Tatiana19
05.12.07,08:06
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ako zaúčtovať:
Vrátili sme poškodený materiál, ktorý bol už na sklade a vystavili faktúru na to - ktorý účet mám použiť? mínus 112 alebo nejaký výnosový účet
Ďakujem
KEJKA
05.12.07,07:53
ak set vy vrátili tovar a vystavili faktúru...tak ste ho vlastne predali.
311/642
542/112
Tatiana19
05.12.07,07:55
ďakujem
Chrusťa
20.03.13,12:33
nadviažem, aby som zbytočne nezakladala ďalšiu tému. Ja mám zas taký "problém". Tiež sme reklamovali časť materiálu, kt. už bol prijatý na sklad ešte v minulom roku. Dodávateľ rekl. uznal, vystavil credit note /dobropis/ v cene, za akú sme materiál kupovali v tom čase. Problém u mna nastáva v tom, že mi tým pádom nesedí sklad s hlavnou knihou, keďže skladová cena je iná ako dobropisovaná. Sklad vediem sp. A, metoda vážen. aritm. priemer. Chcem sa vás spýtať, ako to riešite v praxi tieto cenové odchýlky sklad/hlavná kniha?. Napr. dobropis čiastka rekl. materiálu je 700€, avšak cena sklad. toho materiálu je už napr. 687€. Mohla by som poprosiť o postup účtovania v sklade-teda výdajky a povedzme v došl. faktúrach, aby mi to sedelo? Dobropis som totiž zaúčtovala v knihe fakt. -112,-343/-321. Cez ID som 321 previedla na účet 315? No v samotnom sklade neviem aký zvoliť správny postup, aby mi sedeli KS hlavnej knihy účtu 112 a samotného skladu. Možno pre niekoho smiešna vec, ale mám takýto prípad prvý krát, tak nech nenarobím si kiksy vlastnými postupmi účtovania. Dík za každé info z praxe
Chrusťa
20.03.13,18:50
Nik sa nevyjadrí ako to robí u seba? Posúvam svoju otázku, ďakujem