fatinka
08.12.07,00:25
Ahojte poradaci,chcem Vas poprosit,neviete niekto o dobrych strankach kde bysom nejake aktivity s detmi,napady na zhotovenie vyrobkov,hry,rozpravky,basnicky?Som ucitelka MS a potrebujem nejake insipiracie dakujeeeeeeeem
Ps:neviem ci tato tema patri sem,dufam, ze ano.
camelfly
08.12.07,08:11
Ahojte poradaci,chcem Vas poprosit,neviete niekto o dobrych strankach kde bysom nejake aktivity s detmi,napady na zhotovenie vyrobkov,hry,rozpravky,basnicky?Som ucitelka MS a potrebujem nejake insipiracie dakujeeeeeeeem
Ps:neviem ci tato tema patri sem,dufam, ze ano.

aspoň dve stránky pridávam, ktoré stoja za pozretie pre tie malé detičky ;), hoci je ich neúrekom :

básničky, pesničky, hry, skladačky (http://rozpravky.wz.cz/)
detské výrobky (http://www.bobrik.cz/art_list.php/rub/16)

odkazy na detské stránky (http://lackovaj.unas.cz/navyse/odkaz.htm)
EPk
08.12.07,14:02
fatinka
08.12.07,14:33
Diki to si ma potesila,super stranky,vcera som hladala ale tazko som nieco nachadzala.Su tam perfektne veci
220870
08.12.07,15:37
Ja som kedysi hľadal omaľovanky na nete pre moju dcéru.A našiel som ich na nemeckých stránkach po zadaní v GOOGLE už si to presne nepamätám tuším KINDER MALBUCH.
camelfly
08.12.07,18:22
Diki to si ma potesila,super stranky,vcera som hladala ale tazko som nieco nachadzala.Su tam perfektne veci

ja viem, niekedy sa ťažko googli a prezerajú kvantá stránok, no tieto som poznala ;), tak detičkám aj tebe v škôlke všetko dobré :):)

aj toto je moc pekné

Tri čarovné slová viem,
vždy sú so mnou ako tieň.
Keď svoj sladký cukrík zjem,
poviem: "Pekne ďakujem".

Ľahké je to slovko druhé,
podobá sa jarnej dúhe,
neprekáža máčny máčik,
vravieť slušne: "Nech sa páči".

Tretie slovko v ústach nosím,
keď niečo chcem, pekne prosím.
Za to slovko ocko hneď,
dá mi hoc aj celý svet.
ajale
19.12.07,15:06
Ked som pracovala v skolke v Izraeli... castokrat sme prosili rodicov aby nam priniesli prazdne papierove krabicky na lepenie. Alebo krabicky od detskeho mlieka, a potom sme ich oblepili farebnou tapetou, nieco nakreslili, nieco nalepili atd., do vrchnaku sme urobili dierku a dnu sme vlozili rozne predmety.. Napr. v jednom boli vrchnaky od vyschnutych fixi, vrchnaky od plastovych flias a mali sme hracku pre dieta. Ked sme to urobili este krajsie a s menom dietata a dnu sme kupili napr. ping-pongove lopticky, dieta to dostalo ako darcek k narodeninam. Iny rok sme deti pribezne fotili, mali sme dost tvrdeho papiera, tak sme rucne vytvorili ploche krabice, jednu fotku s konkretnym dietatom sme rozstrihali a prilepili tiez na vacsi karton a mali sme darcek - puzzle pre dieta. Na jar si kazde dieta zasadilo do rozrezanej plastovej flase, na ktoru este nalepilo nalepky, cibulku narcisu a ked vykvitla tak ich deti brali domov. Kazdy rok sme obstarali do maleho akvaria husenice motylov, z prechadzok sme nosili listy ovocnych stromov. Potom sa pred ocami deti zakuklili no a jedneho dna... boli motyle a spolocne sme ich vypustili. Ak ma este nieco napadne, tak dopisem.:)
ajale
19.12.07,15:20
... ked nam niekto priniesol kus pokrovca, co mu ostal, rozstrihali sme ho na obdlzniky, z tvrdeho farebneho papiera sme urobili niekolko geometrickych utvarov, z jednej strany nalepili suchy zips a dieta mohlo z tvarov urobit napr. domcek so stromcekom, atd. Ked som odchadzala, rodicia mi spravili "knihu" s osobnym podakovanim a fotkou dietata. A kedze bol koniec roka zlozili pre mna a kolegyne basen, a dokonca ju aj zaspievali... Kedze piatok je tam ako u nas sobota , a shabat ma u nich velky vyznam, rano ked prisli deti do skolky pomahali ucitelke alebo vychovavatelke pripravit cesto na "chalu" . Jedno pridalo pohar muky, druhe cukor atd., potom sa cesto vymiesilo a kazde dieta dostalo kusok z neho na vytvarovanie si svojej vlastnej vianocky. Ked prisli po neho rodicia zobralo si tu svoju domov...
ajale
19.12.07,15:25
Na hranie mali okrem hraciek k dispozicii aj ozajstne veci. Tie sme potriedili do kosickov a kazde rano ich na pokrovci cakali dva ine. Boli to hodinky, penazenky, hracky z McDonaldu, fotografie, atd. Vsetko boli vzdy ochotni rodicia doniest, ked sme ich poprosili. Von na pieskovisku mali aj riady z kuchyne...Vzdy ale len bezpecne druhy veci boli samozrejme k dispozicii.
janasv
28.12.07,21:56
http://www.hugolescargot.com/coloriage.htm

Ak to tu už niekde bolo, tak to zdupľujem :).
nasataska
05.02.09,08:29
Existuje jedna krásna stránka kde je aj video ako sa varí domáca eko plastelina, taká čo sa ľahko čistí a vydrží v plastovej krabičke 6 mesiacov: plastelina.homewinery.sk, ďalej mám rada: dobrenapady.info a artmama.sk
mamminta
05.02.09,11:28
mamminta
05.02.09,11:39