Ľubica40
05.12.07,13:33
Poprosila by som vás o radu čo sa týka likvidácie obchodu, čo s tovarom ktorý zostane v predajni? Ako odpísať auto a počítač z účtovníctva keď ho naďalej budem používať a nepredám ich. Ďakujem....
jamis
05.12.07,12:41
Urobíš inventúru a zostatkový tovar zdaníš. Auto a počitač vyradíš z OM. Pozor ak auto do 5 rokov predáš, musíš ho zdaniť.
Ľubica40
05.12.07,12:45
Ďakujem za odpoveď, ale rada by som vedela bližšie ako auto odpíšem, akou formov, spravím si kúpno predajnú zmluvu sama sebe za 1sk, alebo ako a kam ho dať že je vyradené????
Vladimír Ozimý
05.12.07,17:33
sama sebe nepredáte nič(nedá sa ani vyradiť inak je potrebné odviesť DpH par. 8 ods 3) . To znamená z majetku ktorý máte na stave a uplatnili ste si dpH(to znamemená ak máte auto pri ktorom ste si DPH neuplatnili tak ani neodvediete DPH) pri zrušení registrácie za platiteľa Dph odviesť daň zo zostatkovej ceny a zo zásob ktoré máte na sklade(par. 81 zákona o DPH 222/2004) S majetkom nerobíte nič len ho vyradíte z majetku a dáte si ho do skúkromného vlastníctva ak ho predáte ako súkromná osoba do 5 rokov musíte takýto majetok zdaniť.

musíte požiadať daňový úrad aby vám určil posledné zdaňovacie obdobie...
noro
02.01.08,17:01
Tiež riešim niečo podobné, mám doplňujúcu otázku:

Pred zrušením obchodu som urobil precenenie všetkého tovaru a výpredaj za 50 % pôvodnej ceny. Ako to bude s tovarom, ktorý sa nepodarilo predať? Budem pri zrušení registrácie platiť DPH z tej zníženej ceny, alebo musím zaplatiť DPH z nadobúdacej ceny tovaru?