Bipik
04.12.07,22:15
Ahojte!:o
Može mi niekto poradiť?
Som SZČO a chcem si kuúpiť do kancelárie nábytok - konkrétne skriňu na spisy, môžem si jej cenu dať do výdavkov a potrebujem k tomu ešte niečo?:)
KEJKA
04.12.07,21:20
do 30000 za kus môžeš. Potrebuješ doklad o nákupe-zaplatení.
Bipik
04.12.07,21:47
A kanceláriu, do ktorej kupujem nábytok, musím mať vo vlastníctve alebo mať k nej iné užívacie právo?:)
k.i.n.o.
04.12.07,21:58
A kanceláriu, do ktorej kupujem nábytok, musím mať vo vlastníctve alebo mať k nej iné užívacie právo?:)

No, nejaké právo by si mal mať, aby ťa tam s tou skriňou pustili.:D

Ale vážne, konkretizuj.
Iwett
22.04.08,05:40
Dobrý deň,prosím Vás môže sa dať do nákladov a tiež odrátať DPH z kancelárskeho nábytku u živnostníka, ktorý nemá prevádzku, miesto podnikania je miesto bydliska? Môže sa zriadiť kancelária, jedna miestnosť v dome? Aj ked je to povedzme murár? :)Ďakujem.
Iwett
22.04.08,06:21
Dobrý deň,prosím Vás môže sa dať do nákladov a tiež odrátať DPH z kancelárskeho nábytku u živnostníka, ktorý nemá prevádzku, miesto podnikania je miesto bydliska? Môže sa zriadiť kancelária, jedna miestnosť v dome? Aj ked je to povedzme murár? :)Ďakujem.
prosím, neporadíte mi?
ZuzanaP
22.04.08,07:19
Ak preukáže, že slúži na dosiahnutie, udržanie príjmov, tak áno. Veď aj účtovníctvo musí niekde uchovávať, alebo ak má nejaké prospekty napr. k stavebným materiálom, prezentáciu vlastnej práce. Ale to sú len moje úvahy...
Jara
22.04.08,07:34
Aj ja si myslím, že ak podniká ako murár tak predsa musí aj niekde uzatvárať zákazky ukladať si papiere ap. To znamená, že ak je to za účelom dosiahnutia príjmu tak prečo nie.
Iwett
22.04.08,14:59
Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Ja som si nebola istá, lebo si pamätám z nejakej odbornej literatúry ale možno 10 rokov naspäť, že ak chce podnikateľ uplatňovať výdavky na takú kanceláriu, tak musí mať takého priestory vyňaté a platiť za tú časť daň z nehnuteľnosti s inou sadzbou dane ... Lebo nikde nič okolo toho neviem nájsť...