britta
06.12.07,10:47
Prosim pomozte, :mad:

V roku 2005 som 4. 8. (stvrtok) odovzdala prehľad o zrazenych a odvedenych preddavkoch . . . za 2. štvrťrok. Čiže so 4-dnovym oneskorenim.
promtne, este v mesiaci august mi prislo oznamenie o ulozeni pokuty 2000,- za "nepredlozenie v lehote 30 dni po uplynuti kal. stvrtroku".
Pokutu som zaplatila.

Dnes som obdrzala oznamenie o dalsom ulozeni pokuty za nepredlozenie . . . . . za to iste obdobie. V BV mam dokaz o tomto zaplateni (samozrejme ako nedanovy vydavok). Ako je vsak mozne dokazat, ze to bolo za to iste obdobie, kedze uz oznamenie samozrejme po takej dobe nemam. Je to niekde v nejakom subore zaevidovane, ze za to obdobie mi uz bola udelena pokuta a ak ano, je to zaevidovane takym sposobom, ze pracovnik DU to uz nemoze dodatocne manipulovat a upravovat?
KEJKA
06.12.07,09:51
aj oznámenie o pokute je účtovný doklad. mala si ho držať v účtovníctve. Ale odvolaj sa, predlož doklad o zaplatení a oni si to tam hádam nájdu, ved tiež musia mať archív.
Olgica
06.12.07,09:53
To oznámenie si si mala odložiť. Ja každú došlú a vyšlú poštu vo firme evidujem a zakladám podľa registratúrneho poriadku. Keby si to mala odložené, tak vieš dokázať, že si práve to uhradila.
Napíš list DU, že si to uhratila, dátumom... z účtu č. ... pod var.symbolom .... a uvidíš.
mandula
06.12.07,14:20
Možno ste mali nejakú staršiu neuhradenú pokutu alebo iný záväzok na dani zo závislej činnosti. Pri platbách pokút daňovému úradu sa používa ako var.symb. DIČ daňovníka a nie číslo rozhodnutia a tá platba mohla byť priradená najstaršej neuhradenej pohľadávke daňového úradu zo závislej činnosti príp. inej voči vám. Každopádne keď dáte písomnú otázku daňovému úradu podloženú výpisom z BÚ, mali by vám písomne oznámiť, na aký účel bola vami uhradená platba použitá.
britta
07.12.07,08:59
Nie nebola to nejaka starsia pokuta. Bol na nej uvedeny presne stvrtrok daneho roka za ktory bola ulozena aj s datumom (oneskorenym) odovzdania. Pamatam si to presne, lebo som malá SZCO bez zamestnancov, len obcas zamestnavam na dohody - bola to moja dovtedy jedina pokuta (preto si ju tak dobre pamatam). A ten prehlad bol za ten stvrtrok negativny (nulovy).

Ja sa skor obavam toho, ze ked to budem dokazovat, pracovnik DU moze zmanipulovat archivne udaje a tym zapriet skutocnost, ze zaplatena pokuta bola skutocne za to iste obdobie ako teraz zaslana pokuta.
KEJKA
07.12.07,09:45
Ja sa skor obavam toho, ze ked to budem dokazovat, pracovnik DU moze zmanipulovat archivne udaje a tym zapriet skutocnost, ze zaplatena pokuta bola skutocne za to iste obdobie ako teraz zaslana pokuta.
tak toho by som sa zasa nebála......
Tanče
07.12.07,14:24
takže ti tam eventuálne môžu najsť aj iné nedodržané termíny? a ty sa bojíš že ti dajú ďalšiu pokutu?
Melnick
07.12.07,14:54
takže ti tam eventuálne môžu najsť aj iné nedodržané termíny? a ty sa bojíš že ti dajú ďalšiu pokutu?
Ak sú nejaké ďalšie nedodržané termíny ,tak jediné čo nemusí ,je báť sa. Pretože či sa bude alebo nebude báť, pokuta bude vyrúbená. Je len otázne kedy?????:cool:
Manipulácia na DÚ nepripadá do úvahy.
vieroslava
07.12.07,15:03
Aj na daňovom úrade robia iba ľudia a tiež sa môžu pomýliť. Mne sa raz stalo, že mi stratili daňové priznanie. Našťastie, som mala potvrdenú kópiu, že som im ho odovzdala.
Ale k veci: napíš im, že si dňa toho a toho pokutu za nedodržanie lehoty zaplatila a počkaj, kým si to oni prekontrolujú, alebo najlepšie rovno tam zabehni a zdokladuj im to. Nediskutuj a nedohaduj sa, za aké obdobie je to. Keď si si istá, že je to naozaj duplicitná pokuta, rovno oznám, že už si bola pokutovaná a pokutu si už uhradila
Melnick
07.12.07,15:15
Pozri Britta, najprv si skontroluj dátumy na ostatných potvrdeniach, ak sú v poriadku ,potom konaj a ako dôkaz použi tie jednotlivé potvrdenia.:)
britta
08.12.07,16:19
Hned, ako mi to prislo som ich prekontrolovala, Melnick. Aby som sa neblamovala. Viac ich nie je. Az v roku 2001 (na tie doteraz nikto neprisiel) a tie vraj uz nespadaju do "pokutovacieho obdobia", ktore je (podla mojich info)max. 3 roky dozadu. Dufam, ze je to pravda.
mandula
08.12.07,23:10
Hned, ako mi to prislo som ich prekontrolovala, Melnick. Aby som sa neblamovala. Viac ich nie je. Az v roku 2001 (na tie doteraz nikto neprisiel) a tie vraj uz nespadaju do "pokutovacieho obdobia", ktore je (podla mojich info)max. 3 roky dozadu. Dufam, ze je to pravda.


Zákon o správe daní a poplatkov
§35:
(17) Pokutu nemožno uložiť, ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom došlo k porušeniu tohto zákona alebo osobitného zákona.11ab) Právo vybrať a vymáhať pokutu sa premlčuje po šiestich rokoch po skončení roka, v ktorom bola pokuta uložená.
§ 45:
(1) Ak tento zákon alebo osobitný zákon neustanovuje inak, nemožno vyrubiť daň ani rozdiel dane alebo priznať nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo vrátenie dane po uplynutí piatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo nárok na vrátenie dane.
britta
09.12.07,09:04
Dakujem za upresnenie mandula.