apucko
07.12.07,20:27
Grilážové oblátky
1 balenie oblátok , 250 g kryštálového cukru, 1 smetol , 1 lyžicu kakaa, 1 vanilkový cukor, 250 g posekaných orechov, 1 salko.
Cukor upražíme na sucho na karamel, pridáme smetol, vanilkový cukor, kakao, posekané orechy a nakoniec salko. Miešame na slabom ohni pokiaľ zmes nezhustne. Ešte horúcu zmes natierame na oblátky a dve a dve spolu zlepíme. Zaťažíme, necháme vychladnúť a pokrájame na trojuholníky alebo kocky.

Vianočné medovníčky

250 ml vody, 500 g kryštálového cukru, 1 visa (hera), 300 g medu, 1200 g múky hladkej špeciál, 2 vajcia, 2 dkg sóda bicarbóny , 1 prášok do perníka, mletá škorica, klinčeky,
Vodu, cukor, visu a med rozvaríme na sirup. Do misy preosejeme múku, pridáme vajcia, sódu bicarbónu, prášok do perníka a môžeme pridať aj škoricu a klinčeky. Do toho vlejeme vlažný sirup a vymiesime vláčne cesto. Necháme odstáť do druhého dňa (24 hodín) v chlade. Odstáte cesto vyvaľkáme na hrúbku asi ½ cm a vykrajujeme rôzne tvary. Dáme upiecť. Pozor! Rýchlo sa pečie!!! Upečené, ešte horúce potrieme rozšľahaným vajíčkom. Môžeme ozdobiť cukrovou polevou.

Rožky rozplývajúce sa na jazyku
250 g hladkej múky, 200 g masla, 100 g mletých orechov, 70 g práškového cukru.
Z uvedených surovín zamiesime cesto, sformujeme z neho malé rožky, ktoré upečieme v mierne rozohriatej rúre. Upečené ešte teplé obaľujeme v práškovom cukre, zmiešanom s vanilkovým cukrom.

Božské rožky
300 g masla, 150 g práškového cukru, 350 g hladkej múky, žĺtok, 80 g kakaa.
Všetky suroviny dáme na dosku a vypracujeme z nich cesto. Urobíme z neho šúľky, ktoré pokrájame a vyformujeme rožky. Upečieme ich, potom máčame v čokoládovej poleve a necháme stuhnúť.
Zuzka10
09.12.07,05:52
Pridám jeden receptna vianočné pečenie:
30 dkg hladkej múky
1 Palmarin /Hera/
7 PL bieleho vína
Všetko zmiešať a dať do chladničky na 4 hodiny. Potom rozvaľkať na hrúbku 0,5 cm a vykrajovať ako linecké . Ešte za tepla posypať s prášk.cukrom.

Ja to robím už 17 rokov na každé vianoce, všetkým to chutí. Ešte aj môjmu nebohému otcovi to veľmi chutilo, hoci on vôbec nemal rád zákusky a sladké.

Prajem dobrú chuť!
Zuzka
DanielaSL
09.12.07,06:12
Zuzka tento recept mám aj ja, robím ho na každé sviatky a majú ho naši veľmi v obľube. A ja tiež , lebo je to jednoduché a chutné. Odporúčam to všetkým.
DanielaSL
09.12.07,06:15
Chcela by som poprosiť všetkých, ktorí sem budú pridávať recepty , aby sem dali recepty osvedčené , ktoré aj skutočne pečú , nie recepty stiahnuté z iných stránok a nevyskúšané.
layla
09.12.07,08:46
Chcela by som sa sytat, ci nemate nahodou recept na kosicky. Moja mama ich plnila takou vynikajucou plnkou a do stredu dala ceresnu a zaliala to cokoladou. Dakujem;)
tina1
09.12.07,09:08
Pridám jeden receptna vianočné pečenie:
30 dkg hladkej múky
1 Palmarin /Hera/
7 PL bieleho vína
Všetko zmiešať a dať do chladničky na 4 hodiny. Potom rozvaľkať na hrúbku 0,5 cm a vykrajovať ako linecké . Ešte za tepla posypať s prášk.cukrom.

Ja to robím už 17 rokov na každé vianoce, všetkým to chutí. Ešte aj môjmu nebohému otcovi to veľmi chutilo, hoci on vôbec nemal rác zákusky a sladké.

Prajem dobrú chuť!
Zuzka

robim ich tiez, su skutocne vyborne, jednoduche, posypavam ich praskovym cukrom zmiesanym s vanilkou.

Kedze v rodine mam celiatika, robim ich tiez aj z bezlepkovej muky Promix UNI a su tiez vyborne :D:D:D
Maruška54
09.12.07,09:43
Chcela by som sa sytat, ci nemate nahodou recept na kosicky. Moja mama ich plnila takou vynikajucou plnkou a do stredu dala ceresnu a zaliala to cokoladou. Dakujem;)
Takéto nerobievam, robím iné plnia sa plnkou z masla, piškotov namočených v rume, džemu a cukru. Ja ich polievam čokoládou a navrch dávam orech, ale mohla by tam byť aj čerešňa alebo višňa. Ak chceš prilepím ho sem.
liduska
09.12.07,11:47
Kardinálové rezy.


180 g práš.cukru, 8-9 bielkov trošku octu/ 1 KL/ - spolu vyšľahať na tuhý sneh

Žltá masa : 3 celé vajcia, 5 žltkov, 1 balík van.cukru, 50 g práš.cukru - vyšľahať a pridať 50 g hl.múky a zľahka premiešať.

A teraz - bielu aj žltú hmotu si dám do dvoch sáčkov , odstrihnem rohy a robím pásy na plechu striedavo biely a žltý.Začínam bielym , potom žltý, biely, žltý a končím bielym. Upečiem na 170°. Po vychladnutí prekrojiť cez stredný biely pás . Máme dva pásy jeden natrieme plnkou a na to šľahačku a prikryjeme duhým plátom. Povrchu môžeme cik-cakovo postriekať čok.polevou.


Kávový krém: 2,5 dcl silnej kávy, 2-3 kopcovité PL hl.múky , 150 g cukru , 3 žltka - uvariť krém , po vychladnutí pridať maslo 200 g .

