rohff11
09.12.07,11:32
Koľko zarábate v hrubom ak to nie je tajné:)
Excise Duty
09.12.07,10:34
Koľko zarábate v hrubom ak to nie je tajné:)

Hrubé .....
endrju
09.12.07,12:19
Paula
09.12.07,15:05
hm.....túto otázku by som nepoložila ani najlepšiemu priateľovi ;)
Johanka
09.12.07,15:07
Fajn zaradené, úžasná aktualita :).
chlap
09.12.07,22:13
Je to tajné ......... Je to súkromná vec medzi mnou a mojim zamestnávateľom.
kitky
10.12.07,01:21
Koľko zarábate v hrubom ak to nie je tajné:)

Tato otazka sa poklada v civilizovanom svete za spolocenske fo pa.:rolleyes:
ALDA
10.12.07,10:26
Tato otazka sa poklada v civilizovanom svete za spolocenske fo pa.:rolleyes:

S tým nemôžem úplne súhlasiť. V rozhlase bola raz relácia s prezidentom OZ a po otázke poslucháčky, aký plat ma pán prezident,moderátorka a moderátor upozornili, že tá otázka je nemiestna a neslušná. Potom tam riešli úplne blbosti, ako má manžel malý dôchodok i ked bral 15000 Sk, ale na výplatnej páske mal 6000 a bolo ich niekoľko. Pán prezident OZ sľuboval, že pomôže, čo ma vytočilo až som sa zapojila do debaty a musela skonštatovať, že moderátori to nezvládajú, nie sú pripravení a z tých otázok iba tá bola správna, čo sa týkala platu pána prezidenta, pretože jeho plat schvaľuje snem OZ, čo nie je tajnosť a tie ostatné otázky a sľuby o pomoc boli protizákonné, pretože tí, čo sa sťažovali na nízky inv. dôch., alebo dôch.,PN-ku porušili zákon, pretože odvádzali iné dane z príjmu, odvody ako mali, pretože brali bočáky, preto im netreba pomáhať, ale ich potrestať i keď už potrestaní vlasne sú.

PS: To by ten civilizovaný svet nemal mať "Štatistiku":D
Stanislav 1975
10.12.07,10:33
Tato otazka sa poklada v civilizovanom svete za spolocenske fo pa.:rolleyes:
Kitky, slovo fo pa , pochádza z francúžtiny a odborne a správne sa píše- faux pass:D:D:D
Excise Duty
10.12.07,10:41
Kitky, slovo fo pa , pochádza z francúžtiny a odborne a správne sa píše- faux pass:D:D:D

To taký Ján Ľupták blahej pamäti hovoril rovno "po fa" a pochybujem, že by to vôbec vedel aj správne napísať.
Bastian
10.12.07,11:00
Tato otazka sa poklada v civilizovanom svete za spolocenske fo pa.:rolleyes:
Podľa mňa to nie je až také fópá ;). Hlavne keď počúvam ako sa ľudia chvália jeden druhému koľko zarábajú. Dokonca som minule videl, aký bol jeden šuhaj rád, keď sa ho kamarát spýtal na plat.

Pre mňa to je otázka na ktorú keď chcem odpoviem, keď nie tak neodpoviem. Ja sa na to ale väčšinou nepýtam. :)
ivako
10.12.07,11:59
Koľko zarábate v hrubom ak to nie je tajné:)
Raz sa pýtali jednej našej herečky, koľko zarába. Odpovedala: "O svojom plate a milencoch zásadne nerozprávam" Hoci nie som herečka, ale ak je nejaký dotieravec veľmi zvedavý použijem túto vetu a mám pokoj.
rohff11
10.12.07,12:10
prosím hovorte k téme, ak niekto nechce seriózne povedať tak nemusí, ale tiež nemusí písať o slušnosti a spoločenskom správaní, na to nech si vytvorí vlastnú tému, ďakujem
Gabi03
10.12.07,12:13
prosím hovorte k téme, ak niekto nechce seriózne povedať tak nemusí, ale tiež nemusí písať o slušnosti a spoločenskom správaní, na to nech si vytvorí vlastnú tému, ďakujem

Na základe citovaného mažem svoj prvý príspevok v tejto téme. :rolleyes::D
evina
10.12.07,12:17
To taký Ján Ľupták blahej pamäti hovoril rovno "po fa" a pochybujem, že by to vôbec vedel aj správne napísať.

