klocek
05.03.05,21:33
Dotaz! Co zo staršími DHIM v nasledujúcich rokoch, ak si o nich nevediem evidenciu (treba ju viesť?), sú to veci, ktroé som jednorázovo odpísal v danom roku a v nasledujúcich rokoch ich už neevidujem - z daňového hľadiska je potrebná ich evidencia?
Rovnaká otázka čo z odpísanými HIM s nulovou hodnotou? Ako sa ich "zbaviť" z karty HIM a teda aj z celého JU? Samo to za predpokladu, že sa nepredali, je možné ich darovať, likvidovať (čo k tomu treba - zápis?) Díki za odpoved!
adam
05.03.05,20:39
Na lište cez "hľadať" nájdi tému "Drobný majetok" máš tam vzor protokolu.:-))
klocek
06.03.05,17:59
OK, len stále neviem, čo s tými starými DHIM, treba ich zničiť, môžem ich rozdať, zahodiť ak sa medzitým neznefunkčnili?
Manual
06.03.05,18:05
OK, len stále neviem, čo s tými starými DHIM, treba ich zničiť, môžem ich rozdať, zahodiť ak sa medzitým neznefunkčnili?Máš na výber ak ho daruješ niekomu, najlepšie by bolo organizácii, nadácii a podobne. Stačí spraviť darovaciu zmluvu obe strany ju podpíšu a hotovo.
Až je HIM nefunkčný, tak sa vyradí zápisom, prípadne doklad o odovzdaní do zberne šrotu. A do karty HIM samozrejme napísať vyradenie a doklad o vyradení.
Pekný večer...
klocek
10.03.05,20:58
U HIM mi to je jasné, ale ako naložiť z množstvom DHIM napr. nazhromaždených za cca 3 - 4 roky, ktoré 1/ boli nakúpené v predchádzajúcich rokoch a sú ludovo povedané na nič, alebo niektoré sú ako by som povedal už bohvie kde - myslím tým to, že ťažko mi je ich po 3 - 4 5 rokoch dohľadávať, ked tú činnosť už pekných pár rokov /od roku 2001/ už nevykonávam a činnosť ktorú som robil nebola na živnosť ani SZčo?
Manual
11.03.05,04:45
Ja účtujem drobný majetok do materialu, špecialne ho neevidujem, len pokial sa jedná o kus cca za 20.000 /hiltka a podobne/ tá sa užíva viac ako rok.
Ak máš nejakú evidenciu DIM z minulých rokov tak sprav vyradenie tiež fotrmou zápisu = nefunkčné, neopravitelné bolo by možno dobré zohnať aj stanovisko opravára, že náklady na opravu by boli nerentabilné a podobne. Všetko to hromadne vyraď ako likvidácia. Veď aj v zberni Ti nejaký "dedko" dá papier že tam dávaš odpad.
Pekné ráno...
klocek
11.03.05,06:01
Manual-ovi: OK, to som chcel počuť, v mojom prípade sa jedná o veci staré čiastočne poškodené a ak sú aj funkčné, tak je to elektronika, ktorá je 5 rokov stará morálne tak, že som sa to pokúšal predať - bez úspechu! Možno (aby som mal úplný pokoj) by som to mohol všetko spýsať a "proforma" odpredať niekomu známemu (ktorý to nebude využívať na podnikanie) za symbolickú korunu, čo ty na to?
Manual
11.03.05,14:52
Manual-ovi: OK, to som chcel počuť, v mojom prípade sa jedná o veci staré čiastočne poškodené a ak sú aj funkčné, tak je to elektronika, ktorá je 5 rokov stará morálne tak, že som sa to pokúšal predať - bez úspechu! Možno (aby som mal úplný pokoj) by som to mohol všetko spýsať a "proforma" odpredať niekomu známemu (ktorý to nebude využívať na podnikanie) za symbolickú korunu, čo ty na to?Je to tiež jedna z možností aj keby to bolo za 5000,- veď tem príjem Ti neublíži a je to čisté.
Pekný deň...