jani73
05.12.07,05:23
Dobrý deň, chcela by som do spálne zvislé žalúzie, viete mi povedať aké máte skúsenosti s ich používaním a čistením? Ďakujem
jani73
05.12.07,10:17
Nikto nemáte vertikálne žalúzie?
Infarkt
05.12.07,10:22
Dobrý deň, chcela by som do spálne zvislé žalúzie, viete mi povedať aké máte skúsenosti s ich používaním a čistením? Ďakujem

Môj názor - neodporúčam !!!
Z hľadiska čistenia takýchto žalúzií je to neekonomické z dôvodu vyššej finančnej a časovej náročnosti na samotné vyčistenie... ;)
Vlastné profesionálne skúsenosti :)
V prípade otázok ma kontaktujte cez SS.
jani73
05.12.07,10:24
Ja som si myslela, že ich stačí čas od času povysávať.
Infarkt
05.12.07,10:29
Ja som si myslela, že ich stačí čas od času povysávať.

Hm...ale vysavačom neodstránime všetok prach...to si povedzme na rovinu ;) Na tu bežnú očistu od prachu prosím...ale minimálne raz v roku keď ich nevyčistíte, alebo nedáte vyčistiť, tak garantujem šedosť žalúzií, bez ohľadu na ich pôvodnu farbu :) . Ešte dôležitý fakt...tieto žalúzie sa robia papierové, látkové a plastové...
bv_alexandra
05.12.07,10:32
tiež si myslím že sú nevýhodné. Viem že švagriná s nimi minimálne raz do roka chodí do iného mesta kde jej ich čistia. A keďže som názoru že čo si kúpim mi má slúžiť tak aby som s tým nemala ďalšie oštary, tak by som ich nikdy nechcela. :)
ickom
05.12.07,10:33
Nuž, ja osobne by som si ich tiež doma nedala. Ani nie tak pre to čistenie, ale preto, že ich mám v kancelárii a doma by som sa cítila zase ako v robote:)
Môžeš ich aj povysávať, ale čas od času ich potrebuješ vyčistiť poriadne - t.j. zvesiť dole, vybrať ťažidlá a dolnú vodiacu šnúrku, dať do vane s vodou a pekne krásne zohnúť chrbátik a jemnou kefkou prečistiť. Záleží od množstva látky, ako dlho budeš zohnutá nad vaňou a ako veľmi ťa bude bolieť chrbátik...
Halli
05.12.07,10:33
Dobrý deň, chcela by som do spálne zvislé žalúzie, viete mi povedať aké máte skúsenosti s ich používaním a čistením? Ďakujem

Ja odporúčam... Mám ich 10 rokov, biele, látkové a su super! Hociaký fľak sa da vyčistiť priamo na zavesených... Ak doma nefajčite vrele ich odporúčam.Jediný krát som ich prala, inak len vysavala... a ked daš pozor a nezamotaš ich nieje problém ich vyčistit a v spálni sú uplne ideálne a nie su vystavované nečistotám ako napr v kancli.
jani73
05.12.07,10:44
U môjho bývalého zamestnávateľa som ich mala tiež v kancelárii, doma by mi nevadili, ale chcela som vedieť ich údržbu. Poznám veľa ľudí čo ich majú a sú spokojný, ale každý má iný názor. Teraz sa neviem rozhodnúť dať či nedať toť otázka:D:D.
Páčili by sa mi farebé do oranžova. Máme postavený RD s podkrovnými izbami, v detskej izbe je veluxka tam máme horizontálne, sú fajn, v spálni máme zvislé okno atipického tvaru s balkónom z pravej aj ľavej strany sú šikmé. Horizontálne sa mi tam nehodia, keby som ich chcela zdvihnúť hore tak sa nedajú len po začiatok šikminy a to je tak tretina okna zhora. Teraz neviem ...
Infarkt
05.12.07,10:59
Jani, v prípade dilemy ešte pozrite napríklad toto :

http://www.mojdom.zoznam.sk/cl/106650/Aby-sa-vam-susedia-nepozerali-do-taniera

A treba skúsiť trochu aj pogugliť :)
jani73
05.12.07,11:24
Na túto tému guglím do úmoru, čím viac, tým viac som nerozhodná, dohodla som si scuka s jedným známym, spomenula som si že robí tiež okolo žalúzií, potom uvidím pre čo sa rozhodnem. Pekný deň
Ľubica40
06.12.07,13:52
Mám ich doma a zrovna ich chcem zameniť za klasické, cítim sa ako vo väzení, mám stále v izbe tmu a keď chcem ísť na balkón tak ich musím stále odostierať, no proste, nedala by som si ich...boli tam ako som kúpila byt...
antonia111
06.12.07,14:08
Ja by som si ich nedala, pretože by som sa cítila ako v kancelárii.Mám klasické s tých užšich rozmerov a sú pekné decentné a služia dobre.
Kazu
06.12.07,15:43
Na túto tému guglím do úmoru, čím viac, tým viac som nerozhodná, dohodla som si scuka s jedným známym, spomenula som si že robí tiež okolo žalúzií, potom uvidím pre čo sa rozhodnem. Pekný deň

Ak je spálňa malá vertikálne žalúzie nie sú výhodné. Keď do nich zavadíš, dlho sa hýbu a môžeš vytrhnúť aj spodnú retiazku, ktorá ich drží pokope. Inak v nich nevidím problém. Povedala by som, že sú výhodnejšie, čo sa týka rozptylu svetla. Ja mám vertikálne žalúzie v obývačke a som s nimi spokojná. Vyhovujú mojim požiadavkám - nahrádzajú záclony a ľahšie sa čistia ako horizontálne. Jednoducho ich zvesím dolu, vo vani ich jemnou kefkou vydrhnem a stočené do klbka osprchujem. Také stočené ich dám do aviváže, chvílu nechám namočené a potom ich poukladám také stočené na osušku aby stiekli a jednoducho zavesím späť. Ostatné komponenty tiež vydrhnem kefkou. Oveľa horšie sa čistia horizontálne žalúzie. Mám ich na ostatných oknách a vedia ma pri čistení riadne znechutiť, je to piplavá robota.
jani73
11.12.07,11:22
V obývačke, kućhyni, chodbe a verande máme horizontálne žalúzie. Som s nimi spokojná, ale rosia sa nám okná. Bola tu na porade aj téma čo s orosenými euro oknami, Večer keď ideme spať ich musím zdvihnúť aspoň na 10 cm. Ráno tam rosa nie je, ele keď na zdvihnutie zabudneme ráno sú okná zarosené, musím ich poutierať, inak sa na silikóne objaví pleseň. Potom ju musím odstrániť špeciálnym sprejom na to určeným. Myslela som si, že horizontálne žalúzie vo farebnom prevedení by boli fajn.:confused::confused: