janaGT
16.03.08,15:48
dievcata, citam vela prispevkou o papieroch, teflon,podloz.na pecenie atd.mozno ste si vsimli ,davam casto prispevky na tupperware,je to moja srdcova zalezitost.silikonova podlozka,povieme ze pecenie je hracka,nielen pecenie!chcem ale povedat ze nieje silikon ako silikon!je gumeny silik a stopercentny silikon, to je hned citit hmatom!gumeny silikon,neviem co ide do potravin ,casom sa moze zacat leptat,atd,silikon pravy ,na omak pevny od fi jasne ze tupperware jena dozivotie, pri spravnom pouzivani!jednu dobu boli tieto silik od fi tescoma zakazane predavat!podlozka -krasne na nej rozvalkate cesto, a este aj hned upeciete,napr listove,rozvalkate,naplnite,zrolujete,upeciete,sta le na tej istej podlozke,jablkove pite, ten vrchny plat je lahoda preniest na plech,biskvit rolada, krasne sa upecie ,spolu sa to zroluje,nie je vysusena,po naplneni sa vobec nepraskne,suche pecivo sa nelame,je zo spodu leskle,syrova rolada sa fantasticky vyvalka,naplni,zroluje,prichyti sa gumickami, da sa stuhnut,cokoladu rozpustenu rozotrete na podlozku,nechate stuhnut ,formick vykrojite rozne tvary, mate na ozdobu,mozte na nej predmrazit mäso ,potom dat zmrazit po kuskoch,cistit na nej zeleninu,ale nesmiete na nej rezat nozom.rozvalkate na nej tenucke medove platy, na nej sa to hned pecie,dava sa na plech,alebo na rosty,kysnute kolace,buchty, osie hniezda,atd.dala som vam niekolko typou,mozno vam pomozu.norm podlozka kvalitna stoji 940, ale tento tyzd 655.prijem.pecenie
ja mám tiež spomínanú podložku z tuperware, a keď bude dobrá akcia, kúpim si ešte jednu.
beba13
16.03.08,19:26
Mne sa dnes po dlhom zhánaní podarilo kúpiť teflonovú v Nitre na výstave nábytku za 100sk a je na 1000 pečení. Kedže ide veľká noc tak ju vyskúšam.
olybaba
13.10.08,16:48
pozdravujem,
dobra sprava - v LIDLI od 20.10.2008 - od pondelka bude v ponuke folia na pecenie :