1 sáčková šľahačka natrieť na krém. Vyskúšané a vééééľmi dobré.
sway
09.12.07,11:51
Chcela by som sa sytat, ci nemate nahodou recept na kosicky. Moja mama ich plnila takou vynikajucou plnkou a do stredu dala ceresnu a zaliala to cokoladou. Dakujem;)

mám:

môžeš donútra šupnúť aj višňu v rume ;)

Košíčky – karamelové (mandľové)

1 SALKO uvariť 2 hodiny
Nechať vychladnúť
Po vychladnutí zmiešať s 1/8 MASLA – klasického
Pridať trochu rumu – podľa chuti

25dkg varovej čokolády
15 dkg CERA tuk
Nad parou rozpustiť a premiešať

Do papierového košíčka dávame lyžičku čokolády ( musí byť ešte vrelá) – dáme na pár minút na balkón vychladnúť
Na čokoládu lyžičku karamelu a znova čokoládu
Dáme do chladu – musia byť aj odložené v chladničke

Iná plnka – mandľová:

Namiesto karamelu môžeme použiť plnku:
½ dcl čiernej kávy
½ dcl mlieka
20 dkg práškového cukru
.................................................. ..........toto všetko spolu 2 minútky povaríme
½ dcl rumu pridáme
15 dkg mandlí mletých
10 dky CERA tuk
.................................................. ..........pridáme k povarenému premiešame a ešte povaríme

Po vychladnutí použijeme namiesto karamelovej náplne.
Zuzka10
09.12.07,11:58
My to voláme : šuhajdy,ja to robím dosť často, deti to veľmi ľúbia a fakt sú dobré.
Marína
09.12.07,14:20
Ja robievam tieto šuhajdy a tiež sú veľmi dobré.

Šuhajdy
2 varové čokolády a 140 g Cery rozpustíme nad parou. Čokoládou pooblievame väčšie papierove košíčky. 300 g kryšt. cukru, 150 g opražených orechov, 1 maslo, 1 šľahačková smotana, 50 g kakaa uvaríme. Kávovou lyžičkou dávame do košíčkou. Ak sa vám čokoláda v košíčkoch zlieva, nevadí, krém ju vytlačí na boky. Vrch polejeme čokoládou. Dáme do chladu.
Elena Navrátilová
09.12.07,14:24
Evka, tá plnka mi pripadá ako na kávové zrná.
liba2
09.12.07,14:29
šuhajdy
Marína
09.12.07,17:42
Evka, tá plnka mi pripadá ako na kávové zrná.
Elenka, tak tie som ešte nerobila.
Marta V
09.12.07,19:38
Chcela by som sa sytat, ci nemate nahodou recept na kosicky. Moja mama ich plnila takou vynikajucou plnkou a do stredu dala ceresnu a zaliala to cokoladou. Dakujem;)

Plnené košíčky
Cesto: 30 dkg hladká múka špeciál, 8 dkg práškový cukor, 20 dkg tuku (Hera) 2 žĺtky, citrónová kôra, vanilkový cukor
Plnka: 15 dkg masla, 8 dkg práškový cukor, 1/2 polievkovej lyžici kakao, 8 podlhovastých detských piškót, trochu rumu, a podľa chuti trošku mletých orechov.
Vychladnuté košíčky sa potrú pikantným (ríbezľovým) džemom, dá sa dovnútra višňa, plnka a poleje sa čokoládovou polevou.
layla
09.12.07,20:54
Sway,
tie karamelove kosicky sa mi podobaju na tofiffe. urcite vyskusam:)

ostatnym dakujem za receptiky;)
adinka55
11.12.07,12:14
Karamelové košíčky Tofifee

Cesto I:
25 dkg hladkej múky
12 dkg práškového cukru
15 dkg masla
6 dkg orechy
1 celé vajce

alebo iné cesto bez orechov


Cesto II:
210 g hladkej múky
50 g práš.cukru
105 g masla
2 žltky
1 vanilínový cukor

Z cesta upečieme košíčky, ktoré naplníme karamelovou plnkou.


Plnka:
Upálime 12 dkg kryštálového cukru a zalejeme 5 lyžicami vody. 25 dkg masla, 2 žltkya 10 dkg práškového cukru vymiešame dopenista a potom postupne po lyžiciach pridávame do karamelu. Necháme v karamele zovrieť. Horúcou plnkou naplníme košíčky a polejeme čokoládou.
anklar
11.12.07,13:45
Pekné popoludnie.
Rada by som poprosila o dobrý recept na oblátky, také, do cesta ktorých sa dáva aj med.
Chcela by som piesť takéto oblátky, zrolovať ich (smejko: rolovaciu paličku už mám) do trubičiek a plniť krémom. Ide mi o taký recept, podľa ktorého by mi trubičky od krému nezmäkli prirýchlo. Niečo ako sú kornútky na zmrzlinu.
wagner
11.12.07,19:10
Recept mám, ale ešte som ich nerobila. Idem skúšať teraz k vianociam:
Medové trubičky.
500g hl.múky. 180g tekutého medu,180g práš.cukru, 3 žltky, na hrot noža sódy bicarb.,2lyžice mlieka,čokoládovú polevu.
Plnka.
300ml mlieka, 1 vanilkový puding,100g práš.cukru, 1 lyž.rumu, 250g maslo, šlahačka
Postup: do preosiatej múky pridáme med, žltky vyšlahané s práš.cukrom,sódu, mlieko a vypracujeme vláčne hladké cesto.Na doske ho vytvarujeme do valca s priemerom 5 cm a nakrájame na kolieska hrubé 1 cm a každé na tenko rozvaľkáme.Rozvalkané kolieska navinieme na kovové trubičky, uložíme na vymastený plech a vo vyhriatej rúre upečieme.Ešte teplé stiahneme z trubičiek a necháme vychladnúť.Vnútro trubičky naplníme plnkou, konce ušlahanou šlahačkou, namočíme ich do rozpustenej čokoládovej polevy, prípadne polejeme aj stred trubičiek.Uložíme na mastný papier a necháme stuhnúť.
Plnka:
Z mlieka a vanilkového pudingu uvaríme hustý krém. Maslo vyšlaháme s práš.cukrom do penista zmiešame s vychladnutým pudingom, pridáme rum a spolu vyšlaháme na hladký krém.
anklar
12.12.07,08:29
Veľmi pekne ďakujem, Wagner. Tento recept sa mi páči, stopro tieto trubičky urobím - náhodou mám tie kovové trúbky. Rada sa s tým pohrám.
Náhodou podobný recept na oblátky, nemáš? Chcem (aj) robiť oblátky, ktoré sa priamo za horúca rolujú na paličku.
wagner
12.12.07,16:10
Taký nemám. Ja sa strojím robiť tieto trubičky, čo som napísala. Recept mám už dávno, len nebolo času na skúšanie. Možno sa ešte niekto ozve aj na tie oplátky, ktoré hľadáš.
anklar
12.12.07,16:20
Taký nemám. Ja sa strojím robiť tieto trubičky, čo som napísala. Recept mám už dávno, len nebolo času na skúšanie. Možno sa ešte niekto ozve aj na tie oplátky, ktoré hľadáš.
Dúfam, že áno. Ale tie Tvoje budem robiť tiež. Tieto vianoce som si vzala na krk - budem piecť aj pre sestrinu rodinu, rodinu jej švagrinej a svokrovcov.
Ploché oblátky- tie jednoduché, bez medu - sa už vyrábajú.:)(namiesto sledovania tv)
wagner
12.12.07,17:56
Hľadala som ten recept, lebo som mala pocit, že ho mám. Predstav si našla som ho. Názov to má:
Vianočné oblátky(trubičky)
1/2kg hladkej múky,, 1-2 žĺtky,50g rozpusteného tuku(Palmarín, Hera), 1 vrecko vanilk.cukor, trošku mletej škorice, 1 PL medu, prášk.cukor podľa chuti, 1/2 l mlieka.
Vypracujeme redšie cesto, z ktorého po troške lejeme na rozpálené železo. Pečieme nad plameňom. Oblátky môžeme nechať rovné, alebo ešte horúce skrútime.
Poznámka autorky: tieto vianočné oblátky - trúbeľky pekával môj otec a aj starý otec, obaja boli učitelia - organisti. Dnes už existujú elektrické formy na oblátky. Zdroj receptu: Slovenka č.51/1999, autorka Eva Takáčová, Bratislava.
Dúfam že budú dobré, ja nemám formu na oblátky, tak ich nemôžem vyskúšať.
kitky
12.12.07,18:17
Krupica, bud som slepa alebo nevidim :-) niekto sem pridal linecke cesto v ktorom bola aj bravcova mast a ani za svet to neviem najst.Pomoze mi niekto?
anklar
13.12.07,10:04
Hľadala som ten recept, lebo som mala pocit, že ho mám. Predstav si našla som ho. Názov to má:
Vianočné oblátky(trubičky)
1/2kg hladkej múky,, 1-2 žĺtky,50g rozpusteného tuku(Palmarín, Hera), 1 vrecko vanilk.cukor, trošku mletej škorice, 1 PL medu, prášk.cukor podľa chuti, 1/2 l mlieka.
Vypracujeme redšie cesto, z ktorého po troške lejeme na rozpálené železo. Pečieme nad plameňom. Oblátky môžeme nechať rovné, alebo ešte horúce skrútime.
Poznámka autorky: tieto vianočné oblátky - trúbeľky pekával môj otec a aj starý otec, obaja boli učitelia - organisti. Dnes už existujú elektrické formy na oblátky. Zdroj receptu: Slovenka č.51/1999, autorka Eva Takáčová, Bratislava.
Dúfam že budú dobré, ja nemám formu na oblátky, tak ich nemôžem vyskúšať.

