zuba
05.12.07,07:24
Ahojte,

chcela by som vás poprosiť o radu. Mám jedného problémového klienta, ktorý mi tvrdí, že náležitosťou výplatného lístku je denný vymeriavací základ. Lenže podľa § 130 ods. 5 ZP nie je o dennom VZ ani chýru.
Môže mi niekto z vás, prosím potvrdiť, či denný VZ má alebo nemá byť povinne uvedený na výplatnej páske?

Ďakujem
Tweety
05.12.07,06:28
Ahojte,

chcela by som vás poprosiť o radu. Mám jedného problémového klienta, ktorý mi tvrdí, že náležitosťou výplatného lístku je denný vymeriavací základ. Lenže podľa § 130 ods. 5 ZP nie je o dennom VZ ani chýru.
Môže mi niekto z vás, prosím potvrdiť, či denný VZ má alebo nemá byť povinne uvedený na výplatnej páske?

Ďakujem
Toto nie je povinnosť uviesť na výplatnej páske. Skús sa klienta spýtať na zdroj, z ktorého info čerpal.
STRELEC
05.12.07,06:30
Denný VZ som ešte na výplatnom lístku nevidel. Používam roky MRP (pred takými 4-5 rokmi to bola ešte DOS-ovská verzia) a tento softvér a ani niektoré ďalšie , ktoré poznám takúto položku nemajú.
Možno si to onen klient zamieňa s priemerom pre dovolenku ?
STRELEC
05.12.07,07:09
Povinnosť to nie je, ale na výplatnych lístkoch som ten údaj už videl. :cool:
Väčšina našich zákazníkov si tento údaj na výplatnej páske "vytrucovala" a preto ho na väčšine výplatných pások tlačených z nášho softu nájdeš. ;)
Hovorí sa tomu, náš zákazník, náš pán. :)
A pozrel som sa medzitým do výstupných zostáv MRP a čo som našiel : dve podoby defaultného výplatného lístka majú aj položku DVZ. Pravda - len infomatívny (dve miesta za des. čiarkou). Ten môj predchádzajúci príspevok vychádzal z toho, že odo mňa zatiaľ nik túto položku nepožadoval a možno "otrocky" používam len vlastné vzory, ktoré som si editoval. Sú jednoducho krajšie.
Takže svoj predchádzajúci príspevok opravujem a MRP-čku sa touto cestou ospravedlňujem :).
zuba
05.12.07,08:47
Ďakujem Vám za odpovede

Zuzana