použiteľná až 300 krát
pečenie bez nutnosti vymazania plechu
s nepriľnavou teflónovou vrstvou
rozmery: 33 x 40 cm
cena za kus 79,90 Skhttp://www.lidl.sk/C1256C790050C7BC/images/CZ.00_016341/$file/00_016341_b.jpg
erzet
13.10.08,17:30
Dievčatá, to ste kúpili za dobrú cenu. Moja bola oooveľa drahšia.
Ale Lidl sa u nás ešte len chystá :rolleyes: A cestovať kvôli tomu do iného mesta, kde už Lidl majú, by zvýšilo cenu podložky. Asi by ma to vyšlo tak isto ako bola tá moja ;) Tak vám nebudem závidieť :D
odkiaľ si?
Meggi 1
14.10.08,22:03
odkiaľ si?
:confused:Len teraz som sa dostala sem a našla otázku na mňa ;):D
Som z Levíc. Prečo sa pýtaš?... Ak kvôli nedokončenému Lidlu, o ktorom som písala v citovanom príspevku, tak odvtedy sa situácia zmenila, lebo Lidl máme už v plnej paráde aj u nás dokončený a meníme v ňom peniažky za tovar :D
erzet
20.10.08,11:24
:confused:Len teraz som sa dostala sem a našla otázku na mňa ;):D
Som z Levíc. Prečo sa pýtaš?... Ak kvôli nedokončenému Lidlu, o ktorom som písala v citovanom príspevku, tak odvtedy sa situácia zmenila, lebo Lidl máme už v plnej paráde aj u nás dokončený a meníme v ňom peniažky za tovar :D
Nemal som žiadne postranné úmysly, iba poslúžiť, dobrým činom. Som rád, že už ten papier máš.
atramka
20.10.08,17:28
:confused:Len teraz som sa dostala sem a našla otázku na mňa ;):D
Som z Levíc. Prečo sa pýtaš?... Ak kvôli nedokončenému Lidlu, o ktorom som písala v citovanom príspevku, tak odvtedy sa situácia zmenila, lebo Lidl máme už v plnej paráde aj u nás dokončený a meníme v ňom peniažky za tovar :D
Meggi ak veľa pečieš a baví ta aj ozdobovanie cukroviniek, tak máš výhodu,
mala by sa u Vás otvoriť predajňa s rôznymi pomôckami pre cukrárky, vieš o tom??
Meggi 1
21.10.08,21:24
Nemal som žiadne postranné úmysly, iba poslúžiť, dobrým činom. Som rád, že už ten papier máš.
;) Ja som to hneď tak aj pochopila... :D Preto som doplnila poznámku o dokončenom Lidli :) Ďakujem za snahu pomôcť.
Podložku na pečenie už využívam a pochvaľujem si ju, ušetrí veľa roboty s umývaním plechu, je to výborná pomôcka pri pečení.
Meggi 1
21.10.08,21:29
Meggi ak veľa pečieš a baví ta aj ozdobovanie cukroviniek, tak máš výhodu,
mala by sa u Vás otvoriť predajňa s rôznymi pomôckami pre cukrárky, vieš o tom??
Nie, nepočula som ešte o tom. Nevieš náhodou, kde - ulica alebo časť mesta? Chodia nám rôzne reklamné letáky do schránky, ale som to zatiaľ nenašla nikde.
H.B.
04.12.08,19:26
Ja som si dnes kúpila tiež fóliu na pečenie a mňa by zaujímalo, či to už nenatierate žiadnym tukom. Resp. môžem na takú suchú foliu vyliať i piškótove cesto a upiecť? Ďakujem.
olybaba
04.12.08,19:31
pozdravujem,
- folia sa nenatiera
- piskotove cesto priamo nalejem na foliu a po upeceni ju stiahnem
- ja mam 6 folii a bez nich pecenie si uz neviem predstavit
- pri drobnom pecive peciem 3 plechy naraz a na dalsie 3 si chystam dalsiu varku
H.B.
04.12.08,19:57
Ďakujem veľmi pekne za takú rýchlu odpoveď. Už sa teším ako ju vyskúšam. Ešte jedna malá otázočka. Tú fóliu stiahnuť hned z horúceho koláča, alebo nechať vychladnúť?
Nika
13.12.08,17:13
dnes som objavila papier v Tescu v Petrzalke. Jeden ujo ho tam predava-mimo predajne-za 100,-SK
vrabcek1
15.12.08,12:51
ja hned stiahnem foliu z telpého plátu ide to ľahko.
mazanova
19.12.08,08:21
Ja som si dnes kúpila tiež fóliu na pečenie a mňa by zaujímalo, či to už nenatierate žiadnym tukom. Resp. môžem na takú suchú foliu vyliať i piškótove cesto a upiecť? Ďakujem.
Kde tú fóliu kupujete???, hľadám ju márne v Bratislave?
Olice
19.12.08,08:46
Kde tú fóliu kupujete???, hľadám ju márne v Bratislave?
Ja som ju kúpila vo V-drogérii.
slavbiz
09.01.09,08:20
Ak ju potrebujete kupit, pozrite stranku: slavbiz.sk
H.B.
09.01.09,08:42
Ja som ju kúpila v obyčajných domácich potrebách.
nela88
09.01.09,15:54
slavbiz, tuším tam pracuješ. Predajú aj maličkým? Nie je to len pre veľkoodberateľov?
DeepGirl
10.01.09,20:32
Čo sa akýchkoľvek silikónových vecí (podložiek, foriem, náčinia...) týka, bezkonkurenčný je Silikomart. Majú špeciálnu technológiu výroby, preto tie veci sú absolútne inertné a nepáchnu.

