Hana
07.03.05,08:47
Dobrý deň,

náš zamestnanec v priebehu roku 2004 predal vlastné motorové vozidlo. Viete mi prosim poradit, ci si tento prijem ma zahrnúť do danového priznania za rok 2004 alebo nie. Ci teda mu mozem ako zamestnavatel spracovať ročné zúčtovanie dane zo závislej cinnosti, alebo si musi sam podat danové priznanie FO na DU. Zamestnanec mal este prijem ako konatel v inej firme za rok 2004.

dakujem
anka1
07.03.05,09:07
Dobrý deň,

náš zamestnanec v priebehu roku 2004 predal vlastné motorové vozidlo. Viete mi prosim poradit, ci si tento prijem ma zahrnúť do danového priznania za rok 2004 alebo nie. Ci teda mu mozem ako zamestnavatel spracovať ročné zúčtovanie dane zo závislej cinnosti, alebo si musi sam podat danové priznanie FO na DU. Zamestnanec mal este prijem ako konatel v inej firme za rok 2004.

dakujemZamestnanec mal aj iné príjmy ako sú príjmy zo závislej činnosti, mal aj príjmy podľa § 8 - ostatné príjmy, v jeho prípade § 8 ods. 1 písm. c) príjmy z predaja hnuteľných vecí. Má povinnosť podať daňové priznanie a príjem zdaniť.
darinasv
09.03.05,23:14
Príjmy z predaja hnuteľných vecí sú ale podľa §9 ods. 1 pís. d oslobodené od dane ak neboli zahrnuté do obchodného majetku, takže zamestnanec predaj vlastného auta nezdaňuje!

Alebo sa mýlim?




Zamestnanec mal aj iné príjmy ako sú príjmy zo závislej činnosti, mal aj príjmy podľa § 8 - ostatné príjmy, v jeho prípade § 8 ods. 1 písm. c) príjmy z predaja hnuteľných vecí. Má povinnosť podať daňové priznanie a príjem zdaniť.
ingi
09.03.05,23:35
Príjmy z predaja hnuteľných vecí sú ale podľa §9 ods. 1 pís. d oslobodené od dane ak neboli zahrnuté do obchodného majetku, takže zamestnanec predaj vlastného auta nezdaňuje!

Alebo sa mýlim?
Nie, nemýliš sa.
mv66
15.03.05,09:31
A neplati uz, ze zdanuje, ak ho preda skor ako 1 rok po kupe? Moji klienti chceli: zo svojej firmy si lacno odkupia auto a vzapati ho predaju do druhej svojej firmy za ovela vacsie peniaze. S tymto napadom prisli pred rokmi, ked to vyslovene do roka bolo zdanene a ten rozdiel ako FO museli dodanit (aj tak sa to v 1 pripade oplatilo, tam tie % lietaliiii) ?
ingi
15.03.05,09:43
A neplati uz, ze zdanuje, ak ho preda skor ako 1 rok po kupe?
Nie, v zmysle §9 ods.1 písm.d) zákona o DzP toto už neplatí.