:D:D

P.s. Možno to bolo potom ako použil dezodorant FA...:D:D
Johanka
10.12.07,12:17
mimotemy
Kitky, slovo fo pa , pochádza z francúžtiny a odborne a správne sa píše- faux pass:D:D:D

Správne sa to môže takto písať , ale nie v slovenskom jazyku. Podľa nie až tak dávneho "výmyslu" Jazykovedného ústavu SAV sa cudzie slová píšu podľa hesla " píš ako počuješ". Osobne mi to nejako nejde pod pero (stará škola), ale správne je lízing, softvér, biznis plán atď. ;)
Johanka
10.12.07,12:21
prosím hovorte k téme, ak niekto nechce seriózne povedať tak nemusí, ale tiež nemusí písať o slušnosti a spoločenskom správaní, na to nech si vytvorí vlastnú tému, ďakujem
1.Niektoré príspevky majú označenie mimotemy, čím pisatelia dávajú na javo drobné odbočenie od nosnej témy.
2. Citované by som si nedovolila napísať ani v prípade, že by kolegovia urobili z mnou založenej témy správny poraďácky mrník :rolleyes:.
Excise Duty
10.12.07,12:45
:D:D

P.s. Možno to bolo potom ako použil dezodorant FA...:D:D

No ja si myslím, že skôr požil ako použil a nebol to dezodorant...
Raz mu ktosi povedal:
pán Ľupták, vy ste primitív.
Pri čom? zaznela okamžite jeho otázka.
kitky
10.12.07,13:12
Kitky, slovo fo pa , pochádza z francúžtiny a odborne a správne sa píše- faux pass:D:D:D

heeej? chcela som to napisat tak po slovensky.:)
ale mas tam jedno s navyse:rolleyes:
kitky
10.12.07,13:14
Na základe citovaného mažem svoj prvý príspevok v tejto téme. :rolleyes::D

ja nemazem. ja som sa vyjadrila absolutne zretelne k teme. uz to viac ani neslo.:---
A to som zohladnila aj to, ze sa nepyta na plat verejne cinnych osob, ktorych sukromny zivot vratane finacneho ohodnotenia
je z velkej casti sucastou verejneho zaujmu.
ale samozrejme je na kazdom, komu tato otazka nevadi, nech sa verejne vyjadri. :-)
liba2
10.12.07,13:24
1. zase téma ašpirujúca na riadny mrník :D
2. zmazala som svoje 2 príspevky - neboli podstatné :D
3. kitky má pravdu, ja odpovedám na takú otázku: "zarábam tak, ako žijem" :)
4. domnievam sa, že zadávateľ otázky by rád doplnil svoju anketu na svojej webovej stránke, info sa dá získať z jeho profilu
http://www.platy.wbl.sk/index.php?menu=2
Manual
10.12.07,13:32
3. kitky má pravdu, ja odpovedám na takú otázku: "zarábam tak, ako žijem" :)

Libuška alebo ... žijem tak ako zarábam ...:rolleyes:
kitky
10.12.07,13:41
Podľa mňa to nie je až také faux pass. Hlavne keď počúvam ako sa ľudia chvália jeden druhému koľko zarábajú. Dokonca som minule videl, aký bol jeden šuhaj rád, keď sa ho kamarát spýtal na plat.

Pre mňa to je otázka na ktorú keď chcem odpoviem, keď nie tak neodpoviem. Ja sa na to ale väčšinou nepýtam. :)

Bastian rychlo si oprav pass na pas , lebo si budem mysliet ze si Stanislav 1975 :D:D:D
Johanka
10.12.07,13:48
:) Z francúzskeho slovníka:
faux bruit - falošná/nepravdivá správa - to tu máme často- "jedna baba povedala"
faux en écriture - sfalšovaný účtovný zápis - to neviem čo je
faux joint - jalová škára :D - to by mi mohol niekto preložiť aj zo slovenčiny do slovenčiny;).
Stefan2005
10.12.07,14:06
Koľko zarábate v hrubom ak to nie je tajné:)

Mňa pri takejto otázke vždy najprv napadne táto myšlienka: Čo keď dotyčný chce ponúknuť viac?
jamis
10.12.07,14:08
Mňa pri takejto otázke vždy najprv napadne táto myšlienka: Čo keď dotyčný chce ponúknuť viac?

