davenger
06.12.07,21:45
Ahojte,

mohol by mi prosim niekto strucne opisat ako postupovat v tejto situacii? Viem ze o autach a pod. je tu popisaneho vela, lenze kazdy vacsinou tvrdi nieco ine takze mam z toho chaos

1. Kupili sme do firmy auto N1 v hotovosti cez zalohove faktury. Teraz mam finalnu fakturu so sumou na uhradu 0 Sk. Ako zauctujem tuto fakturu? Predpokladam, ze celkova suma pojde na nejake obstaranie HIM, ale nie som si isty.

2. Potom treba auto zaradit do uzivania ... Interny doklad?

3. Co sa tyka PHM, cital som tu ze musim vykazovat nejaku nadspotrebu a neviem co este :confused: Auto je v majetku firmy tak snad netreba hladiet na priemernu spotrebu, nie? Ako vlastne teda postupujem?


Dakujem vopred za vsetky odpovede
Paula
06.12.07,21:05
mimotemy...toto všetko dal Tebe ako podnikateľovi-konateľovi účtovník na starosť?:confused:
KEJKA
06.12.07,21:05
auto N1 - dnes môže byť aj auto tohto typu používané v rovnakom režime ako osobné auto, teda pôjde o režijné náklady.
Alebo ide o auto využívane napr. na rozvoz, či dovoz tovaru, materiálu?
zaplatené zálohy 052 / 211
účtovanie obstarania 042 / 321 (finálna faktúra)
vyrovnanie finálnej faktúry 321/052
zaradenie majetku 022/042 - áno interným dokladom.
PHM - vždy treba sledovať spotrebu nakúpených PHM - o tom je tu strašne veľa príspevkov...... treba čítať, čítať, čítať a aplikovať na vlastné podmienky.
vyrovnanie úhrad
KEJKA
06.12.07,21:06
mimotemy...toto všetko dal Tebe ako podnikateľovi-konateľovi účtovník na starosť?:confused:
alebo naopak ??:eek::eek::eek:
davenger
06.12.07,21:51
vdaka

s tymi PHM ... ved to, je tu toho spusta a vsade sa pise nieco ine
KEJKA
06.12.07,21:54
vdaka

s tymi PHM ... ved to, je tu toho spusta a vsade sa pise nieco ine
...lebo možností je veľa, variácií ešte viac a tomu zodpovedá počet riešení....
a ešte aj názory sú rôzne..univerzálna rada v tejto oblasti neexistuje. Alebo žeby? Moja rada ............. všetko s mierou:)