Čo viem, na Slovensku ich predáva Pentolandia na Laurinskej v Bratislave... A podložky majú skvelé, odporúčam :) Jedna stojí okolo 300-400 Sk a máš ju navždy :)
bunovaa
11.01.09,10:57
ja som si kupila ,,večný" papier a podla mna je to taká hovadina, že až. Pretože sa to dá použiť akurát na pečenie suchého pečiva, krájať sa na tom nemože, takže na koláč tiež nie, a ked to mám umývať, tak možem rovno umyť aj plech. Najlepšie obyčajný papier na pečenie, krájať možeš a po použití chytíš a hodíš do koša. Akosi som nezistila žiadne výhody.
beba13
12.01.09,14:46
A piekla si už na tom papieri aj mäso? Na silikonovej alebo teflonovej podložke sa dá piecť, ja na nej pečiem bravčové rebierka a je to výborné pekáč sa síce umýva, ale nemusím ho drhnúť od prichyteného mäsa, taktiež hranolky pečené v rúre sa neprilepia o pekáč. Treba sa len naučiť používať podložku a uvidíš že sa ti zapáči. Koláč ked chcem nakrájať jednoducho ho zošuchnem na dosku.
bunovaa
16.01.09,18:10
to mi zrovna praktické nepripadá, mne ide o to, aby som nemusela umývať plechy, hodím to na papier a je to
olybaba
19.03.09,16:07
pozdravujem,
v LIDLI od stvrtka 26.3.2009

Fólia na pečenie

na opakované použitie
obojstranná
pečenie bez predmastenia a pripekania
odolná teplotám od –170 °C do +260 °C
rozmery: 33 x 40 cm
cena za kus 2,49 €http://www.lidl.sk/C1256C790050C7BC/images/DK.09_41916/$file/09_41916_b.jpg
alla66
19.03.09,18:54
A piekla si už na tom papieri aj mäso? Na silikonovej alebo teflonovej podložke sa dá piecť, ja na nej pečiem bravčové rebierka a je to výborné pekáč sa síce umýva, ale nemusím ho drhnúť od prichyteného mäsa, taktiež hranolky pečené v rúre sa neprilepia o pekáč. Treba sa len naučiť používať podložku a uvidíš že sa ti zapáči. Koláč ked chcem nakrájať jednoducho ho zošuchnem na dosku.
mimotemyMusím reagovať, už dlho pečiem na "kvalitnom"papieri na pečenie (nie najlacnejší, čo vidím v obchode) okrem koláčov a zákuskov i žemľovku, mäso, zemiaky a vidím v tom veľké plus. Chuť mäsa sa vôbec nezmení a ak sa pozabudnem pri PC, tak i "schrumkavie ako pri klasickom pečení " Ako som nemala rada umývanie plechov a pekáčov po pečení, tak teraz mi to nevadí. Dokonca už odvážne kamarátky tak piekli a nevedia si to vynachváliť. Je veľa "gazdiniek" , ktoré pečú tak ako ich mamy a staré mamy a nechcú skúsiť niečo nové.

Možno i večné podložky nie sú zlé, ale už mnoho krát som čítala, ako sa sťahovali z predaja umelé pomôcky do domácnosti, kde sa dodatočne zistilo, že sú zdraviu škodlivé. Možno výrobok,ktorý prešiel testom kvality je nezávadný a kvalitný, ale ak je na ňom MADE IN CHINA , tak tomu neverím a nikdy ho nekúpim.:)
sonkia
24.04.09,10:56
Ahoj Nela88, predáva sa na kusy, cca do dvoch dní ti ju pošlú.
jess
24.04.09,11:14
pozdravujem,
v LIDLI od stvrtka 26.3.2009

Fólia na pečenie
na opakované použitie
obojstranná
pečenie bez predmastenia a pripekania
odolná teplotám od –170 °C do +260 °C
rozmery: 33 x 40 cm
cena za kus 2,49 €http://www.lidl.sk/C1256C790050C7BC/images/DK.09_41916/$file/09_41916_b.jpg

Kúpila som ju asi pred cca 1/2 rokom a super ! Vtedy bola akcia a stála 29 Sk.
beba13
24.04.09,13:17
mimotemyMusím reagovať, už dlho pečiem na "kvalitnom"papieri na pečenie (nie najlacnejší, čo vidím v obchode) okrem koláčov a zákuskov i žemľovku, mäso, zemiaky a vidím v tom veľké plus. Chuť mäsa sa vôbec nezmení a ak sa pozabudnem pri PC, tak i "schrumkavie ako pri klasickom pečení " Ako som nemala rada umývanie plechov a pekáčov po pečení, tak teraz mi to nevadí. Dokonca už odvážne kamarátky tak piekli a nevedia si to vynachváliť. Je veľa "gazdiniek" , ktoré pečú tak ako ich mamy a staré mamy a nechcú skúsiť niečo nové.