Ďakujem a oceňujem.
beba13
13.12.07,12:03
Veľmi pekne ďakujem, Wagner. Tento recept sa mi páči, stopro tieto trubičky urobím - náhodou mám tie kovové trúbky. Rada sa s tým pohrám.
Náhodou podobný recept na oblátky, nemáš? Chcem (aj) robiť oblátky, ktoré sa priamo za horúca rolujú na paličku.

Svokrina sestra robievala trubičky pre celu dedinu : 1kg hl.muky špeciál, 30dkg práš. cuk.,1 vanilka,1 vajce, 1 liter mlieka, 1 malé maslo , 6dcl vlažnej vody ked je to moc huste pridať ešte trošičku tej vody , ale mi sme tie trubičky nerobili svokra sa toho bojí a ja nemám čas tak robíme len oplátky to je to isté len tam ide len 15 dkg toho cukru
anklar
13.12.07,13:44
Pridám jeden receptna vianočné pečenie:
30 dkg hladkej múky
1 Palmarin /Hera/
7 PL bieleho vína
Všetko zmiešať a dať do chladničky na 4 hodiny. Potom rozvaľkať na hrúbku 0,5 cm a vykrajovať ako linecké . Ešte za tepla posypať s prášk.cukrom.

Ja to robím už 17 rokov na každé vianoce, všetkým to chutí. Ešte aj môjmu nebohému otcovi to veľmi chutilo, hoci on vôbec nemal rád zákusky a sladké.

Prajem dobrú chuť!
Zuzka
Aj tento recept ma "chytil". Neviem však odhadnúť, aké víno: suché, kyslé, sladké? Smiem poprosiť o usmernenie?
tina1
13.12.07,17:10
Aj tento recept ma "chytil". Neviem však odhadnúť, aké víno: suché, kyslé, sladké? Smiem poprosiť o usmernenie?

davam biele vino akekolvek, ake prave po ruke mas. Su skutocne jednoduche a velmi chutne. Chystam sa ich tiez piect
Zuzka10
13.12.07,19:34
Aj tento recept ma "chytil". Neviem však odhadnúť, aké víno: suché, kyslé, sladké? Smiem poprosiť o usmernenie?
Dávam tam sladké.
maria7
14.12.07,09:06
Pridám aj môj recept na griláž, lebo všade sa píše len so salkom. Skúšala som robiť grilážové oblátky aj so salkom ale zdalo sa mi to veľmi sladké, takže používam len tento recept na grilážové oblátky.
Ahojte
anklar
14.12.07,09:57
davam biele vino akekolvek, ake prave po ruke mas. Su skutocne jednoduche a velmi chutne. Chystam sa ich tiez piect
Vďaka za odpoveď, chcela som mať istotu.
anklar
14.12.07,10:03
Hľadala som ten recept, lebo som mala pocit, že ho mám. Predstav si našla som ho. Názov to má:
Vianočné oblátky(trubičky)
1/2kg hladkej múky,, 1-2 žĺtky,50g rozpusteného tuku(Palmarín, Hera), 1 vrecko vanilk.cukor, trošku mletej škorice, 1 PL medu, prášk.cukor podľa chuti, 1/2 l mlieka.
Vypracujeme redšie cesto, z ktorého po troške lejeme na rozpálené železo. Pečieme nad plameňom. Oblátky môžeme nechať rovné, alebo ešte horúce skrútime.
Poznámka autorky: tieto vianočné oblátky - trúbeľky pekával môj otec a aj starý otec, obaja boli učitelia - organisti. Dnes už existujú elektrické formy na oblátky. Zdroj receptu: Slovenka č.51/1999, autorka Eva Takáčová, Bratislava.
Dúfam že budú dobré, ja nemám formu na oblátky, tak ich nemôžem vyskúšať.
Ahojko!
Ďakujem. Tento recept bol práve ten, ktorý som chcela. Dnes som vstala o pol štvrtej aby som ich mohla aj upiecť, aj do práce prísť včas. Stihla som. Je to presne ten recept. Do týchto oblátok môže ísť hocijaká plnka. Wagner, si hviezda!
anklar
14.12.07,10:05
Dávam tam sladké.
Ďakujem aj Zuzke, aj Tina. Potom budem referovať.
tonkat
14.12.07,11:10
Ahojko!
Ďakujem. Tento recept bol práve ten, ktorý som chcela. Dnes som vstala o pol štvrtej aby som ich mohla aj upiecť, aj do práce prísť včas. Stihla som. Je to presne ten recept. Do týchto oblátok môže ísť hocijaká plnka. Wagner, si hviezda!
Anklar, prosím ťa, ako tie oplátky zroluješ? Hneď po upečení, alebo sa dá aj neskoršie? Môžeš napísať postup, ako to urobíš, aj plnku, ktorá do nich ide? Ďakujem pekne. Rada by som to vyskúšala, mama má želiezka na oplátky.
janusik07
14.12.07,11:29
Pridám jeden receptna vianočné pečenie:
30 dkg hladkej múky
1 Palmarin /Hera/
7 PL bieleho vína
Všetko zmiešať a dať do chladničky na 4 hodiny. Potom rozvaľkať na hrúbku 0,5 cm a vykrajovať ako linecké . Ešte za tepla posypať s prášk.cukrom.

