Anicckaa
07.12.07,07:26
Ahojte, prosim o radu, ci je mozne vykonavat stavebne prace v byte aj cez vikend, neviete mi prosim poradit nejaky zakon, resp. vyhlasku, kde by bolo dane, ze nemozem robit hluk a prarabat byt cez vikend ? Dakujem za pomoc a prajem pekny den.:)
duves
07.12.07,10:32
Podla mna taky zakon nie je.
willma
07.12.07,10:52
stavebné úpravy v byte
Zita5
07.12.07,11:42
Ahojte, prosim o radu, ci je mozne vykonavat stavebne prace v byte aj cez vikend, neviete mi prosim poradit nejaky zakon, resp. vyhlasku, kde by bolo dane, ze nemozem robit hluk a prarabat byt cez vikend ? Dakujem za pomoc a prajem pekny den.:)


Pokiaľ máte stavebné práce ohlásené , tak môžete práce vykonávať aj počas víkendu s tým, že budete dodržiavať Verejný poriadok daný VZN Vášho mesta alebo obce , ktoré sa väčšinou odvolávajú na dodržiavanie vyhlášky/ nové číslo treba zistiť ,číslo starej vyhlášky bolo 14/1977/ o ochrane zdravia pred nepriaznivými účinkami hluku a vibrácií .
Hlavne treba dávať aj pozor na časový rozsah nočného kľudu , aby ste neskoro večer neklopkali kladivom a nevŕtali vŕtačkou ,alebo zavčas ráno .

Čiže každé mesto má dané Všeobecne záväzné nariadenie , ktoré ako firmy tak aj občania musia dodržiavať .Takže doporučujem pozrieť to Vaše VZN a postupovať podľa toho .Vyhľadajte si cez google , snáď sa k tomu prepracujete .
willma
07.12.07,12:08
Len doplním čísla platných znení NV a vyhlášky ide o 339/2007 a 549/2007
Angelika
07.12.07,12:37
Stavebne prace znervoznuju, ale raz skoncia. To sa da vydrzat. Omhoho horsie je, ked tzv. majitelia vselijakych mini a maxi psov ich nechaju cele dni a noci doma. Ide ma rozdrapit, ked to steka z kazdej strany, rano, vecer, v noci, kedykolvek. To stokrat je lepsi zvuk diamantoveho kotuca... Bezne sa stava, ze suseda "zdejchne" a psisko stekal minule od 19:00 do 2:00, ked som konecne zaspala, lebo bolo ticho. S tym bohuzial sa neda nic urobit.... Neviete poradit niekto, kde zozeniem nejake "arzenovo-morcaco-kuracie tycinky" ? Nic ine mi nenapada .....:confused:
willma
07.12.07,13:17
Stavebne prace znervoznuju, ale raz skoncia. To sa da vydrzat. Omhoho horsie je, ked tzv. majitelia vselijakych mini a maxi psov ich nechaju cele dni a noci doma. Ide ma rozdrapit, ked to steka z kazdej strany, rano, vecer, v noci, kedykolvek. To stokrat je lepsi zvuk diamantoveho kotuca... Bezne sa stava, ze suseda "zdejchne" a psisko stekal minule od 19:00 do 2:00, ked som konecne zaspala, lebo bolo ticho. S tym bohuzial sa neda nic urobit.... Neviete poradit niekto, kde zozeniem nejake "arzenovo-morcaco-kuracie tycinky" ? Nic ine mi nenapada .....:confused: Prepáč ale si mimotemy
Zoltán Kovács
07.12.07,13:31
A ešte doporučujem upovedomiť susedov o tých rekoštrukčných prácach. Najlepie vyvesiť písomne, od kedy do kedy plánujete. A nakoniec samozrejme poďakovať za porozumenie. Predídeš takto mnohým konfliktom.
Elena Navrátilová
08.12.07,03:34
(4) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome nemôže vykonávať úpravy bytu alebo nebytového priestoru v dome, ktorými by ohrozoval alebo rušil ostatných v neprimeranom rozsahu alebo by menil vzhľad domu bez súhlasu spoločenstva; ak sa spoločenstvo nezriaďuje, je potrebný súhlas väčšiny všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ustanovenia osobitných predpisov nie sú tým dotknuté. 13)

(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.

Toto sa týka stavebných prác podľa zákona 182/1993. O postupe pri úpravách bytu môže pojednávať aj zmluva o spoločenstve, domový poriadok... Najlepšie je písomne sa obrátiť na správcu nech oznámi, čo všetko si povinná v tomto smere urobiť, aby si neprišla do zbytočného sporu so susedmi. Vhodné by bolo najbližším susedom dať na vedomie od kedy dokedy sa predmetné práce budú vykonávať a v akom rozsahu.
duves
08.12.07,16:23
Porusenie stavebneho zakona (mi) hrozi v takom pripade, ak zasahom narusim nosnu konstrukciu. Co sa tyka hluku je to naozaj iba o tom, ci s tym niekoho od rana od osmej do vecera do 10 hodiny rusim alebo nie. Mna sa tiez nik nepyta, co ma vyrusuje štekanie psov, alebo hlucna zabava z ineho bytu. A oznam o tom nikto neda.