apucko
07.12.07,20:42
Blíži sa čas Vianoc a tak som si dovolil i ja prispieť niekoľkými osvedčenými receptami, typickýni pre čas vianočný. Dobrú chuť. :)

Medvedie labky
350 g hladkej múky, 200 g nalúpaných orechov alebo mandlí, 250 g masla z toho ½ môže byť masť, 250 g cukru, 1 vajce, citrónová kôra, klinčeky, škorica, prášok do pečiva, kakao.
Na vymastenie formičiek: 20 g masla, 20 g múky.
Do preosiatej múky a práškového cukru pridáme za hrot noža prášku do pečiva, citrónovú kôru, tlčené klinčeky, kakao a postrúhané orechy. Potom nakrájame do toho maslo, dobre vypracujeme na cesto a necháme stuhnúť. Cesto rozkrájame na 18 – 20 kúskov, každý trocha obalíme v múke, v dlaniach urobíme valčeky, vtlačíme do vymastených formičiek, uložíme na plech a upečieme v rúre do ružova. Vychladnuté ich vyklopíme a posypeme práškovým cukrom.


Medvedie labky – iný recept
350 g hladkej múky, 280 g masla z toho ½ môže byť masť, 210 g práškového cukru, 140 g mletých orechov, škorica, citrónová kôra.
Plnka: piškóty, maslo, cukor, kokosová múčka, rum, čokoláda.
Na doske zmiešame múku, maslo, práškový cukor, orechy, škoricu, citrónovú kôru, všetko spolu rozmiesime a natlačíme do vymastených formičiek. Upečieme v rozohriatej rúre. Vychladnuté naplníme plnkou a oblejeme roztopenou čokoládou. Plnka: piškóty rozmrvíme a premiešame s maslom, cukrom, kokosovou múčkou a rumom.
Pru
27.02.09,17:23
A nemá niekto recept, kde sa nemusia vymastiť formičky?
Meggi 1
27.02.09,23:18
A nemá niekto recept, kde sa nemusia vymastiť formičky?
Tu je:
http://www.porada.sk/596071-post71.html
Pru
14.04.09,07:39
Skúšala som tie labky, bola som prekvapená z cesta, bolo sypké, ale keď som sa dočítala, že také má byť, tak som naplnila formičky, super sa vyklápali, ale ostali mi tvrdé, kde je chyba, dlho som ich piekla?
Bionda
18.04.09,16:49
zmäknú , to tak býva vždy :D niektorým to trvá 3-4 týždne- veď práve preto niektoré pečieme vopred :)
alla66
18.04.09,17:22
Pridám recept mojej mamy:
180g cukru
140g orechov
280g masla
350g hl.múky
30g čokolády na varenie
1 vajce
na špičku noža pomletého anízu,feniklu,klinčekov a škorice
½ dcl rumu
Všetky prísady zmiesime na hladké cesto, ktorým plníme formičky do 2/3. Upečené ešte za tepla vyklopíme a posypeme vanilkovým cukrom.
Bionda
21.04.09,15:42
Ja čo mám recepty na labky, tam je prísne zakázané formičky mastiť.
valika3
30.04.09,12:12
žiada si to kryštálový cukor, ak nezabudnem, donesiem recept od maminy
BABYstar
30.04.09,12:40
Mám dobrý recept po mojej babičke
35 dkg polohrubej múky,26dkg masla,25dkg cukru,12dkg orieškov
alebo mandlí,5 dkg kakaa, na hrot noža škorice,polovicu hrota noža klinčekov.Formičky sa nevymasťujú.Pečieme v stredne vyhriatej rúre a horúce obaľujeme vo vanilkovom práškovom cukre.Sú výborné.Dobrú chuť.