Ja to robím už 17 rokov na každé vianoce, všetkým to chutí. Ešte aj môjmu nebohému otcovi to veľmi chutilo, hoci on vôbec nemal rád zákusky a sladké.

Prajem dobrú chuť!
Zuzka

Chcela by som skusit tento recept. Mohla by som sa spytat kolko toho vina tam ide?Ide tam 7 lyzic? Rozmyslam co je skaratka PL,dnes mi to akosi nemysli.:o
DAKUJEM
kitky
14.12.07,12:50
Chcela by som skusit tento recept. Mohla by som sa spytat kolko toho vina tam ide?Ide tam 7 lyzic? Rozmyslam co je skaratka PL,dnes mi to akosi nemysli.:o
DAKUJEM
Polievkova lyzica
anklar
14.12.07,13:22
Anklar, prosím ťa, ako tie oplátky zroluješ? Hneď po upečení, alebo sa dá aj neskoršie? Môžeš napísať postup, ako to urobíš, aj plnku, ktorá do nich ide? Ďakujem pekne. Rada by som to vyskúšala, mama má želiezka na oplátky.
Ahoj, Tonkat.
Mám na to paličku. Dala som si ju vyrobiť jednému stolárovi. Priemer paličky je 12 mm. Cez stred paličky v dĺžke 2/3 je 3mm zárez. Posledná tretina je ponechaná ako rúčka.
Cesto som trošičku "dolepšila" medom. To však, až keď som prvých 20 trubičiek znehodnotila. Prudko usychali a v polovici rolovania sa mi lámali.
Tak mi napadlo, čo keď budú vláčnejšie, ak bude v cestíčku viac medu. Trafila som. Teda, keď už otvorím formu, vsuniem tú vidlovitú paličku pod oblátku a rýchlo natáčam. Túto moju činnosť si máš predstaviť takto:
1. otvorila som horúcu formu, naliala som za 1 PL cestíčka do jej stredu;
2. zatvorila som formu a uhýňala som pred horúcou parou, ktorá z toho fučala;
3. otvorila som formu (5-6 sek.), vzala vidlovitú paličku, podsunula som pod oblátku a točila smerom k sebe.
4. odložila som paličku s horúcou trubičkou, naliala cestíčko, zatvorila formu
a stiahla vychladnutú trubičku z paličky.
A znovu krok č. 1.
Najskôr som mala paličku, potom formičku a potom recept.
Celý môj výkon bol jedna groteska. Pravú ruku mám dosť popálenú od horúcej formy a dobre, že ma pri tej práci nik nevidel ale najmä, nepočul. Spomínala som totiž všeličo aj všelikoho, najmä predkov z pohanských čias.
Ale, mám z toho radosť. Trubičky, teda tie "zdravé", vyzerajú veľmi pekne a sú chutné.
Toľko môj referát.
tina1
14.12.07,14:21
Robievam aj:
Žerbo rezy
60 dkg hladká múka / alebo pre bezlepkovú diétu Promix UNI/
30 dkg smetol
2 PL praš. cukor
2 dkg droždie
1 celé vajce
2 žĺtka
1-2 PL smotana
citr. kôra
Všetko spolu zmiešame a rozdelíme na 3 diely. Necháme trocha vykysnúť. Rozváľkame, dáme na veľký plech, natrieme lekvárom, posýpame orechmi zmiešanými s kryšt. cukrom. Opakujeme - navrchu je tretie cesto. Pečieme 20-25 min. pri 210st. Vychladnutý polejeme čokoládovou polevou.

Je výborný a rýchly.
janusik07
14.12.07,14:47
Polievkova lyzica

Dakujem kitky. No jasnacka, ved je to uplne logicke,ze?:rolleyes:
Uz nezabudnem co je to PL.
ondrejvla
14.12.07,15:22
Až mi je ľúto čítať recepty, ja tento rok nemám nič... Ale ba, mám! Plnú škatuľu vianočných oblátok aj dia, ktoré mi napiekla Dáška Ďurišová ma už čaká doma. Ak dá Boh, vari ešte niečo s dcérou napečiem, i keď to bude len 1/10 z toho ako obvykle. Príjemné pečenie všetkým šikulkám.
Olice
14.12.07,15:25
Až mi je ľúto čítať recepty, ja tento rok nemám nič... Ale ba, mám! Plnú škatuľu vianočných oblátok aj dia, ktoré mi napiekla Dáška Ďurišová ma už čaká doma. Ak dá Boh, vari ešte niečo s dcérou napečiem, i keď to bude len 1/10 z toho ako obvykle. Príjemné pečenie všetkým šikulkám.
Vlastička nič sa neboj, veď na budúci rok si to vynahradíš:)
Elena Navrátilová
14.12.07,15:26
Až mi je ľúto čítať recepty, ja tento rok nemám nič... Ale ba, mám! Plnú škatuľu vianočných oblátok aj dia, ktoré mi napiekla Dáška Ďurišová ma už čaká doma. Ak dá Boh, vari ešte niečo s dcérou napečiem, i keď to bude len 1/10 z toho ako obvykle. Príjemné pečenie všetkým šikulkám.
Vlastička, Ty to rýchlo dobehneš... aj pečenie. ;)
durisovad
14.12.07,15:31
Ak vam oplatky pochutia a na Silvestra by vam nezostalo, medzi sviatkami napecieme nove, cerstve.
durisovad
14.12.07,15:32
Vlastička, Ty to rýchlo dobehneš... aj pečenie. ;)
No, len Ty, Vlasticka, nic nedobiehaj, ved mas doma tolko sikovnikov, ze sa budes moct len pozerat a zasnut, ako im to pekne ide od ruky.
ondrejvla
14.12.07,15:36
No, len Ty, Vlasticka, nic nedobiehaj, ved mas doma tolko sikovnikov, ze sa budes moct len pozerat a zasnut, ako im to pekne ide od ruky.

