Katka2
07.12.07,13:40
Prosím o radu:
Máme zamestnanca, ktorý bol až doteraz zamestnaný na celý pracovný úväzok. Na základe vzájomnej dohody by sme tento pracovný úväzok chceli skrátiť k 10.12.2007 na polovičný úväzok.
1. Stačí to urobiť dohodou o zmene pracovných podmienok v pracovnej zmluve?
2. Treba niečo nahlasovať na úrady?
3. Mám mu vystaviť zápočtový list pre nárok na dovolenku za odpracované roky, pretože od toho 10.12.2007nastupuje ešte k inému na zamestnávateľovi.
4. Ako to bude s nárokom na dovolenku?
Za všetky rady vopred ďakujem.
STRELEC
07.12.07,12:44
Prosím o radu:
Máme zamestnanca, ktorý bol až doteraz zamestnaný na celý pracovný úväzok. Na základe vzájomnej dohody by sme tento pracovný úväzok chceli skrátiť k 10.12.2007 na polovičný úväzok.
1. Stačí to urobiť dohodou o zmene pracovných podmienok v pracovnej zmluve? Áno. Dodatkom ku pracovnej zmluve. Stačí.
2. Treba niečo nahlasovať na úrady? Nie. Nič sa nenahlasuje.
3. Mám mu vystaviť zápočtový list pre nárok na dovolenku za odpracované roky, pretože od toho 10.12.2007nastupuje ešte k inému na zamestnávateľovi.
Iba snáď ak by ten zápočtový list požadoval osobitne , napr. pre toho iného zamestnávateľa.
4. Ako to bude s nárokom na dovolenku? Ako doposiaľ , len nebude na dovolenke 8 hodín, ale 4 hodiny denne. Na dňoch sa nič nezmení.
Za všetky rady vopred ďakujem.
Zoltán Kovács
07.12.07,12:44
Prosím o radu:
Máme zamestnanca, ktorý bol až doteraz zamestnaný na celý pracovný úväzok. Na základe vzájomnej dohody by sme tento pracovný úväzok chceli skrátiť k 10.12.2007 na polovičný úväzok.
1. Stačí to urobiť dohodou o zmene pracovných podmienok v pracovnej zmluve? Áno stačí
2. Treba niečo nahlasovať na úrady? Nie
3. Mám mu vystaviť zápočtový list pre nárok na dovolenku za odpracované roky, pretože od toho 10.12.2007nastupuje ešte k inému na zamestnávateľovi. Nie, veď ostáva v prac.pomere aj u vás.
4. Ako to bude s nárokom na dovolenku? Nárok na dovolenku ostáva.
Za všetky rady vopred ďakujem.


........................
Katka2
07.12.07,12:53
Ďakujem veľmi pekne.