To by bolo...treba to vyskúšať.
JankaO
10.12.07,14:45
Koľko zarábate v hrubom ak to nie je tajné:)


cca 10 cm za rok:D
Lydka R
10.12.07,14:55
Prečo s tým robíme také tajnosti? Prečo sa nepochválime tými veľkými prachmi?:):):)
STRELEC
10.12.07,14:58
Prečo s tým robíme také tajnosti? Prečo sa nepochválime tými veľkými prachmi?:):):)
Až budú prísť, tak potom
Už teším!
jamis
10.12.07,15:02
Prečo s tým robíme také tajnosti? Prečo sa nepochválime tými veľkými prachmi?:):):)

To chceš aby Ti tu všetci závideli ....:D:D:D
endrju
10.12.07,15:04
Prečo s tým robíme také tajnosti? Prečo sa nepochválime tými veľkými prachmi?:):):)
Si nebodaj tým šťastným výhercom (šťastnou výherkyňou) z Prešovského kraja, ktorý (ktorá) si bol(a) v istej nemenovanej stávkovej spoločnosti minulý týždeň vyzdvihnúť rekordnú výhru? :eek:
Lydka R
10.12.07,15:05
To chceš aby Ti tu všetci závideli ....:D:D:D

Ha-Ha :)

(To je teda téma, len čo je pravda...)
Johanka
10.12.07,15:07
Normálny mrník, čo sa aj dalo iné očakávať ??? ;)
Lydka R
10.12.07,15:08
Si nebodaj tým šťastným výhercom (šťastnou výherkyňou) z Prešovského kraja, ktorý (ktorá) si bol(a) v istej nemenovanej stávkovej spoločnosti minulý týždeň vyzdvihnúť rekordnú výhru? :eek:

Keby som bola, netrápim sa s účtovníctvom a neničím si nervy s podnikateľmi, ale ležím niekde na Hawaji:---
STRELEC
10.12.07,15:08
Si nebodaj tým šťastným výhercom (šťastnou výherkyňou) z Prešovského kraja, ktorý (ktorá) si bol(a) v istej nemenovanej stávkovej spoločnosti minulý týždeň vyzdvihnúť rekordnú výhru? :eek:
A to nám musia prezrádzať Blaváci? Ne?
Johanka
10.12.07,15:09
Prečo s tým robíme také tajnosti? Prečo sa nepochválime tými veľkými prachmi?:):):)
...lebo nevieme definíciu veľkých prachov. Pozri sa do témy "pošuškajte koľko pýtať" - mzdy na východe za 200 na osobu sú miestami z ríše nedosiahnuteľných snov, v BA smiešna suma ....
Bastian
10.12.07,16:01
Keby som bola, netrápim sa s účtovníctvom a neničím si nervy s podnikateľmi, ale ležím niekde na Hawaji:---
Však Ty máš Havaj na skok :D:D:D
Johanka
10.12.07,16:14
Juhozápadne má aj Figu :).
Lydka R
10.12.07,16:14
Však Ty máš Havaj na skok :D:D:D

Prešov, Kapušany, Giraltovce, Stropkov a som tam.mimotemy
Bastian
10.12.07,16:18
Prešov, Kapušany, Giraltovce, Stropkov a som tam.mimotemy
no vidíš - si šikulka
danushka
10.12.07,16:25
Koľko zarábate v hrubom ak to nie je tajné:)

Som si povedala, že v robote keď budem, tak nebudem chodiť na Poradu:rolleyes:...aj to dodržiavam, až keď som domov prišla, som sa priškatuľkovala a čo nevidím?..., že koľko slovač zarába, hm...
A Ty Rohff11, čo to tam máš za kvietočky posadené v tom avatare, mňa by teda zaujímalo, koľko Tebe táto pestovateľská činnosť vynáša mesačne, fakt len informatívne...
btw.alebo radšej nič nehovor, si tu budeme toľkí trepať hlavu o stenu, akí sme blbci
Lydka R
10.12.07,16:34
Juhozápadne má aj Figu :).

niekedy nielen juhozápadne:mee:
misolga
11.12.07,18:27
A prečo to vlastne Rohff-a zaujíma? Ak už položil takúto otázku, tak nám mohol dať vedieť z akého dôvodu chce po nás vedieť naše platy.Okrem toho si mohol pozrieť tému Pošuškajte koľko pýtať a vedel by viac.
petmar
11.12.07,19:06
Provokačná otázka. V base má upratovač necelých 3000
cactus
12.12.07,06:29
a keď už k tomu príde, najprv mal "ponúknuť" to, koľko zarába on aspoň zo slušnosti a potom sa pýtať ostatných. Bolo by to férovejšie a mal by ochotnejších diskutujúcich.
Príslovie: ako niekto mne, tak ja jemu:---:---:---