Dnes mi povedali, že mi dajú "poradné" slovo. Že by to bolo odvodené od slova Porada?
Dúfam, že čoskoro opäť prídem s novými i starými receptami pri pečení cukroviniek.
A ešte niečo, bežte kuknúť rúry, nepáli sa...?!
Elena Navrátilová
14.12.07,15:39
No, len Ty, Vlasticka, nic nedobiehaj, ved mas doma tolko sikovnikov, ze sa budes moct len pozerat a zasnut, ako im to pekne ide od ruky.

Však o rok sú tu Vianoce zas... ani sa nenazdáme. ;):D
durisovad
14.12.07,15:42
Vlasticka, vidis, ze vsetko so vsetkym suvisi.
Maruška54
14.12.07,15:51
Dnes mi povedali, že mi dajú "poradné" slovo. Že by to bolo odvodené od slova Porada?
Dúfam, že čoskoro opäť prídem s novými i starými receptami pri pečení cukroviniek.
A ešte niečo, bežte kuknúť rúry, nepáli sa...?!
Mne ešte nemá čo, teraz som sa zobudila...
anklar
14.12.07,17:13
Až mi je ľúto čítať recepty, ja tento rok nemám nič... Ale ba, mám! Plnú škatuľu vianočných oblátok aj dia, ktoré mi napiekla Dáška Ďurišová ma už čaká doma. Ak dá Boh, vari ešte niečo s dcérou napečiem, i keď to bude len 1/10 z toho ako obvykle. Príjemné pečenie všetkým šikulkám.
No ale, koho to tu čítam?! Vlastička, naozaj si to Ty osobne? To si už doma?
Úplne alebo iba na "dovolenke"? To si sa len tak mirnix-dirnix prihlásila na Porade? Hm, asi ešte nie. Asi ešte píšeš z nemocnice, však?
kitky
14.12.07,21:15
Dakujem kitky. No jasnacka, ved je to uplne logicke,ze?:rolleyes:
Uz nezabudnem co je to PL.
No, moze to byt aj popapuli :---
Olice
15.12.07,07:42
Pridám jeden receptna vianočné pečenie:
30 dkg hladkej múky
1 Palmarin /Hera/
7 PL bieleho vína
Všetko zmiešať a dať do chladničky na 4 hodiny. Potom rozvaľkať na hrúbku 0,5 cm a vykrajovať ako linecké . Ešte za tepla posypať s prášk.cukrom.

Ja to robím už 17 rokov na každé vianoce, všetkým to chutí. Ešte aj môjmu nebohému otcovi to veľmi chutilo, hoci on vôbec nemal rád zákusky a sladké.

Prajem dobrú chuť!
Zuzka
Takže toto sa nezlepuje žiadnou plnkou, je to len také suché? Vyzerá to jednoducho a s tým vínom zaujmavo (7 PL z litra vína, a čo zo zvyškom:confused:) vyskúšam.;)
Marína
15.12.07,10:52
Olice, ja z tohto cesta pečiem rožky plnené lekárom.
sway
15.12.07,11:01
Olice, ja z tohto cesta pečiem rožky plnené lekárom.

:D:D
a toho lekára najprv treba pomlieť? , alebo natenúčko nakrájať?? :D:D:D
Elena Navrátilová
15.12.07,11:06
:D:D
a toho lekára najprv treba pomlieť? , alebo natenúčko nakrájať?? :D:D:D
:D:D:D:D:D:D potom by tie koláčiky mohli aspoň menovať po predmetnom lekárovi... na pamiatku. Ešte že nezačali používať na plnku účtovníkov... to by tu bolo pusto. :D;)
VladoaKatka
15.12.07,11:30
:D:D
a toho lekára najprv treba pomlieť? , alebo natenúčko nakrájať?? :D:D:D

Hneď by sme s tým mohli ponúknuť lekárov PZS pri podpisovaní zmluvy :D:D:D
tina1
15.12.07,12:44
Vidim, ze sa tu veselo pecie, aj za pomoci lekara.
Pridam este jeden vyskusany recept pre tych, kt. nemozu mlieko, aby neboli ukratení:

Grilážniky bez salka:
12 dg praskovy cukor
12 dg palmarin
1 vajce
12 dg posekanych orechov
12 dg krystalovy cukor
1. Praskovy cukor, palmarin, orechy a vajce spolu zmiesame a varime 5 min.
2. Z krystaloveho cukru upalime karamel.
Hmotu č.1 primiesam do hmoty č.2. Teplou masou naplnime oplatky, zatazime a nechame odstat. Pokrajame na tycinky a polovicky namacame v cokolade
Rozalka
15.12.07,12:54
Vidim, ze sa tu veselo pecie, aj za pomoci lekara.
Pridam este jeden vyskusany recept
A nejaký, ktorý spraví SATO, nemáš?
tina1
15.12.07,13:09
A nejaký, ktorý spraví SATO, nemáš?
Sato urobi Samo. Ale potom velka radost, ked sa vsetci zideme Spolu
Kazu
15.12.07,13:25
A nejaký, ktorý spraví SATO, nemáš?

Tohto japonca poznám :--- SATO pečie v cukrárni :D
camelfly
15.12.07,13:38
Olice, ja z tohto cesta pečiem rožky plnené lekárom.


:D:D Evka, ak ich máš v špajzičke viacerých, pošli aspoň jedného, to by bol poriadny rožtek, ja by som ho nechala v celku :D



:D:D
a toho lekára najprv treba pomlieť? , alebo natenúčko nakrájať?? :D:D:D

:D:D


:D:D:D:D:D:D potom by tie koláčiky mohli aspoň menovať po predmetnom lekárovi... na pamiatku. Ešte že nezačali používať na plnku účtovníkov... to by tu bolo pusto. :D;)

rožteky MUDR :D:D
ondrejvla
15.12.07,13:45
:D:D Evka, ak ich máš v špajzičke viacerých, pošli aspoň jedného, to by bol poriadny rožtek, ja by som ho nechala v celku :D




:D:D



rožteky MUDR :D:D

Tak takéto rožteky veru neupečiem! Lekárov treba na niečo iné a nie ich zarólovať do rožkov...
Evička, tento ojedinelý preklep sa ti vydaril!
Maruška54
15.12.07,13:46
Vlastička vitaj, teto tón sa mi páči...
VladoaKatka
15.12.07,13:49
Pôvodca textu príspevku: Marína http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t66844-p6-vianocne-sladkosti.html#post591409)
Olice, ja z tohto cesta pečiem rožky plnené lekárom.

