milansimko
05.12.07,04:06
chcel by som poradit ohladom investora. potrebujem vediet uplne vsetko.chce do mojej novej firmi vlozit asi 90%kapitalu.hlavne ma zaujima na co si mam davat pozor pri uzatvarani zmluv.nechce figurovat v mojej firme ako spol.chce cisto investovat.poradte mi prosim aby som neurobil chybu.tejto problematike sa vobec nerozumiem.vopred dakujem za kazdu odpovet a radu
Chobot
05.12.07,08:56
chcel by som poradit ohladom investora. potrebujem vediet uplne vsetko.chce do mojej novej firmi vlozit asi 90%kapitalu.hlavne ma zaujima na co si mam davat pozor pri uzatvarani zmluv.nechce figurovat v mojej firme ako spol.chce cisto investovat.poradte mi prosim aby som neurobil chybu.tejto problematike sa vobec nerozumiem.vopred dakujem za kazdu odpovet a radu

:eek::eek::eek: Ako chceš podnikať, keď sa tomu vôbec nerozumieš???

Aké riziko vlastne nesieš ty? Hlavné finančné riziko nesie investor, veď on ti dáva 90% kapitálu. Síce v prípade sro to nemusí byť veľa (nenapísal si o aký typ spoločnosti ide - pravdepodobne o komanditnú, keďže on nebude nikde figurovať), ale aj tak by on mohol viac stratiť. Čím budeš ručiť ty? Aj vlastným majetkom?

Pri uzatváraní zmluvy si daj pozor na kapitolu o rozdelení zisku.
milansimko
07.12.07,11:02
dakujem za odpoved.v tom com chcem podnikat sa rozumiem ale nerozumiem sa tomu investovaniu.a kedze nemam kapital bez investora by som bol strateny.mohol by si mi este prosim poradit kde by som nasiel info o tych spolocnostiach???a nechce aby som niecim rucil iba aby som vlozil aj ja cast kapitalu
KEJKA
07.12.07,11:04
napíš aku máš firrmu - aký typ (sro, a.s.....) akú zmluvu s ním uzavrieš.
kto bude disponovať s účtom v banke?
Nič nepodpisuj bez právnika.
Chobot
07.12.07,11:06
dakujem za odpoved.v tom com chcem podnikat sa rozumiem ale nerozumiem sa tomu investovaniu.a kedze nemam kapital bez investora by som bol strateny.mohol by si mi este prosim poradit kde by som nasiel info o tych spolocnostiach???a nechce aby som niecim rucil iba aby som vlozil aj ja cast kapitalu

Všetky typy spoločností sú popísané v obchodnom zákonníku.
Braňo
07.12.07,11:08
Ty budeš iba nastrčený konateľ alebo ako? Aj konateľ v niektorých prípadoch ručí aj svojim súkromným majetkom. Takže pozor ! Napríklad pri neuložení dokumentov do Zbierky listín dáva súd pokutu konateľovi ako súkromnej osobe.