mlulica
05.12.07,10:10
Prosím o názor poradakov ako sa to správne praktizuje v praxi,
podla ZP §152 sme povinní vyplácať zamest. str.lístky za oprac. dni.
Moja otázka znie robíme správne ak vyplacáme str. lístky spätne za odprac. mesiac napr. za odprac. 10/07 mes. v 11/07. Máme zamest. ktorým sa uvedený postup nepáči s tým, že str.lístky máme správne vyplácať dopredu a nie spätne ako to robíme my. Argumentujeme tým, že nevieme dopredu či zamest. nebude v daný mesiac chorý, PN, vyslaný na SC....
Ďakujem za názor
slniečko76
05.12.07,09:15
Ja to robím tak isto.
petra.foltanova
05.12.07,09:19
ja som vzdy davala stravne listky na mesiac vopred...s tym, ze za dovolenku, PN-ku, ci sluzobku som mu strhla z listkov, ktore dostal, spatne...napr. za november malo byt 21 stravnych listkov, dala som ich s oktobrovymi mzdami...teraz ak v novembri bol napr. niekto 3 dni na dovolenke, strhnem mu to z decembrovych listkov, cize nedostane 18 ale len 15...
Gabi03
05.12.07,09:23
Ak by ste mali závodnú jedáleň, to by prvý mesiac nemohol chodiť na obedy?
Hoci sú s tým papierovačky evidovať správny počet str. lístkov, mali by sa dávať dopredu.
Paula
05.12.07,09:28
Za lístok, ktorý dostanem dnes, sa nenajem včera, môj názor;)
mlulica
05.12.07,09:33
takze nakupujete stravne listky ,,dopredu" do rezervy? My tak max. na 2 mes. vopred. A robim to zle ked to vyplacam spätne alebo pise sa to niekde v zakone ako sa to má správne robit? Ja to robim takto uz 10 rokov a nemala som s tym zatial ziadny problem ( az doteraz!)
mlulica
05.12.07,09:38
Ano to máš pravdu, ale prečo sa potom píše ,, za odpracované dni" veď som ešte ,, nič nerobila" ked niekto nastupi 15 vyplatim mu napr. 5 str. listov dopredu hned pri nástupe?
Gabi03
05.12.07,09:42
No ak chceme veľmi filozofovať, on má nárok, už keď odpracuje viac 4 hodiny. To v polovičke smeny mu nabehneš, aby si mu dala tie stravné lístky? :rolleyes::D Ak si stojíš za svojím, daj to do internje smernici a uvidí sa pri kontrole. ;)
Paula
05.12.07,09:52
Ano to máš pravdu, ale prečo sa potom píše ,, za odpracované dni" veď som ešte ,, nič nerobila" ked niekto nastupi 15 vyplatim mu napr. 5 str. listov dopredu hned pri nástupe?



za odpracované dni.....práve preto som mu dala 3.12. na december počet SL podľa nároku za odpracované dni v novembri :) 2.1.08 dostane na január počet SL podľa nároku za odpracované dni v 12/07.
Gabi03
05.12.07,10:03
za odpracované dni.....práve preto som mu dala 3.12. na december počet SL podľa nároku za odpracované dni v novembri :) 2.1.08 dostane na január počet SL podľa nároku za odpracované dni v 12/07.

Ja to robím trochu inak. 3.12. dávam nárok za pracovné dni v decembri (18 ks za 2007) a odrátam to, čo neodpracoval v novembri, napr. PN-ky, dovolenky... .
Paula
05.12.07,10:09
uhm :) .
Tweety
05.12.07,10:16
Prosím o názor poradakov ako sa to správne praktizuje v praxi,
podla ZP §152 sme povinní vyplácať zamest. str.lístky za oprac. dni.
Moja otázka znie robíme správne ak vyplacáme str. lístky spätne za odprac. mesiac napr. za odprac. 10/07 mes. v 11/07. Máme zamest. ktorým sa uvedený postup nepáči s tým, že str.lístky máme správne vyplácať dopredu a nie spätne ako to robíme my. Argumentujeme tým, že nevieme dopredu či zamest. nebude v daný mesiac chorý, PN, vyslaný na SC....
Ďakujem za názor
Dám radu: stravenky vydám zamestnancom dopredu na mesiac v plnom počte dní a po uplynutí mesiaca zistím, kto mal na koľko nárok, ak nemal nárok na toľko, koľko dostal, tak na budúci mesiac dostane o toľko menej. atď, atď..
mlulica
05.12.07,10:47
dakujem pekne vsetkym za odpovede - robim to tak ako ,,Paula" a myslim, ze tym nic ,,nepokazim".
Paula
05.12.07,10:50
dakujem pekne vsetkym za odpovede - robim to tak ako ,,Paula" a myslim, ze tym nic ,,nepokazim".


K môjmu príspevku ešte ale dodám, že 1x dostali zamestnanci SL hneď prvý deň pri nástupe do zamestnania. Takže od začiatku ich dostali vopred, nie pozadu:)
Bibika22
13.12.07,18:20
No a keď dostane zamestnanec pri nástupe do práce stravenky mesiac dopredu a on si za týždeň zmyslí, že sa mu tam nepáči a odíde? Kto ho donúti aby ich vrátil? Alebo si ich môže nechať?
Zoltán Kovács
13.12.07,18:28
No a keď dostane zamestnanec pri nástupe do práce stravenky mesiac dopredu a on si za týždeň zmyslí, že sa mu tam nepáči a odíde? Kto ho donúti aby ich vrátil? Alebo si ich môže nechať?

Nemôže ich nechať, ale strhneš mu to z výplaty za ten jeden týždeň čo u vás robil. 5 stravných lístkov 45% hodnoty, a zvyšok v plnej výške hodnoty.