Maruška ospravedlňujem sa Ti, Marína-Maruška, také rovnaké, a pritom ste jedna z jedného a druhá z druhého konca republiky.

Marína Ty si si dala z toho tokajského vínka dnes, samé preklepy...

... a Vlastičku vítam aj ja -- je vidieť, že máš iné myšlienky. Len tak ďalej:):):)
Maruška54
15.12.07,13:50
Tak to vyzerá, už som dnes utrpela úraz a ešte som pri varení nič neosolila
camelfly
15.12.07,13:52
Tak takéto rožteky veru neupečiem! Lekárov treba na niečo iné a nie ich zarólovať do rožkov...
Evička, tento ojedinelý preklep sa ti vydaril!

Vlastička neboj, však preto ho chcem celého ;):):)
Olice
15.12.07,15:27
Olice, ja z tohto cesta pečiem rožky plnené lekárom.
Si zlatá, čiže ešte viac vylepšené, nielen rožky, ale aj s lekárom:).
Vedela by som si to celkom dobre predstaviť, taký rohlík plnený lekárom, peviazaný mašľou, pod vianočným stromčekom a manžel na služobnej ceste....:D
Len by sa ten rohlík nesmel predtým dať piecť, pretože lekár by bol už nepoužiteľný.
A vlastne som si teraz všimla, nejde tam vôbec cukor:eek:

Aha, vlastne sa to pocukruje na povrchu po upečení.
Elena Navrátilová
15.12.07,15:47
Si zlatá, čiže ešte viac vylepšené, nielen rožky, ale aj s lekárom:).
Vedela by som si to celkom dobre predstaviť, taký rohlík plnený lekárom, peviazaný mašľou, pod vianočným stromčekom a manžel na služobnej ceste....:D
Len by sa ten rohlík nesmel predtým dať piecť, pretože lekár by bol už nepoužiteľný.
A vlastne som si teraz všimla, nejde tam vôbec cukor:eek:

Aha, vlastne sa to pocukruje na povrchu po upečení.Iba by bol správne nažhavený ... akurátny... :D:D:D:D;)
Elena Navrátilová
15.12.07,15:50
Vlastička vitaj, teto tón sa mi páči...
Ale sa tým preklepom darí.... :D:D:D:D
No když teto, tak teto... :D;) že jo, Máňo, Maruško....
Maruška54
15.12.07,15:57
Ale sa tým preklepom darí.... :D:D:D:D
No když teto, tak teto... :D;) že jo, Máňo, Maruško....
Keď sa darí tak sa darí, ja som ich za polhodinu napočítala štyri
kažropádne-každopádne
lekárom-lekvárom
mašlienky-myšlienky
teto-tento
Marína
15.12.07,20:17
Dievčatá, veď to ja naschvál;), aby ste si mohli vyrobiť riadny mrník.:D
Dobre sa mi zadarilo, však?
anklar
17.12.07,08:47
:D:D Evka, ak ich máš v špajzičke viacerých, pošli aspoň jedného, to by bol poriadny rožtek, ja by som ho nechala v celku :D




:D:D



rožteky MUDR :D:D

Skvelé! Vtipné.
Názov: Rožteky MUDr.
Pôvodný recept od: Marína
:)
camelfly
17.12.07,10:11
Skvelé! Vtipné.
Názov: Rožteky MUDr.
Pôvodný recept od: Marína
:)


žeby bolo lepšie :
doktor s rožtekom :D
Zuzka10
17.12.07,10:18
Chcela by som skusit tento recept. Mohla by som sa spytat kolko toho vina tam ide?Ide tam 7 lyzic? Rozmyslam co je skaratka PL,dnes mi to akosi nemysli.:o
DAKUJEM
7 PL = 7 plievkových lyžíc
lejka
18.12.07,07:25
Na spestrenie.
tonkat
19.12.07,07:35
Recept mám, ale ešte som ich nerobila. Idem skúšať teraz k vianociam:
Medové trubičky.
500g hl.múky. 180g tekutého medu,180g práš.cukru, 3 žltky, na hrot noža sódy bicarb.,2lyžice mlieka,čokoládovú polevu.
Plnka.
300ml mlieka, 1 vanilkový puding,100g práš.cukru, 1 lyž.rumu, 250g maslo, šlahačka
Postup: do preosiatej múky pridáme med, žltky vyšlahané s práš.cukrom,sódu, mlieko a vypracujeme vláčne hladké cesto.Na doske ho vytvarujeme do valca s priemerom 5 cm a nakrájame na kolieska hrubé 1 cm a každé na tenko rozvaľkáme.Rozvalkané kolieska navinieme na kovové trubičky, uložíme na vymastený plech a vo vyhriatej rúre upečieme.Ešte teplé stiahneme z trubičiek a necháme vychladnúť.Vnútro trubičky naplníme plnkou, konce ušlahanou šlahačkou, namočíme ich do rozpustenej čokoládovej polevy, prípadne polejeme aj stred trubičiek.Uložíme na mastný papier a necháme stuhnúť.
Plnka:
Z mlieka a vanilkového pudingu uvaríme hustý krém. Maslo vyšlaháme s práš.cukrom do penista zmiešame s vychladnutým pudingom, pridáme rum a spolu vyšlaháme na hladký krém.
Piekol niekto už tieto trubičky? Nechýba tam tuk? Mne sa to nedá spojiť, mám to sypké. Poraďte. Vďaka
janaGT
19.12.07,09:55
[quote=apucko;586105]Grilážové oblátky
1 balenie oblátok , 250 g kryštálového cukru, 1 smetol , 1 lyžicu kakaa, 1 vanilkový cukor, 250 g posekaných orechov, 1 salko.
Cukor upražíme na sucho na karamel, pridáme smetol, vanilkový cukor, kakao, posekané orechy a nakoniec salko. Miešame na slabom ohni pokiaľ zmes nezhustne. Ešte horúcu zmes natierame na oblátky a dve a dve spolu zlepíme. Zaťažíme, necháme vychladnúť a pokrájame na trojuholníky alebo kocky.[/
[
[FONT=Arial][SIZE=3]Salko sa dáva uvarené alebo len také priamo z konzervy?
tonkat
19.12.07,09:58
Priamo z konzervy vyleješ.
janaGT
19.12.07,10:07
vďaka, a ešte mi poraď, prosím, ako má vyzerať ten karamel z cukru
atramka
19.12.07,11:30
Marína, ja namiesto "lekára" dávam do cesta malú lyžičku soli,rozvaľkám, potriem osoleným rozšľahaným vajíčkom, posypem sezamom , makom, mandľovými lupienkami , ekanými orechami alebo niečím podľa chuti, vykrajujem malé pagáčiky a je recept aj na Silvestra. Sú veľmi chutné. Tak sa rozplývajú na jazyku.
Prosím babenky - môžete vyskúšať........ a dajte vedieť či ste boli spokojné.
atramka
19.12.07,11:31
..... pardon...nechtiac mám ekané orechy namiesto sekaných...
janaGT
19.12.07,11:42
vďaka, a ešte mi poraď, prosím, ako má vyzerať ten karamel z cukru

