great
06.12.07,09:46
Ahoj, chcel by som vediet, co pre mna vyplyva z nasledujuceho: Mam otvorenu zivnost od augusta tohoto roku, moj zamestnavatel odo mna pozaduje registraciu vo firme od ktorej chceme odoberat tovar, a nasledne ho budem predavat - zrejme ja na svoju zivnost. On to urobit nemoze - chce sa vyhnut tzv. stretu zaujmov - aj ked presne neviem, co tym mysli. Nie som platca dph. netusim ako si to predstavuje s rozdelim zisku a chcem byt v obraze, ked k tomu pride rec:)....V tejto oblasti niesom vobec doma a nikdy som nic podobne nerobil. Ake su moje povinnosti voci danovemu uradu a podobnym instituciam. Dakujem krasne.
KEJKA
06.12.07,08:57
živnosť a zamestnávateľ? podľa zadania naozaj nie si v tom doma. Nevieš špecifikovať problém - odporúčam ti aby si sa do toho nepúšťal.... ôžeš si narobiť problémy. V čom vlastne chceš podnikať, ked si si otvoril živnosť? Alebo ťa k tomu donútil zamestnávateľ?
great
06.12.07,10:45
Upresnim: bol som bez prace, dostal som ponuku robit ale podmienka bola otvorit si zivnost a dat do nej vsetko, co sa da. Momentalne fungujem systemom: ja vystavim fa na napr. administrativne prace - co sme fakturovali doteraz a aj som skutocne vo vacsine tieto prace robil a dostanem peniaze v hotovosti. Povedzme, ze "sef" odobera tovar od dodavatela, ktoremu sa zaviazal vyhradnou distribuciou, ale nasiel firmu, ktora ponuka ten isty tovar za lepsie ceny, mieni odoberat od jedneho aj od druheho a nasledne predavat. Ale neviem si predstavit co to predstavuje pre mna...