Možno i večné podložky nie sú zlé, ale už mnoho krát som čítala, ako sa sťahovali z predaja umelé pomôcky do domácnosti, kde sa dodatočne zistilo, že sú zdraviu škodlivé. Možno výrobok,ktorý prešiel testom kvality je nezávadný a kvalitný, ale ak je na ňom MADE IN CHINA , tak tomu neverím a nikdy ho nekúpim.:)
Tiež nekupujem čínske výrobky, ale záruku nemáš ani v iných výrobkoch, veď keby sme to mali všetko rozoberať dopodrobna je mnoho vecí škodlivých ani o tom nevieme
alla66
24.04.09,14:35
Tiež nekupujem čínske výrobky, ale záruku nemáš ani v iných výrobkoch, veď keby sme to mali všetko rozoberať dopodrobna je mnoho vecí škodlivých ani o tom nevieme

Papier na pečenie po použití jednoducho dáš do koša. Zatiaľ čo podložku musíš umyť. Ak máš vyššie cesto, ktoré sa ti prilepí na boky a plech i tak zostane špinavý... s papierom sa to nemôže stať.
Momentálne sa nedá určiť kvalita materiálu, z ktorého sa striekajú podložky. Možno pôvodný výrobca dodržal technológiu, ale za zvyšok garážových podnikateľov,ktorí striekajú plasty neručím. Kto chce, kúpi si večný papier a ďalším stačí klasický papier na pečenie.:)
beba13
25.04.09,21:30
No dobre papier dáš do koša /zbytočný odpad/ a musíš kúpiť nový no a podložku umyjem ako si spomenula.Ja mám podložku akurát na plech a prekrýva mi aj boky plechu takže cesto sa mi nemá kde prilepiť.
alla66
26.04.09,04:53
Opakujem : Kto chce, kúpi si večný papier a ďalším stačí klasický papier na pečenie. Papier je šetrnejší k životnému prostrediu ako umelá podložka. Mimochodom, večný papier vydrží 300 pečení....možno i menej, potom kam s ním? Do koša a rozloží sa v odpadkoch na skládke tak rýchlo ako klasický papier? Určite nie.
Beella
26.04.09,08:36
Ja som sa dala "zlanáriť" a kúpila túto podložku. Pre mňa vyhodené peniaze. Neumývala sa mi dobre, zdala sa mi stále mastná. (Písali síce na nej, že sa môže dať do myčky, ale moja sestra ju dala - a vytiahla odtiaľ taký zvláštny zdrap čohosi... takže ja som ju umývala ručne)
Tiež sa mi nepáčilo, že ju mám použiť na pečenie koláčov a aj na pečenie mäsa (ja na papieri pečiem všetko).
A nakoniec som na nej raz krájala kysnutý koláč a celú som ju rozkrájala. Na šťastie :D :D Ináč by som sa asi na nej ešte sem-tam trápila :D

Verím tomu, že si našla svojich verných používateľov, ja medzi nich nepatrím :o
olybaba
15.10.09,15:14
pozdravujem,

od stvrtka 22.10.2009 v Lidli

... slobodna volba pre kazdeho ...

Fólia na pečenie



použiteľná až 300-krát
pečenie bez nutnosti vymazania plechu
odolná teplote do 260 °C
rozmery: cca 33 x 40 cm
cena za kus2,49 EURO
http://www.lidl.sk/C1256C790050C7BC/images/PL.09_33224/$file/09_33224_b.jpg
lofr
12.03.12,17:39
Tak ja som kupil tu z Lidla, ale zatial som zistil, ze teflon je skodlivy jak svina, a hlavne ak teplota stupa nad 200 stupnov. Co sa pri peceni deje. Este som kupil rovno dva kusy.
Ak niekto chce 2 uplne nove, nepouzite kusy, tak mu ich v Bratislave mozem posunut.

Teraz som kupil nejaku lacnu silikonovu podlozku z tesca, teda az tak lacna nebola 6,50. No ako som si cital diskusie, asi som si mal priplatit za nejakeju lepsiu, lebo toto vyzera na tu silikonovu gumu, a nie cisty silikon. :-(
korela
12.03.12,18:06
Tak ja som kupil tu z Lidla, ale zatial som zistil, ze teflon je skodlivy jak svina, a hlavne ak teplota stupa nad 200 stupnov. Co sa pri peceni deje. Este som kupil rovno dva kusy.
Ak niekto chce 2 uplne nove, nepouzite kusy, tak mu ich v Bratislave mozem posunut.