v inej téme som čítala, že sa robia hrudky. Ako tomu predísť?
Poraďte prosím, chcem to večer vyskúšať.
janaGT
19.12.07,12:47
v inej téme som čítala, že sa robia hrudky. Ako tomu predísť?
Poraďte prosím, chcem to večer vyskúšať.

Neviete nikto?
lady14
19.12.07,15:59
Zuzka ten recept s vínom mám aj ja ,ale ja ho robím aj na slano
Marína
19.12.07,16:45
Marína, ja namiesto "lekára" dávam do cesta malú lyžičku soli,rozvaľkám, potriem osoleným rozšľahaným vajíčkom, posypem sezamom , makom, mandľovými lupienkami , ekanými orechami alebo niečím podľa chuti, vykrajujem malé pagáčiky a je recept aj na Silvestra. Sú veľmi chutné. Tak sa rozplývajú na jazyku.
Prosím babenky - môžete vyskúšať........ a dajte vedieť či ste boli spokojné.
Verím, že sú dobré, ale lekár je lekár.;)
Marína
19.12.07,16:50
Neviete nikto?
Janka, včera som ich robila. Mám trochu iný recept. Zo začiatku sa Ti urobia hrudky, ale trochu im pomôž vareškou. Ak ich aj pár ostane, potom neskôr keď ich povaríš s tukom(ten je ozaj horúci, dávaj pozor, aby si sa nepopálila), rozpustia sa v ňom.
Plnené oblátky
250 g kryšt. cukru, 250 g Smetol alebo Visa, 250 g posekaných orechov, 1 kondenzované mlieko Salko, 4 kusy oblátok, čokoláda
Cukor upálime na karamel. Pridáme orechy a ešte trochu popražíme. Po odstavení pridáme vopred rozpustený smetol. Pridáme Salko a povaríme cca 7 minút. Oblátky naplníme a polejeme čokoládou.
Olice
19.12.07,16:52
Verím, že sú dobré, ale lekár je lekár.;)
Marína, prosím Ťa, a akým lekárom (lekvárom);) to plníš. Chcem to tiež vyskúšať, tak aby mi nevytiekol.
Marína
19.12.07,16:57
Najradšej slivkovým, ale aj marhuľovým. Takým tuhším. A lekárom? Teraz na Vianoce sa asi zíde plniť gastroenterológom.;)
Olice
19.12.07,17:01
Najradšej slivkovým, ale aj marhuľovým. Takým tuhším. A lekárom? Teraz na Vianoce sa asi zíde plniť gastroenterológom.;)
No, mne by sa momentálne hodil otolaryngológ, začína ma bolieť hrdlo:cool:
janaGT
20.12.07,06:32
Janka, včera som ich robila. Mám trochu iný recept. Zo začiatku sa Ti urobia hrudky, ale trochu im pomôž vareškou. Ak ich aj pár ostane, potom neskôr keď ich povaríš s tukom(ten je ozaj horúci, dávaj pozor, aby si sa nepopálila), rozpustia sa v ňom.
Plnené oblátky
250 g kryšt. cukru, 250 g Smetol alebo Visa, 250 g posekaných orechov, 1 kondenzované mlieko Salko, 4 kusy oblátok, čokoláda
Cukor upálime na karamel. Pridáme orechy a ešte trochu popražíme. Po odstavení pridáme vopred rozpustený smetol. Pridáme Salko a povaríme cca 7 minút. Oblátky naplníme a polejeme čokoládou.

Keďže sa nedá pridať bodík, tak posielam aspoň veľké ĎAKUJEM !
ZuzkaT
20.12.07,07:21
Aj keď je téma "vianočné sladkosti", pridám recept na Slané perece.

1 kg hladká múka špeciál, 1 smetol, troška soli

kvások: 0,5 l mlieka
1 droždie
6 lyžičiek cukru

Vypracujeme cesto, vyvaľkáme na hrúbku 0,5-1 cm, formičkou vykrajujeme perece. Dáme na pomastený plech, potrieme vajíčkom, dáme piecť. Po zapečení vajíčka, vyberieme z rúry, potrieme glazúrou a dáme dopiecť.
Glazúra: 4 lyžičky hladkej múky, 4 lyžičky soli
- pridáme trochu vody podľa potreby, aby nebola veľmi riedka

Robíme ich každý rok, na rôzne oslavy, sú výborné. To čo vypadne z formičky , tie malé 3 kúsky, na vianoce pečieme tiež, len bez potretia vajíčkom a glazúry. Robíme z toho bobaľky s makom.
janaGT
20.12.07,07:33
Aj keď je téma "vianočné sladkosti", pridám recept na Slané perece.

1 kg hladká múka špeciál, 1 smetol, troška soli

kvások: 0,5 l mlieka
1 droždie
6 lyžičiek cukru

Vypracujeme cesto, vyvaľkáme na hrúbku 0,5-1 cm, formičkou vykrajujeme perece. Dáme na pomastený plech, potrieme vajíčkom, dáme piecť. Po zapečení vajíčka, vyberieme z rúry, potrieme glazúrou a dáme dopiecť.
Glazúra: 4 lyžičky hladkej múky, 4 lyžičky soli
- pridáme trochu vody podľa potreby, aby nebola veľmi riedka

Robíme ich každý rok, na rôzne oslavy, sú výborné. To čo vypadne z formičky , tie malé 3 kúsky, na vianoce pečieme tiež, len bez potretia vajíčkom a glazúry. Robíme z toho bobaľky s makom.


