Marcela80
05.12.07,22:34
Ahojte,

prosim Vas poradite mi, ci učtujem spravne? a to:
1. spotreba PHM 501/211?
2. spotreba tovaru /tovar vyplateny v hotovosti - predmetom dalsieho predaja/ 504/211?
3. drobný nákup napr. kancelárske potreby a podobne 501/211?

4. Dalej mam otazočku, či je výhodnejšie prihlásiť ojazdený automobil na firmu (s.r.o.), alebo je lepšie ho prihlásiť na FO?
Auto ma 9 rokov, kúpené za 120tis., najazdených cca 93 tis. km.

5. Posledna otazocka, co v prípade ak zakladateľ (jediný) s. r.o., nejakým spôsobom stratil zakladateľskú listinu? Je možné sa ešte nejakým sposobom k nej dostať a ako?

Dakujem pekne za pomoc, len zacinam, tak sa ešte musím veľa učiť

Marcela
AHA
07.12.07,20:24
Ahojte,

prosim Vas poradite mi, ci učtujem spravne? a to:
1. spotreba PHM 501/211?
2. spotreba tovaru /tovar vyplateny v hotovosti - predmetom dalsieho predaja/ 504/211?
3. drobný nákup napr. kancelárske potreby a podobne 501/211?
Je to správne len by som to sledovala analiticky u PHM nakonci roka zostatok v nádrži je treba odúčtovať z 501 a dať na 112 AE to isté u tovaru kde fyzický stav skladu je treba zaúčtovať na 132AE
4. Dalej mam otazočku, či je výhodnejšie prihlásiť ojazdený automobil na firmu (s.r.o.), alebo je lepšie ho prihlásiť na FO?
Auto ma 9 rokov, kúpené za 120tis., najazdených cca 93 tis. km.
Podľa toho koľko sa autom jazdí nakoľko odpis bude 1/4 a cena PHM bude o 6,20 Sk na KM nižšia ( a nejdú do nákladov opravy)
5. Posledna otazocka, co v prípade ak zakladateľ (jediný) s. r.o., nejakým spôsobom stratil zakladateľskú listinu? Je možné sa ešte nejakým sposobom k nej dostať a ako? Na OR by mala byť je treba vyžiadať kópiu.

Dakujem pekne za pomoc, len zacinam, tak sa ešte musím veľa učiť

Marcela
Dúfam, že som pomohla
Marcela80
10.12.07,19:09
Dakujem pekne za cenne rady

Marcela