Teraz som kupil nejaku lacnu silikonovu podlozku z tesca, teda az tak lacna nebola 6,50. No ako som si cital diskusie, asi som si mal priplatit za nejakeju lepsiu, lebo toto vyzera na tu silikonovu gumu, a nie cisty silikon. :-(
Ty ideš vždy tak pekne do hĺbky problému, papier na pečenie nemáš preskúmaný?
lofr
12.03.12,18:49
Ty ideš vždy tak pekne do hĺbky problému, papier na pečenie nemáš preskúmaný?

:-) Nie vzdy sa mi chce najprv urobit prieskum, a potom to takto dopadne.

Tu som nasiel nejake video na silpat, vyzera podarene
http://www.youtube.com/watch?v=gZYJWDQzYR8&feature=related

Nevie niekto, ci je podlozka silcopad ta ista?
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/folia-na-pecenie-silcopat-40x60/
korela
13.03.12,00:02
:-) Nie vzdy sa mi chce najprv urobit prieskum, a potom to takto dopadne.

Tu som nasiel nejake video na silpat, vyzera podarene
http://www.youtube.com/watch?v=gZYJWDQzYR8&feature=related

Nevie niekto, ci je podlozka silcopad ta ista?
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/folia-na-pecenie-silcopat-40x60/

Tento obchod je na Dlhých Dieloch, je rovnaká, iba trochu menšia, tak si ju ev. môžeš osobne pozrieť.
http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/pomocky-na-pecenie/folia-silcopat-30x40cm/142
lofr
14.03.12,22:11
Tento obchod je na Dlhých Dieloch, je rovnaká, iba trochu menšia, tak si ju ev. môžeš osobne pozrieť.
http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/pomocky-na-pecenie/folia-silcopat-30x40cm/142
Tak som to bol pozriet, ale nezobral som ju. Bola na moj vkus prilis hruba, a mam pocit, ze by nesla dobre poskladat do hlbokeho plechu. Ako nahrada papiera na pecenie, ktory je tenky a ide nim vyplnit polahky hociaka plocha, mi to neprijde vhodne. Iba na dno pekaca.
No nic, asi sa budem musiet zmierit s papierom na pecenie. :-)
lofr
18.03.12,12:07
Keby chcel niekto priamo Silpat, alebo podobne, nasiel som nejaky obchod, kde ich predavaju:
http://www.enizon.com/cukrarske-potreby/silikonove-podlozky?zenid=0ce5ffe7baefe01ea2dc2bd1119bb0bc

Na moj vkus su vsak hrube, myslel som, ze budu take tenke, ako papier, alebo teflonove podlozky. Asi castejsie peciem hlboke veci, ako kolace ktore su vysoke aj aj 4-5 cm, a tam treba vystlat pekac aj po bokoch, a na to treba tenku podlozku, ako papier. Su len na ploske veci, alebo len na veci, ktore sa nedotykaju okrajov, iba dna.
lujza.j
18.03.12,12:17
Tak ja som kupil tu z Lidla, ale zatial som zistil, ze teflon je skodlivy jak svina, a hlavne ak teplota stupa nad 200 stupnov. Co sa pri peceni deje. Este som kupil rovno dva kusy.
Ak niekto chce 2 uplne nove, nepouzite kusy, tak mu ich v Bratislave mozem posunut.

Teraz som kupil nejaku lacnu silikonovu podlozku z tesca, teda az tak lacna nebola 6,50. No ako som si cital diskusie, asi som si mal priplatit za nejakeju lepsiu, lebo toto vyzera na tu silikonovu gumu, a nie cisty silikon. :-(
tento?http://www.lidl.at/cps/rde/xchg/SID-419332BD-595B3795/lidl_at/hs.xsl/index_28982.htm
lofr
18.03.12,13:24
lujza.j
05.04.12,19:21
ingak
05.04.12,19:55
cicindela1
04.11.13,12:31
Našla som stránku www.slavbiz.sk, kde sú milí a ochotní ľudia, ktorí vám dodajú podložku podľa vašich požadovaných rozmerov či guľatú, obdlžnikovú..... Mám túto podložku už roky, používam ju pri pečení zákuskov, zemiakov, mäsa....skrátka na všetko. Vynikajúci pomocník do kuchyne. Niekto tu spomínal,že je škodlivá. Omyl, spľňa potravinárske požiadavky, ináč by ju nemohli predávať....odporúčam stránku SLAVBIZ a ich fóliu.....:---