WT67
05.12.07,14:09
Ahojte poraďáci. Môže mi niekto poradiť? SZČO živnostník si otvoril účet v EUR v komerčnej banke. Pri účtovaní výpisu z banky bol vklad pri otvorení účtu 631 EUR. Ktorým kurzom ho treba účtovať - devíza stred alebo valuta stred komerčnej banky? Moc ďakujem:rolleyes:
Rozalka
05.12.07,13:17
Ahojte poraďáci. Môže mi niekto poradiť? SZČO živnostník si otvoril účet v EUR v komerčnej banke. Pri účtovaní výpisu z banky bol vklad pri otvorení účtu 631 EUR. Ktorým kurzom ho treba účtovať - devíza stred alebo valuta stred komerčnej banky? Moc ďakujem:rolleyes:
631 EUR = toľko SKK, koľko si odviedla z korunovej pokladne (t.j. za akú hodnotu Ti banka "predala" valuty)
WT67
05.12.07,13:55
631 EUR = toľko SKK, koľko si odviedla z korunovej pokladne (t.j. za akú hodnotu Ti banka "predala" valuty)
No dobre, tomu rozumiem. Ale čo potom keď je koniec mesiaca a sú tam položky ako kreditný úrok a poplatky za vedenie účtu v EUR. Tak aký kurz?
Zoltán Kovács
05.12.07,13:56
No dobre, tomu rozumiem. Ale čo potom keď je koniec mesiaca a sú tam položky ako kreditný úrok a poplatky za vedenie účtu v EUR. Tak aký kurz?

V tom prípade kurz NBS.
Rozalka
05.12.07,14:10
V tom prípade kurz NBS.
A na konci roka zoberieš kurzový lístok NBS a zostatok účtu v EUR prepočítaš kurzom EUR k 31.12.
To čo vypočítaš, porovnáš so zostatkom v peňažnom denníku a doúčtuješ rozdiel. To znamená, že do nového roka prevádzaš zostatok v takej hodnote, aká je k 31.12.
Dúfam, že som ťa nedomotala, v prípade potreby dovysvetlím na konkrétnych číslach.
WT67
06.12.07,07:01
Ďakujem všetkým. Pochopila som. Super ... ešte raz vďaka.