Libi
06.12.07,15:09
ahojte, mám hlavu v smútku, podľa Dohody o sociálnom fonde s odborármi máme presne určené čerpanie a aj plán tvorby SF, lenže skutočnosť je taká, že tvorba je nižšia ako sa plánovalo a vyčerpalo sa viacej a do konca roka to už nedobehneme. Prosím Vás vie niekto čo s tým? Môže byť zostatok SF mínusový a v r.2008 by sme si to vyrovnali. Alebo mám zamestnancom strhnúť, čo sme im poskytli? Skúste mi pomôcť, ďakujem
Tweety
06.12.07,14:15
ahojte, mám hlavu v smútku, podľa Dohody o sociálnom fonde s odborármi máme presne určené čerpanie a aj plán tvorby SF, lenže skutočnosť je taká, že tvorba je nižšia ako sa plánovalo a vyčerpalo sa viacej a do konca roka to už nedobehneme. Prosím Vás vie niekto čo s tým? Môže byť zostatok SF mínusový a v r.2008 by sme si to vyrovnali. Alebo mám zamestnancom strhnúť, čo sme im poskytli? Skúste mi pomôcť, ďakujem
Ten rozdiel navyše na 472 by som preúčtovala na účet 528AE-nedaňový.
liba2
07.12.07,06:03
ahojte, mám hlavu v smútku, podľa Dohody o sociálnom fonde s odborármi máme presne určené čerpanie a aj plán tvorby SF, lenže skutočnosť je taká, že tvorba je nižšia ako sa plánovalo a vyčerpalo sa viacej a do konca roka to už nedobehneme. Prosím Vás vie niekto čo s tým? Môže byť zostatok SF mínusový a v r.2008 by sme si to vyrovnali. Alebo mám zamestnancom strhnúť, čo sme im poskytli? Skúste mi pomôcť, ďakujem
Ak sú prostriedky napr. na účte 428-nerozdelený zisk min. rokov, môže sa SF doplniť z tohto zisku, avšak môže o tom rozhodnúť len valné zhromaždenie.
Libi
08.12.07,18:18
Ďakujem veľmi pekne, žiaľ ani jedno nemôžme zrealizovať, takže vyrieši to len dodatok k dohode o SF s odborármi a už sa nič /okrem príspevky na stravu/ neposkytne.
Paula
08.12.07,19:46
To vyzerá tak, akoby odborárov zaujímal iba začiatok roka, kedy sa plánované vopred celé rozdelí a počas roka sa už nezaujímajú o aktuálny stav tvorby a čerpania. Aj vo firmách bez odborov, aj v tých malinkatých je na mieste priebežná inventarizácia tohoto fondu a ak sa robí mesačne a účtovník vedenie informuje, potom.......:)
Libi
17.12.07,10:50
nuž to je tak vo firme s 500 ľuďmi...:) keď sa niečo plánuje vyplatiť koncom roka a nevyplatí sa a teda sa nevytvorí SF...aha a kompletnú účtovnú závierku treba odovzdať do 10.1.2008 materskej firme. Ale vďaka za radu, že treba oznámiť vedeniu, fakt dobrá rada. Som si cvrkla...
liba2
17.12.07,10:57
nuž to je tak vo firme s 500 ľuďmi...:) keď sa niečo plánuje vyplatiť koncom roka a nevyplatí sa a teda sa nevytvorí SF...aha a kompletnú účtovnú závierku treba odovzdať do 10.1.2008 materskej firme. Ale vďaka za radu, že treba oznámiť vedeniu, fakt dobrá rada. Som si cvrkla...:D:D:D:D:D ... a ja po prečítaní tohto :D mám záchvat smiechu.