R.evita
08.12.07,12:07
Prosím o malú radu?

V priebehu roka 2007 som pracovala v na základe pracovnej zmluvy u dvoch zamestnavateloch, kde som mala jeden prac.pomer na 4 hodinový prac. čas a druhý som mala na 7,5 hodin.prac. čas -

A teraz mam zdravotné problémy, len teraz neviem či by mi mala dat lekárka 2 - potvrdenia pre zamestnávateloch alebo ako si uplatnit náhradu príjmu a nemocenské??????

Iba z jedného z týchto pracovných pomerov alebo z obidvoch????

Dakujem za skorú radu :confused::o:confused:
Lydka R
08.12.07,11:24
Prosím o malú radu?

V priebehu roka 2007 som pracovala v na základe pracovnej zmluvy u dvoch zamestnavateloch, kde som mala jeden prac.pomer na 4 hodinový prac. čas a druhý som mala na 7,5 hodin.prac. čas -

A teraz mam zdravotné problémy, len teraz neviem či by mi mala dat lekárka 2 - potvrdenia pre zamestnávateloch alebo ako si uplatnit náhradu príjmu a nemocenské??????

Iba z jedného z týchto pracovných pomerov alebo z obidvoch????

Dakujem za skorú radu :confused::o:confused:

Z obidvoch, len neviem ako prakticky to poriešiť. Asi popýtať 2 maródky

Zákon o sociálnom poistení
§ 58
Nárok na nemocenské dávky z viacerých nemocenských poistení

(1) Nárok na nemocenskú dávku sa posudzuje samostatne z každého nemocenského poistenia.

(2) Ak vznikne nárok na nemocenskú dávku z viacerých nemocenských poistení, nemocenská dávka sa určí z úhrnu denných vymeriavacích základov na určenie výšky nemocenských dávok z tých poistení, z ktorých vznikol nárok na nemocenskú dávku, a nemocenská dávka sa vypláca len jedna.
ivana2703
08.12.07,12:05
Je nutné požiadať lekára o vystavenie dvoch potvrdeniach dočasnej pracovnej neschopnosti. Manžel to praktizuje vyše roka a zatiaľ s tým problém nebol.
;););)
brčko
08.12.07,12:30
Ak ti trvajú obidva pracovné pomery doteraz, tak si žiadaj dve potvrdenia. Ak už trvá len jeden PP, tak z toho druhého-ukončeného už SP nárok na nemocenské dávky neuzná.
Lydka R
08.12.07,12:36
Ak ti trvajú obidva pracovné pomery doteraz, tak si žiadaj dve potvrdenia. Ak už trvá len jeden PP, tak z toho druhého-ukončeného už SP nárok na nemocenské dávky neuzná.

Ani pokiaľ by bola v ochranej lehote?
brčko
08.12.07,12:49
Ak niektoré z nemocenských poistení trvá, uznáva SP nárok len z trvajúcich poistení. Ochrannú lehotu uznávajú v prípade, že ku dnu uplatnovania nároku nemáš žiadne NP. OL je obvykle 42 dní.
R.evita
09.12.07,11:25
A ked ide o prípad, že obidva pracovné pomery ukončí ku 31.12.2007 a na PN -ku ¨ju vypisu az v ochrannej lehote - tak aj tak by mala opýtat dve potvrdenia od lekára. A odnesie ich obidvom zamestnávatelom???
KEJKA
09.12.07,11:31
áno .
Maaaria
09.12.07,13:40
Ahojte Poraďáci!
Mohli by ste mi poradiť aké sú povinnosti zamestnávateľa keď je zamestnanec PN 20 dní.
Ktoré tlačivá musím poslať do SP a do ZP? Pri platení preddavkov do ZP a SP nepoužijem min.vym.základ 8100 a 7600? Ale podla toho kolko dni odpracoval? ďakujem za odpoveď.
Maaaria
09.12.07,14:33
nikto mi nevie poradiť????
R.evita
09.12.07,18:44
No pokúsim sa poradit aj ja - dúfam ze to bude dobre, ale ja to tak robím a zatial problem nebol:
no tak do SP - zasielaš v prípade ze zamestnanec bol dlhšie PN tento výkaz: http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1567&lang=sk
- kde si najdes Potvrdenie zamest. o zamestnancovi na úcely uplatnenia nároku na nem.davky, + ide tam zaciatok PN - od lekára pod č. II - nemocenské, a IIa - nahr.príjmu si nechavas ty, a este ide do SP - ukoncenie PN - v prípade prechodu medzi mesiacmi potvrdenie od lekára ze PN este trva no a do ZP - ide oznamenie platitela - kde das kod 1O1 - a uvedies zaciatok a koniec PN - toto ide stale do ZP aj ked PN trva menej ako 10 dní.
No dúfam, ze som uviedla vsetko a nic som nezabudla :o)

Este som zabudla platíš -len z toho kolko dní odpracoval - neberies do úvahy ziadne min. mzdy - lebo pocas PN - platitelom poistného je štát.
Maaaria
10.12.07,17:10
ďakujem za odpoveď. už som aj ja zisťovala v sociáke aj v zdravotnej. takže dnes som odovzdala do ZP Oznámenie o zmene platiteľa a do SP tak ako si napísala. Takže potvrdzujem.
Maaaria
09.11.09,13:28
ahojte, tusim toto je moja sukromna tema :-)
zase sa na vas obraciam pre radu.ked sme mali cely mesiac na pnke zamestnanca tak do mesacnych vykazov do socialky a zdravotnej poistovni ho zadavam s poctom dni 0?????alebo ho tam vobec neuvediem? dakujem za radu
Tamila
09.11.09,13:30
Výkaz SP aj ZP - počet dní 0, VZ = 0
Hermina
09.11.09,13:31
ahojte, tusim toto je moja sukromna tema :-)
zase sa na vas obraciam pre radu.ked sme mali cely mesiac na pnke zamestnanca tak do mesacnych vykazov do socialky a zdravotnej poistovni ho zadavam s poctom dni 0?????alebo ho tam vobec neuvediem? dakujem za radu
Ano, uviest ho musis - je stale zamestnanec.