Monia
06.12.07,06:16
Kedze som nenasla pre tuto otazku ine miest davam ju sem.
Chcem vas poprosit o pomoc:
Pri pridani spojnice trendu do grafu v Exceli zobrazim i rovnicu regresie. Tuto rovnicu (jej matematicky tvar) by som potrebovala dostat na iny list do lubovolnej bunky tak, aby zmena udajov, ktora zmeni rovnicu regresie v grafe sa automaticky preniesla
i do rovnice na inom liste.
Napr. : v grafe je rovnica y = 0.5x2 + 1.2x potom i na inom liste
mal byt rovnaky tvar.
Ak viete poradte.Dakujem
Chobot
06.12.07,07:48
Kedze som nenasla pre tuto otazku ine miest davam ju sem.
Chcem vas poprosit o pomoc:
Pri pridani spojnice trendu do grafu v Exceli zobrazim i rovnicu regresie. Tuto rovnicu (jej matematicky tvar) by som potrebovala dostat na iny list do lubovolnej bunky tak, aby zmena udajov, ktora zmeni rovnicu regresie v grafe sa automaticky preniesla
i do rovnice na inom liste.
Napr. : v grafe je rovnica y = 0.5x2 + 1.2x potom i na inom liste
mal byt rovnaky tvar.
Ak viete poradte.Dakujem

:eek:
A teraz nám to skús povedať nejak ľudsky, lebo ja som z toho magoooor.:confused:

Tým chcem povedať, že to je aj pre mňa španielska dedina a to si hovorím skúsený užívateľ Excelu.

Možno by pomohlo, keby si pripla príklad. Tak to možno lepšie pochopím.
Infarkt
06.12.07,07:53
:eek:
A teraz nám to skús povedať nejak ľudsky, lebo ja som z toho magoooor.:confused:

Tým chcem povedať, že to je aj pre mňa španielska dedina a to si hovorím skúsený užívateľ Excelu.

Možno by pomohlo, keby si pripla príklad. Tak to možno lepšie pochopím.

:D :) ;) Už sme dvaja... :D :) ;)
hrvat
06.12.07,08:38
Kedze som nenasla pre tuto otazku ine miest davam ju sem.
Chcem vas poprosit o pomoc:
Pri pridani spojnice trendu do grafu v Exceli zobrazim i rovnicu regresie. Tuto rovnicu (jej matematicky tvar) by som potrebovala dostat na iny list do lubovolnej bunky tak, aby zmena udajov, ktora zmeni rovnicu regresie v grafe sa automaticky preniesla
i do rovnice na inom liste.
Napr. : v grafe je rovnica y = 0.5x2 + 1.2x potom i na inom liste
mal byt rovnaky tvar.
Ak viete poradte.Dakujem
Ahoj,
normálne si rovnicu regresie naprogramuj v bunke na inom liste, pričom smerníky na zdroje, ktoré ovplyvňujú výsledok tejto rovnice regresie v grafe by mali byť nalinkované na buňky na inom liste súboru, kde sa tieto vstupne údaje zadávajú. Potom dosiahneš tie isté výsledky pri zmene údaja na jednom mieste.
Neviem Ti povedať či to ide v MS Word, ale v Open Office to ide určite a predpokladám na 98% aj vo Worde.
Chobot
06.12.07,10:09
Ahoj,
normálne si rovnicu regresie naprogramuj v bunke na inom liste, pričom smerníky na zdroje, ktoré ovplyvňujú výsledok tejto rovnice regresie v grafe by mali byť nalinkované na buňky na inom liste súboru, kde sa tieto vstupne údaje zadávajú. Potom dosiahneš tie isté výsledky pri zmene údaja na jednom mieste.
Neviem Ti povedať či to ide v MS Word, ale v Open Office to ide určite a predpokladám na 98% aj vo Worde.

:eek::eek:
Práve som sa rozhodol, že poobede skočím do kníhkupectva a pozriem si nejaké publikácie o Exceli. Asi už mám medzery, ktoré by bolo treba doplniť.:rolleyes::D

