sway
06.03.05,13:28
Prosí ľudkovia - zdatnejší v SW OMEGA - neposlúcha ma tlačiareň - absolútne !!, mám HP Laserjet 1200 series - dodnes bolo všetko OK, zača škriatok blbnúť, tlačí mi mimo stranu, alebo nemám tabuľky a vytlačí po zadaní jednej strany asi 20 čistých papierov... na nervy!!!! - (faktúry, príjemky,výdajky...ostatné som nepozerala...) nepošlete mi niekto nejaké základné nastavenia? či už priamo v Omega alebo v nastavení tlačiarne - už somj preinštalovala OMEGU a furt je to na..., som z toho úplne na nervy....!!!!

vopredvrelá vďaka od zúfalca....:(
slnko
06.03.05,12:58
sway v OMEGE nie je nejaké nastavenie tlačiarne, ak Ti tlačí na obrazovke správne, tak čo sa týka OMEGY je to v poriadku. Možno by pomohlo preinštalovať iný ovládač tlačiarne. A ak Ti dodnes tlačila v poriadku, udialo sa niečo mimoriadne s tlačiarňou? Skús bližšie popísať.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
sway
06.03.05,14:25
sway v OMEGE nie je nejaké nastavenie tlačiarne, ak Ti tlačí na obrazovke správne, tak čo sa týka OMEGY je to v poriadku. Možno by pomohlo preinštalovať iný ovládač tlačiarne. A ak Ti dodnes tlačila v poriadku, udialo sa niečo mimoriadne s tlačiarňou? Skús bližšie popísať.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
prosím Ťa neskúsiš ak máš laser tlačiareň, vytlačiť príjem, alebo faktúru - či sa mi to napokazilo novou verziou Omegy - stiahla som si ju z netu..., či náhodou nie je u nich chyba, lebo mi to nefunguje ani keď tlačím z iného PC. - dík
slnko
06.03.05,15:29
prosím Ťa neskúsiš ak máš laser tlačiareň, vytlačiť príjem, alebo faktúru - či sa mi to napokazilo novou verziou Omegy - stiahla som si ju z netu..., či náhodou nie je u nich chyba, lebo mi to nefunguje ani keď tlačím z iného PC. - díkja mám HP psc 1315 a tlačím v pohode, stiahla som si aj novú verziu 8.15.04. Tak ako? máš to aj na okne zle? alebo iba keď to pošleš na tlačiareň?
Skús ešte toto: daj si to vytlačiť do súboru a vyber Formát "Rich text format" a daj si to uložiť niekde na disk. Potom to pošli na tlačiareň z tohoto súboru. Ak sa Ti to ani odtiaľ nebude dať vytlačiť, tak je nejaká zrada v tlačiarni. Ozvi sahttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
sway
06.03.05,18:40
ja mám HP psc 1315 a tlačím v pohode, stiahla som si aj novú verziu 8.15.04. Tak ako? máš to aj na okne zle? alebo iba keď to pošleš na tlačiareň?
Skús ešte toto: daj si to vytlačiť do súboru a vyber Formát "Rich text format" a daj si to uložiť niekde na disk. Potom to pošli na tlačiareň z tohoto súboru. Ak sa Ti to ani odtiaľ nebude dať vytlačiť, tak je nejaká zrada v tlačiarni. Ozvi sahttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
V prvom rade dík za rady, napíšem ako som dopadla:
Moji servisáci mi to dali dokopy, zrada bola v "draiveroch" - neviem ako sa to správne píše, čo nechápem, lebo z ničoho nič sa to po..., ale nainštalovali mi znova tie draivery a potom, aby mi stále nevykrikoval SW Omega pri tlači že okraje sú mimo rozsah tlače - čo mi robilo asi pol roka a stále som musela potvrdzovať či tie okraje chcem alebo nechcem a dosť ma to pri robote zdržovalo, lebo to pýtalo pri každučkom tlačení....a ani na školení mi nevedeli poradiť - tak je to tak, že pri tlači, už keď sa objaví tabulka, kde zadávam tlač treba pri tlačiarni je taká ruka , na ňu kliknúť a zadať okraj stránky v mm a po odmeraní jednej správnej faktúry vytlačenej ešte v dobe keď to fungovalo sme odmerali a zadali okraje, horný 15, dolný 13, ľavý 15, pravý 1...a heuréka :D - tlač funguje!!!
- ale uznaj, že je to otrasné, aby som to takto zistila....
ale už ma nervy brali, veď od 11 sa naťahujem s tlačou...., ale som šťastná, že to funguje, už som sa videla, že utekám kúpiť novú tlačiareň....

