stastlivka
06.12.07,21:31
Dobry den,

uz dlhsie sa snazim dopatrat k informacii ohladne toho co treba z mojej strany spravit.Ide o nasledovne :chcem dovazat v ramci EU na Slovensko za ucelom dalsieho predaja obalovy material, ktory prichadza do styku s potravinou (nieco ako dozicka na musli len je to urcene detom na makke ovocie, vyrobok je z pvc materialu).
Pred par mesiacmi mi bolo povedane na Urade verejneho zdravotnictva SR, ze po ziskani "Declaration of compliance" od vyrobcu , teda vyhlaseni o zhode, ze dany vyrobok splna urcite normy EU (to mam, aj potrebne testy spravene vyrobcom) mi staci splnit ohlasovaciu povinnost voci Regionalnemu uradu verejneho zdravotnictva vyplnenim prilohy c.1 zo zakona 152/1995 , tato priloha je vlastne "Oznamenie vyroby potravin , tabakovych vyrobkov a cinnosti suvisiacich z ich uvadzanim do obehu".

Avsak dnes mi tuto informaciu na danom urade vyvratili s tym, ze mam zavolat na Min. podohospodarstva lebo obalove materialy ktore prichadzaju do styku s potravinami spadaju do ich kompetencie. Avsak min. podohospodarstva tvrdi, ze to spada pod Urad verejneho zdtravotnictva.

Ak mi niekto vie poradit, co musim spravit aby som mohla dany produkt zacat predavat a ci mam vobec nejaku nahlasovaciu povinnost (ohlasovaciu) povinnost voci niekomu (KOMU?) budem VDACNA, lebo si pripadam ako blb ktory nevie na to prist. Samozrejme zivnost mam.

prajem pkeny den,
Zuzana