tajnostkárka
06.12.07,07:11
Idem si pozrieť rodinný dom,ktorý som našla cez realitku.Budem musieť zaplatiť realitnému maklérovi zato,že mi dom ukáže?A cena,ktorá je stanovená realitnou kanceláriou je pevná,alebo sa dá cena dohodnúť?:confused:
Zoltán Kovács
06.12.07,06:25
Idem si pozrieť rodinný dom,ktorý som našla cez realitku.Budem musieť zaplatiť realitnému maklérovi zato,že mi dom ukáže?A cena,ktorá je stanovená realitnou kanceláriou je pevná,alebo sa dá cena dohodnúť?:confused:

Za prehliadku nehnuteľnosti by sa nemalo platiť. Veď ani v obchode neplatíš za to, že si pozrieš tovar.
Či s cenou sa dá niečo robiť, to záleži aj od toho či majiteľ je ochotný pustiť alebo nie.
VladoaKatka
06.12.07,06:33
Idem si pozrieť rodinný dom,ktorý som našla cez realitku.Budem musieť zaplatiť realitnému maklérovi zato,že mi dom ukáže?A cena,ktorá je stanovená realitnou kanceláriou je pevná,alebo sa dá cena dohodnúť?:confused:
Všetky prehliadky nehnuteľností sú bezplatné. Zaplatí až ten, kto kupuje, lebo realitné kancelárie vo svojej provízii už majú zakalkulované aj obhliaky, t.j. cena predávanej nehnuteľnosti je stanovená vo väčšine prípadoch, aj s ich rabatom.

Môžeš si pozrieť niekoľko nehnuteľností, dokonca ak si to nevšimneš, môže sa Ti stať, že tú istú nehnuteľnosť, Ti chce ukázať viac realitných maklérov.
VladoaKatka
06.12.07,06:34
Idem si pozrieť rodinný dom,ktorý som našla cez realitku.Budem musieť zaplatiť realitnému maklérovi zato,že mi dom ukáže?A cena,ktorá je stanovená realitnou kanceláriou je pevná,alebo sa dá cena dohodnúť?:confused:

Áno, z ceny si môžeš zjednať, ale musí s tým súhlasiť predávajúci.