Karol29
07.12.07,15:12
Ahoj,
mam na Vas jednu zaludnu otazocku. Budem robit danove priznanie za rok 2007 pre fyzicku osobu. Tato osoba 3 mesiace z roku 2007 mala prijmy na Slovensku z podnikania (SZCO), potom zivnost prerusila a odisla do zahranicia (do Velkej Britanie), kde az do konca roku 2007 mala prijmy zo zahranicia zo zamestnania (brigadnik - mobille worker), takze mala prijmy zo zahranicia v GBP. Viac ako 180 dni v roku 2007 tato osoba prezila v zahranici - vo Velkej Britanii. OTAZKY:
1. Tato osoba bude teda podavat DP v SR (kvoly prijmom zo zivnosti). Ma si do DP uviest aj prijem zo Zahranicia?
2. Pocul som, ze osoba pracujuca vo Velkej Britanii po uplynuti 1 roku moze tam poziadat o vratenie dane. Aku to ma vazbu na DP podavane v SR?

Dakujem za radu

Karol
jamis
07.12.07,14:16
Každopádne musí podať DP na Slovensku, lebo mal príjmi zo živnosti. Do DP uvedie aj príjmi z Anglicka, ktoré sa však na Slovensku nezdaňujú, len sa do DP uvádzajú.
Johanka
07.12.07,14:20
Ahoj,
mam na Vas jednu zaludnu otazocku. Budem robit danove priznanie za rok 2007 pre fyzicku osobu. Tato osoba 3 mesiace z roku 2007 mala prijmy na Slovensku z podnikania (SZCO), potom zivnost prerusila a odisla do zahranicia (do Velkej Britanie), kde az do konca roku 2007 mala prijmy zo zahranicia zo zamestnania (brigadnik - mobille worker), takze mala prijmy zo zahranicia v GBP. Viac ako 180 dni v roku 2007 tato osoba prezila v zahranici - vo Velkej Britanii. OTAZKY:
1. Tato osoba bude teda podavat DP v SR (kvoly prijmom zo zivnosti). Ma si do DP uviest aj prijem zo Zahranicia?
2. Pocul som, ze osoba pracujuca vo Velkej Britanii po uplynuti 1 roku moze tam poziadat o vratenie dane. Aku to ma vazbu na DP podavane v SR?

Dakujem za radu

Karol

Trpezlivo si prečítaj túto tému http://www.porada.sk/t21446-danove-priznanie-praca-v-anglicku.html ;).
Zoltán Kovács
07.12.07,14:21
Viac možno dočítaš aj v nasledujúcich témach:
Anglicko
Johanka
07.12.07,14:24
Každopádne musí podať DP na Slovensku, lebo mal príjmi zo živnosti. Do DP uvedie aj príjmi z Anglicka, ktoré sa však na Slovensku nezdaňujú, len sa do DP uvádzajú.
Odvážna odpoveď vzhľadom na to , že netušíme v ktorej krajine je daňový rezident.
Príjmy z "Anglicka" sa v DP najprv zdania, len budú následne zo zdanenia v zmysle Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia vyňaté ;).
jamis
07.12.07,14:28
mimotemy
Johanka prepáč, nemám také skvelé vyjadrovanie ako Ty, ale keď som videla menu GBP preblesklo mi myslou Anglicko, lebo už 3 roky takto synovi podávam na Slovensku DP. Prepáč ak som sa zle vyjadrila.
abel
07.12.07,14:28
Treba si vyžiadať v Anglicku potvrdenie k 31. 12. 2007, pretože tam zdaňovacie obdobie končí až v marci. Tento príjem prepočíta kurzom na Sk a uvedie ich do § 5, príjem zo živnosti do § 6.
O vrátenie dane v Anglicku môže požiadať a nemá to žiadny vplyv na jeho daňové priznanie.
ekopo
07.12.07,14:32
jamis, ak syn nebol daňovým rezidentom SR, tak mu tu nebolo treba dávať DP ale to je mimotemy K zadaniu otázky: treba podať v SR DP.
jamis
07.12.07,14:38
Možno má zadavateľ otázky Karol29 len strach aby nemusel daň platiť aj na Slovensku. Ak pracuje v Anglicku, tak platiť daň z príjmu z Anglicka na Slovensku nebude.
Johanka
07.12.07,14:48
mimotemy
Johanka prepáč, nemám také skvelé vyjadrovanie ako Ty, ale keď som videla menu GBP preblesklo mi myslou Anglicko, lebo už 3 roky takto synovi podávam na Slovensku DP. Prepáč ak som sa zle vyjadrila.
Aké prepáč? ... pri odpovediach na takéto otázky je prvoradé stanoviť daňovú rezidenciu, to je všetko čo som tým chcela povedať. Druhá veta bola o tom, že ja som vedela o čom píšeš, ale pre človeka neznalého veci je to zavádzajúce. :)