optimistka
08.12.07,09:24
Pekný deň,prosím o názor na nasledovný problém:
Pracovník na dohodu o vykonaní práce pri prihlásený v Soc.poisťovni a platí sa za neho odvod do fondu úrazového a garančného positenia.
Ak dôjde k zmene z dohody o vykonaní práce / riadne ukončená/ a od nasledujúceho dňa začne dohoda o pracovnej činnosti, treba to oznámiť Sociálnej poisťovni / odhláška, prihláška/ ? Odvody ostávajú v podstate nezmenené, ďakujem
Lydka R
08.12.07,08:27
Pekný deň,prosím o názor na nasledovný problém:
Pracovník na dohodu o vykonaní práce pri prihlásený v Soc.poisťovni a platí sa za neho odvod do fondu úrazového a garančného positenia.
Ak dôjde k zmene z dohody o vykonaní práce / riadne ukončená/ a od nasledujúceho dňa začne dohoda o pracovnej činnosti, treba to oznámiť Sociálnej poisťovni / odhláška, prihláška/ ? Odvody ostávajú v podstate nezmenené, ďakujem

Nie, netreba nič oznamovať, ak nevznikne ani jeden deň "pauzy".
Asi áno, taká bola odpoveď, keď som sa bola dnes pýtať v SP.

Len dodám, že svoju predošlú odpoveď som uviedla na základe skúsenosti, keď som bola odhlasovať a následne prihlasovať dohodára s "pauzou" 2 dní. Vtedy mi povedali na registri, že pokiaľ by tam neboli tie voľné dni, nebola by potrebná odhláška a prihláška. Jednoducho, že zamestnanec by bol ďalej poistený.
No ale budem sa riadiť tým, čo mi povedali dnes a to "asi" si vysvetlím ako "áno". Pre istotu.
A ešte poznámočka: Kontrola zo SP ani IP nenamietala nič voči tomu, že dohody na seba nadväzovali bez nových prihlášok.
katka s.
11.12.07,09:03
Zdravím všetkých. Mala som rovnaký prípad. Na SP mi povedali, že treba spraviť odhlášku a hneď prihlášku.
azuz
11.12.07,09:11
Nie, netreba nič oznamovať, ak nevznikne ani jeden deň "pauzy".
Nesúhlasím. Jednu dohodu treba ukončiť - poslať odhlášku do SP a druhú dohodu treba prihlásiť. Je to nový pracovno- právny vzťah a všetky povinnosti a nároky sa posudzujú samostatne. Nikde nie je napísané, že keď nedôjde k aspoň jednodňovému prerušeniu, nemusí si zamestnávateľ splniť oznamovaciu povinnosť.
Stitch
11.12.07,10:36
Nie som si na 100% istá, radšej sa spýtam.
Ak v roku 2008 uzatvoríme so star. dôchodcom DOVP na max 350 hodín do 30.6. a následne uzatvoríme od 1.7. DOPČ do 31.12., ráta sa odpracovaný čas každý zvlášť? T.j. prvých 6 mesiacov 350 hodín /DOVP/ a následne max. 10 hodín týždenne = 40 hod. mesačne /DOPČ/? :(
azuz
11.12.07,11:01
Áno, každá dohoda sa posudzuje samostatne. Len keby išlo o dve dohody o vykonaní práce, tak by sa hodiny výkonu práce spočítavali.
aladin
25.12.07,21:14
Nie, netreba nič oznamovať, ak nevznikne ani jeden deň "pauzy".
Asi áno, taká bola odpoveď, keď som sa bola dnes pýtať v SP.

Len dodám, že svoju predošlú odpoveď som uviedla na základe skúsenosti, keď som bola odhlasovať a následne prihlasovať dohodára s "pauzou" 2 dní. Vtedy mi povedali na registri, že pokiaľ by tam neboli tie voľné dni, nebola by potrebná odhláška a prihláška. Jednoducho, že zamestnanec by bol ďalej poistený.
No ale budem sa riadiť tým, čo mi povedali dnes a to "asi" si vysvetlím ako "áno". Pre istotu.
A ešte poznámočka: Kontrola zo SP ani IP nenamietala nič voči tomu, že dohody na seba nadväzovali bez nových prihlášok.

Mal som aj ja pripad ze dohoda č.1 bola do 31.12. a dalsia dohodač.2 na inu pracu vznikla od 1.11. pricom praca na zaklade tej prvej dohody č.1 sa ukoncila 5.12. (ak by nebola dohoda č.2-tak by som daval odhlasku) a druha praca bola ukoncena 15.1. tak som odhlasoval len 15.1.
aladin
25.12.07,21:17
inak mna tiez zaujimaju do ktorých fondov a plati u Dohody o pracovnej činnosti, akosi tixo je ohladom toho
Lydka R
25.12.07,21:19
inak mna tiez zaujimaju do ktorých fondov a plati u Dohody o pracovnej činnosti, akosi tixo je ohladom toho

To isté, čo dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o brigádnickej práci študentov

Pozri bod 2
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1755&prm2=11161&
aladin
25.12.07,21:34
dakujem... taky neskory cas este na webe ...?