veka
06.12.07,19:08
Potrebujem Vašu pomoc. Zamietli nám zápis do OR pre chybu v Návrhu na zápis s.r.o do OR. Je nutné vyplniť nový návrh, alebo len chybnú časť? a doručiť to na súd osobne, alebo poštou? má niekto vzor námietky? našiel som na porade, ale nič k tejto téme. Ďakujem :mad:
FAA
06.12.07,18:40
Sprievodný list na odstránenie nedostatkov v návrhu na zápis sro do ORSR:
----------------------------------------------------------------------------------------
SRO s.r.o.
číslo jednania:


Obchodný register okresného súdu....



Odstránenie nedostatkov v návrhu na zápis do obchodného registra.

Ako prílohy prikladáme:

a, Opravený návrh na zápis do obchodného registra, daný do súladu so živnostenským listom:

..........................
..........................



Zakladateľ......

Prílohy:
Strana návrhu ......
Strana návrhu ......
------------------------------------------------------------------------

prikladá sa iba chybná strana(strany), možno doručiť poštou, alebo osobne (je to rýchlejšie)
nezabudnite na číslo jednania

toť vsio
veka
07.12.07,15:10
Ďakujem
veka
15.12.07,17:46
Aký čas má obchodný súd na rozhodnutie od podania námietky? Námietku sme podali 10.12.2007. Dokedy máme čakať?
josh
16.12.07,12:56
10 pracovnych dni od dorucenia namietok sudu
hiker
24.03.08,12:38
Hladal som tu v diskusiach k tejto teme, ale nazory som nasiel rozne.

Registrovy sud odmietol vykonat zapis, pretoze predmet podnikania v navrhu sa nezhodoval s predmetom podnikania v prilohach a podpis na navrhu nebol uradne overeny.

Chcel by som vediet (kedze prakticke skusenosti s tym nemam):

1. Treba vyplnit znova cely formular alebo poslat len jednu stranu, kde sa pise zmena a druhu stranu, kde su podpisy s overenim?

2. Treba podat aj namietky alebo len poslat tie pozadovane veci?

3. Je mozne v oprave uviest aj dalsie cinnosti, ktore v povodnom navrhu neboli (cize vlastne doplnenie, rozsirenie navrhu)?

Dakujem.
zalobaba
26.03.08,14:23
Hladal som tu v diskusiach k tejto teme, ale nazory som nasiel rozne.

Registrovy sud odmietol vykonat zapis, pretoze predmet podnikania v navrhu sa nezhodoval s predmetom podnikania v prilohach a podpis na navrhu nebol uradne overeny.

Chcel by som vediet (kedze prakticke skusenosti s tym nemam):

1. Treba vyplnit znova cely formular alebo poslat len jednu stranu, kde sa pise zmena a druhu stranu, kde su podpisy s overenim?

2. Treba podat aj namietky alebo len poslat tie pozadovane veci?

3. Je mozne v oprave uviest aj dalsie cinnosti, ktore v povodnom navrhu neboli (cize vlastne doplnenie, rozsirenie navrhu)?

Dakujem.

Podať Námietky + v prílohe nový Návrh, v ktorom uvedieš predmety podnikania v presne takom znení, ako sú uvedené na ŽL (alebo iných oprávneniach), samozrejme Návrh podpísať konateľ/konatelia overene. V prípade potreby uviesť ďalšie predmety podnikania, než boli v pôvodnom Návrhu, je potrebné preukázať na tieto predmety ŽL (alebo iné oprávnenia) a samozrejme aj doplniť ich do Spoločenskej (Zakladateľskej) zmluvy. Ale to je možné už len na základe Uznesenia z valného zhromaždenia (alebo Rozhodnutia jediného spoločníka). Samozrejme nezabudnúť na lehotu 15 dní na podanie Námietok, inak je všetko passé.
hiker
27.03.08,04:07
Podať Námietky + v prílohe nový Návrh, v ktorom uvedieš predmety podnikania v presne takom znení, ako sú uvedené na ŽL (alebo iných oprávneniach), samozrejme Návrh podpísať konateľ/konatelia overene. V prípade potreby uviesť ďalšie predmety podnikania, než boli v pôvodnom Návrhu, je potrebné preukázať na tieto predmety ŽL (alebo iné oprávnenia) a samozrejme aj doplniť ich do Spoločenskej (Zakladateľskej) zmluvy. Ale to je možné už len na základe Uznesenia z valného zhromaždenia (alebo Rozhodnutia jediného spoločníka). Samozrejme nezabudnúť na lehotu 15 dní na podanie Námietok, inak je všetko passé.

Stretol som sa ale s nazorom, ze keby som tam dal novy predmet cinnosti, co nebol v povodnom navrhu, sud by to bral v tejto casti ako novy navrh, ktory podlieha novemu poplatku 2000,- Sk.
zalobaba
27.03.08,06:18
Stretol som sa ale s nazorom, ze keby som tam dal novy predmet cinnosti, co nebol v povodnom navrhu, sud by to bral v tejto casti ako novy navrh, ktory podlieha novemu poplatku 2000,- Sk.

Nie, tým, že firma už vznikla, aj keď ešte nebola zapísaná do OR, môžeš zvolať VZ a rozhodnúť o rozšírení predmetu podnikania, podať žiadosť na ŽÚ a predložiť s opraveným Návrhom aj tieto "nové ŽL"..... Háčik je iba v tom, že to všetko treba stihnúť v tej 15 dňovej lehote na podanie Námietok .....:D