Len taká otázka, monia sa pýtala na Excell, dokáže aj Word pracovať s premennými a grafom?:confused:
Monia
06.12.07,11:38
Takze este raz, mam limitovane mnozstvo udajov napr. 1,2,3,4,5 a k tomu prisluchajuce hodnoty. A ja by som potrebovala zistit hodnotu napriklad k udaju 1,5. ako??
Monia
06.12.07,12:54
Tento problem ma kolega, takze aj predoslu odpoved diktoval on. Ale jednoducho vysvetlene to je takto:
kombinacie v tabulke su : 1,5 - 2
2 - 7
3,4 - 9
6 - 14
7,2 - 21
cize, vytvorime graf, na grafe na osi x mame cisla, napr. 1,5 ; 2 ; 3,4; 6; 7,2 atd
na osi y mame cisla, ktore prisluchaju cislam z osi x ...napr. 2,7, 9 ,14, 21
vygenerujeme krivku, podla ktorej zistime rovnicu regresie
- vysvetlujem to uplne jednoducho, lebo tak excelovsky to neviem :-)
- kde je problem ? rovnicu regresie sme zistili z krivky, ale ked sme tuto rovnicu chceli pouzit na ine cisla, nefunguje to,
napr. ak chcem zistit hodnotu z osi y prisluchajucu cislu 3 z x-ovej osi, neviem ako to mam urobit, pretoze ked sme tu regresnu rovnicu prepisali do dalsej bunky v Exceli a zmenili tam hodnotu x, vysledne cislo nam nezodpoveda cislu na krivke ... a nevieme zistit preco... mozno neprepisujeme spravne rovnicu z grafu, ale kedze ju nevieme prekopirovat z grafu automaticky ... tak to robime rucne, a mozno zle... neviem, a stve ma ... ked niecomu nerozumiem:mee: ... tak verim vo vase excelovske schopnosti ...dik za vsetky rady ...;)
Chobot
06.12.07,14:09
Tento problem ma kolega, takze aj predoslu odpoved diktoval on. Ale jednoducho vysvetlene to je takto:
kombinacie v tabulke su : 1,5 - 2
2 - 7
3,4 - 9
6 - 14
7,2 - 21
cize, vytvorime graf, na grafe na osi x mame cisla, napr. 1,5 ; 2 ; 3,4; 6; 7,2 atd
na osi y mame cisla, ktore prisluchaju cislam z osi x ...napr. 2,7, 9 ,14, 21
vygenerujeme krivku, podla ktorej zistime rovnicu regresie
- vysvetlujem to uplne jednoducho, lebo tak excelovsky to neviem :-)
- kde je problem ? rovnicu regresie sme zistili z krivky, ale ked sme tuto rovnicu chceli pouzit na ine cisla, nefunguje to,
napr. ak chcem zistit hodnotu z osi y prisluchajucu cislu 3 z x-ovej osi, neviem ako to mam urobit, pretoze ked sme tu regresnu rovnicu prepisali do dalsej bunky v Exceli a zmenili tam hodnotu x, vysledne cislo nam nezodpoveda cislu na krivke ... a nevieme zistit preco... mozno neprepisujeme spravne rovnicu z grafu, ale kedze ju nevieme prekopirovat z grafu automaticky ... tak to robime rucne, a mozno zle... neviem, a stve ma ... ked niecomu nerozumiem:mee: ... tak verim vo vase excelovske schopnosti ...dik za vsetky rady ...;)

Prečo sem nepripneš ten súbor?
Marína
06.12.07,14:26
Monia, toto riešenie nie je správne?
http://title.post.sk/forum/showthread.php?threadid=31312
Monia
06.12.07,17:31
Chobot - problem sme riesili u kolegu na PC, subor obsahuje kopec dalsich udajov, grafov, a toto je len vylepsenie, na ktore chceme prist, mozem skusit kolegu zajtra v praci nech spravi vynatok , len to co chceme vyriesit...
Marina - na post.sk som dala tento isty problem este predtym nez sem, kedze tam sa nikto k tomuto problemu nevyjadroval skusila som tu . Ale to riesenie co tam uviedol Ash nejak nevieme rozlusknut s nasimi nie moc excelovsky zameranymi hlavami, takze dufam, ze nam to niekto vysvetli po lopate :confused:
Marína
06.12.07,19:01
Ani ja to neviem rozlúsknuť. Myslela som si, že si si nevšimla odpoveď od Asha, preto som pripla ten link.
Monia
07.12.07,06:22
No, tak nakoniec to ani nebol taky velky problem ako sa zdalo.
Chybou bolo,ze ked kolega vytvoril graf, urobil spojnicu bodov, a teraz ked to zmenil len na bodovy graf, tak rovnica regresie je uplne ina - spravna, pretoze akekolvek cislo tam dosadime, vysledok je spravny.
Ak nutne k mojmu vysvetleniu potrbujete aj subor, skusim kolegu nech posle :cool:
Ale vam vsetkym co ste chceli pomoct, SRDECNA VDAKA a pekny den ;)