A čo sú to tie perece? Praclíky?
mysimis
20.12.07,07:36
Ja som včera robila rafaelo a tu je recept:
250 g sušeného mlieka
150 g práškového cukru
1 ks vanilkový cukor
1 ks CERA
100 ml vody
kokosová múčka
lúpané mandle
Postup: Mandle prevaríme v horúcej vode a olúpeme. Rozpustíme CERU a necháme ju úplne vychladnúť. Do vychladnutej CERY zamiešame sušené mlieko, práškový a vanilkový cukor a cca 100 ml vody. Z tejto hmoty robíme malé guličky plnené mandľou a pováľame ich v kokosovej múčke. Vytvarované guličky dávame do malých košíčkov.
ZuzkaT
20.12.07,07:46
A čo sú to tie perece? Praclíky?


Áno , praclíky. U nás na východe to voláme perece.
Ludula
20.12.07,12:31
Pridám jeden receptna vianočné pečenie:
30 dkg hladkej múky
1 Palmarin /Hera/
7 PL bieleho vína
Všetko zmiešať a dať do chladničky na 4 hodiny. Potom rozvaľkať na hrúbku 0,5 cm a vykrajovať ako linecké . Ešte za tepla posypať s prášk.cukrom.

Ja to robím už 17 rokov na každé vianoce, všetkým to chutí. Ešte aj môjmu nebohému otcovi to veľmi chutilo, hoci on vôbec nemal rád zákusky a sladké.

Prajem dobrú chuť!
Zuzka
Ja len potvrdzujem, že je to skutočne jednoduchý a vydarený recept. Ja to volám vínove a používam toto cesto aj namiesto lístkového cesta na kremeš. Je jemnejší a nie taký tvrdý.
Ak nechcete pre 7 lyžic otvárať fľašu vína môžete ho nahradiť kyslým mliekom. Ja dávam to čo momentálne mam a je to to isté.
janaGT
21.12.07,10:46
Janka, včera som ich robila. Mám trochu iný recept. Zo začiatku sa Ti urobia hrudky, ale trochu im pomôž vareškou. Ak ich aj pár ostane, potom neskôr keď ich povaríš s tukom(ten je ozaj horúci, dávaj pozor, aby si sa nepopálila), rozpustia sa v ňom.
Plnené oblátky
250 g kryšt. cukru, 250 g Smetol alebo Visa, 250 g posekaných orechov, 1 kondenzované mlieko Salko, 4 kusy oblátok, čokoláda
Cukor upálime na karamel. Pridáme orechy a ešte trochu popražíme. Po odstavení pridáme vopred rozpustený smetol. Pridáme Salko a povaríme cca 7 minút. Oblátky naplníme a polejeme čokoládou.

Včera som sa odhodlala vyskúšať tento recept, oblátky sa podarili, aj karamel, A neviem prečo, ale nemala som v ňom ani jednu hrudku!!!!
Týmto ešte raz ďakujem za užitočné rady.
janaGT
21.03.08,09:02
Božské rožky
300 g masla, 150 g práškového cukru, 350 g hladkej múky, žĺtok, 80 g kakaa.
Všetky suroviny dáme na dosku a vypracujeme z nich cesto. Urobíme z neho šúľky, ktoré pokrájame a vyformujeme rožky. Upečieme ich, potom máčame v čokoládovej poleve a necháme stuhnúť.

Ja som ich včera piekla, ale nejako sa mi nepozdávajú, zostali tvrdé, trošku sa mi zdajú aj horkasté. Myslíte, že keď ich dám do čokolády, že sa to upraví?
A nie je náhodou v recepte chyba pri tých 80 g kakaa? Bolo to fakt dosť veľa.
janaGT
24.03.08,17:30
Ja som ich včera piekla, ale nejako sa mi nepozdávajú, zostali tvrdé, trošku sa mi zdajú aj horkasté. Myslíte, že keď ich dám do čokolády, že sa to upraví?
A nie je náhodou v recepte chyba pri tých 80 g kakaa? Bolo to fakt dosť veľa.

nikto ste neskúšali piecť tieto rožky?
adi11
24.03.08,18:17
nikto ste neskúšali piecť tieto rožky?
tie rožky som piekla prvýkrát na Vianoce, a tiež si myslím, že v recepte bola chyba..boli tvrdé aj po namočení do čokolády, poradila by som Ti z nich urobiť guľky, zbytočne ich namáčať do čokolády, alebo pomelniť a urobiť punčovú plnku
janaGT
25.03.08,05:48
tie rožky som piekla prvýkrát na Vianoce, a tiež si myslím, že v recepte bola chyba..boli tvrdé aj po namočení do čokolády, poradila by som Ti z nich urobiť guľky, zbytočne ich namáčať do čokolády, alebo pomelniť a urobiť punčovú plnku

poslala som ich sliepočkám ... nech si osladia veľkú noc ....
Len ma mrzí, že človek sa s tým narobí, natrápi ... a nakoniec ich musí vyhodiť.
A dosť veľa krát sa na porade zdôrazňuje, že treba dávať len overené a vyskúšané recepty. V tomto prípade to jednoznačne neplatí.
DanielaSL
03.11.08,17:21
Trochu oprašujem túto tému.....chceme či nechceme , ale reklamy nám už pripomínajú, že vianoce sa blížia a preto sem prikladám čo mi dnes prišlo mailom. Mnou nevyskúšané a neoverené..ale možno niekto si trúfne na ne..
tetrisss
03.11.08,17:51
Aaale, co budem teraz chytro sladke jest???:o
Paula
03.11.08,18:04
Trochu oprašujem túto tému.....


Múdro Dani, lebo bez oprášenia tejto by prachom zapadli témy, v ktorých sa zúfalo volá o pomoc "ako schudnúť" :D
osky
09.11.09,12:40
Robievam aj:
Žerbo rezy
60 dkg hladká múka / alebo pre bezlepkovú diétu Promix UNI/
30 dkg smetol
2 PL praš. cukor
2 dkg droždie
1 celé vajce
2 žĺtka
1-2 PL smotana
citr. kôra
Všetko spolu zmiešame a rozdelíme na 3 diely. Necháme trocha vykysnúť. Rozváľkame, dáme na veľký plech, natrieme lekvárom, posýpame orechmi zmiešanými s kryšt. cukrom. Opakujeme - navrchu je tretie cesto. Pečieme 20-25 min. pri 210st. Vychladnutý polejeme čokoládovou polevou.

Je výborný a rýchly.


tak ako sa tak na to divam,toto je podobne zebrinmu chrbatiku od Ludky.mam to napisane uz davno ale nikdy som to nepiekla.mozno tento rok.:)
tina1
09.11.09,14:13
tak ako sa tak na to divam,toto je podobne zebrinmu chrbatiku od Ludky.mam to napisane uz davno ale nikdy som to nepiekla.mozno tento rok.:)

Urcite to vyskusaj, je rychly, trvanlivy a chutny. Robievam ho aj na bezlepkovy sposob. To je z promixu /v zatvorke/. Rob ho na velkom plechu.