Ľubica40
05.12.07,14:55
Prosím vás keď zlikvidujem obchod a mám auto vyradiť, akým spôsobom? Ako a kde to napísať že je vyradené? Alebo si vytvoriť kúpno predajnú zmluvu za 1Sk?
Manual
05.12.07,14:08
Prosím vás keď zlikvidujem obchod a mám auto vyradiť, akým spôsobom? Ako a kde to napísať že je vyradené? Alebo si vytvoriť kúpno predajnú zmluvu za 1Sk?
Na karte DHIM, kde vedieš evidenciu o aute, napíš vyradenie do osobného užívania napr. k 31.12.2007, alebo k takému dátumu, k akému budeš likvidovať obchod. A to je všetko. Ak by si toto auto chcela už ako radový občan predať do 5 rokov od dňa vyradenia, príjem z predaja musíš zdaniť.
Ľubica40
05.12.07,14:18
Ďakujem za odpoveď, aj počítač sa vyraďuje takým istým spôsobom?
Manual
05.12.07,14:19
Ďakujem za odpoveď, aj počítač sa vyraďuje takým istým spôsobom?
Ano
Zoltán Kovács
05.12.07,14:19
AK nie je úplne odpísaný tak áno.
Ľubica40
05.12.07,14:27
Aj auto aj počítač sú úplne odpísané....Ešte by som poprosila o radu keď mi ostane tovar a spravím inventúru, kam to mám, do ktorého riadku na tlačive DPH napísať? A či môžem predávať za 50% tovar keď som si dala na tovar 10-20%, takže to predám za menej ako je nákupná cena..???Ďakujem
Anja111
05.12.07,14:54
Aj auto aj počítač sú úplne odpísané....Ešte by som poprosila o radu keď mi ostane tovar a spravím inventúru, kam to mám, do ktorého riadku na tlačive DPH napísať? A či môžem predávať za 50% tovar keď som si dala na tovar 10-20%, takže to predám za menej ako je nákupná cena..???Ďakujem
Ak nebudeš už auto využívať v podnikateľskej činnosti, nezabudni ho odhlásiť aj na DU (daň z MV).
Keď predáš tovar z dôvodu ukončenia činnosti s 50 %-nou zľavou a riadne vystavíš doklady, (ERP alebo fa), tak to je obhájiteľné. DPH odvedieš z prijatých tržieb, hoci si tovar predala pod nákupnú cenu...