ešte raz dík za spoluúčasť....:o
slnko
06.03.05,19:18
Som rada, že Ti to už funguje. Kukla som aj na tú ruku, kde sa nastavujú okraje, ale ja tam nemám nastavené nič. A mne to nekričí, že okraje sú mimo rozsah tlače, tak neviem v čom je problém, ale už som sa aj ja s tým stretla. Dobre vedieť, že to pomôže. Pekný večerhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
UCET
07.03.05,15:43
V prvom rade dík za rady, napíšem ako som dopadla:
Moji servisáci mi to dali dokopy, zrada bola v "draiveroch" - neviem ako sa to správne píše, čo nechápem, lebo z ničoho nič sa to po..., ale nainštalovali mi znova tie draivery a potom, aby mi stále nevykrikoval SW Omega pri tlači že okraje sú mimo rozsah tlače - čo mi robilo asi pol roka a stále som musela potvrdzovať či tie okraje chcem alebo nechcem a dosť ma to pri robote zdržovalo, lebo to pýtalo pri každučkom tlačení....a ani na školení mi nevedeli poradiť - tak je to tak, že pri tlači, už keď sa objaví tabulka, kde zadávam tlač treba pri tlačiarni je taká ruka , na ňu kliknúť a zadať okraj stránky v mm a po odmeraní jednej správnej faktúry vytlačenej ešte v dobe keď to fungovalo sme odmerali a zadali okraje, horný 15, dolný 13, ľavý 15, pravý 1...a heuréka :D - tlač funguje!!!
- ale uznaj, že je to otrasné, aby som to takto zistila....
ale už ma nervy brali, veď od 11 sa naťahujem s tlačou...., ale som šťastná, že to funguje, už som sa videla, že utekám kúpiť novú tlačiareň....

ešte raz dík za spoluúčasť....:o
ja som zopar takych problemov zazil a priznam sa je to dost tazko vysvetlit preco. Ale vzdy bol problem v ovladacoch a zatial sa nam podarilo vzdy najst ten spravny ovladac (niekedy treba po nete hladat hladat a hladat) s ktorym sa kamaratila aj tlaciaren aj OMEGA. To uz musi byt kriticke aby som musel nadstavovat okraje v Omege. som presvedceny ze je to vzdy v ovladaci.
sway
07.03.05,16:22
ja som zopar takych problemov zazil a priznam sa je to dost tazko vysvetlit preco. Ale vzdy bol problem v ovladacoch a zatial sa nam podarilo vzdy najst ten spravny ovladac (niekedy treba po nete hladat hladat a hladat) s ktorym sa kamaratila aj tlaciaren aj OMEGA. To uz musi byt kriticke aby som musel nadstavovat okraje v Omege. som presvedceny ze je to vzdy v ovladaci.
Vieš, ale aspoň to je dobré, že keď som to nastavila v 1 dokumente, automaticky to premietol asi všade, hoci to nevidno, lebo už nepýta potvrdenie tlače pri ničom, jednoducho tlačí..., takže fajn.;)
babenko1
07.03.05,16:27
To ti odľahlo, čo? :-)
sway
07.03.05,16:36
To ti odľahlo, čo? :-)
...no ahoj babenko ... kde si mi bola??? - to mi teda odľahlo - máš pravdu, mala som nervy na dranc... v nedeľu som od 11 do 18 som tlačila 6 faktúr - hrôza..., ale už je to OK, finišujem s priznaniami a asi sa zastavím až 31.3.2005.

celkom určite sa sem budem obracať...(napr.mám guláš v hlave s kurzových rozdielov... - nerada sa priznávam, ale táto témička ma privádza do mdlôb....)

zatiaľ ahojček! aj všetci!!!:p
Anna Priščáková
21.02.06,13:18
Stiahni si program myslím, že sa vola acrobate Reader verziu vyššiu ako 5,1 nájdeš ju na stránke www. kros. sk. Je tam aj postup, ako to stiahneš. Hľadaj verziu 7.0 v českom jazyku. Mne to pekne tlačí.
ahoj napíš či ti tlačí už.