AJRA100
09.12.07,11:57
Zdravím Vás.
Potreboval by som poradiť, že prečo sa mi rozbliká monitor LCD hneď po pripojení kábla tlačiarne.:( Na druhom compe sa táto závada nevyskituje.
Ď
petmar
09.12.07,11:49
Ťažko radiť. Jedna z možností je že máš použitú v rozvodoch okolo počítača rozdvojku tzv. T-čko. Počítač aj všetky jeho periférie musia byť pripojené z jednej viaczásuvky, ešte lepšie, keď je aj vybavená filtrom proti prepäťovým nárazom.
Chobot
09.12.07,19:19
Zdravím Vás.
Potreboval by som poradiť, že prečo sa mi rozbliká monitor LCD hneď po pripojení kábla tlačiarne.:( Na druhom compe sa táto závada nevyskituje.
Ď

Skús popísať o chybe trochu viac.
Napr.
1. Čo to znamená, že bliká? Bliká tak, že zhasne a znovu sa rozsvecuje (ako stroboskop) alebo len behá nejaký šum po monitore, ako keď ho ruší nejaké elektromag. zariadenie (napr. ventilátor). Tá druhá závada bude asi pravdepodobnejšia a môže ju spôsobiť nejaký motorček na chladiči v tlačiarni. treba tlačiareň umiestniť ďalej od monitora alebo zmeniť frekvenciu monitora (dúfam, že je to LCD?) napr. na 65 alebo 70 Hz.
2. Ako máš pripojenú tlačiareň? USB alebo LPT port?
3. Ako máš pripojený monitor? D-SUB alebo DVI konektor? Ak máš na monitore DVI konektor, použi tento.
4. Akú značku a typ tlačiarne máš?
robovi
10.12.07,07:07
Len tak medzi nami, môže to spôsobovať aj tzv. zemná slučka. Je to rozdiel potenciálov medzi zemou a zariadením. Ak máš niekde v okruhu zapojenú anténu, tá to môže robiť veeeľmi ľahko. Napríklad anténa do TV karty, alebo zvukový výstup do domáceho kina, odtiaľ kábel do TV a v TV je anténa. Aj takéto skryté možnosti sú.
AJRA100
15.12.07,18:40
Vďaka !!! Po prepojení el. kábla do zásuvky na tej istej vetve funguje všetko normálne.
petmar
16.12.07,05:23
Som rád, že monitor nebliká. Doporučujem urobiť ďalší krok - zistiť prečo je rozdiel potnciálov medzi jednotl. výstupmi a odstrániť túto (malú) závadu. Prakticky to znamená, že treba skontrolovať všetky zásuvky, inštalačné krabice, rozvody od rozvádzača, či nie sú zoxidované spoje (napr. zatečie pri maľovaní), podoťahovať a pod. Vie to každý revízny technik alebo zbehlý elektrikár.
robovi
16.12.07,17:33
Som rád, že monitor nebliká. Doporučujem urobiť ďalší krok - zistiť prečo je rozdiel potnciálov medzi jednotl. výstupmi a odstrániť túto (malú) závadu. Prakticky to znamená, že treba skontrolovať všetky zásuvky, inštalačné krabice, rozvody od rozvádzača, či nie sú zoxidované spoje (napr. zatečie pri maľovaní), podoťahovať a pod. Vie to každý revízny technik alebo zbehlý elektrikár.
zemná slučka?
petmar
16.12.07,18:14
zemná slučka?
Zemná slučka, vypínacia slučka, ochranný obvod, izolačné stavy, unikajúci prúd, atď atď - to si myslím že sú veličiny potrebné pri zisťovaní bezpečného stavu el. inštalácie. V tomto prípade asi úraduje prechodový odpor. Obyčajne nejde o nebezpečný stav; zariadenia PC, spojové, vysielače a pod. sú veľmi citlivé na rozdiely potenciálov nulovacieho bodu, vyžaduje sa do 0,1 ohmu (radšej menej v skutočnosti, pri dnešných moderných zariadeniach ). A ak je náhodou inštalácia vodičmi s hliníkovými jadrami, je problém, pretože prechodové odpory sa samovoľne zhoršujú, každý rok treba doťahovať, až sa Al ucvikne...
robovi
17.12.07,11:09
Zemná slučka, vypínacia slučka, ochranný obvod, izolačné stavy, unikajúci prúd, atď atď - to si myslím že sú veličiny potrebné pri zisťovaní bezpečného stavu el. inštalácie. V tomto prípade asi úraduje prechodový odpor. Obyčajne nejde o nebezpečný stav; zariadenia PC, spojové, vysielače a pod. sú veľmi citlivé na rozdiely potenciálov nulovacieho bodu, vyžaduje sa do 0,1 ohmu (radšej menej v skutočnosti, pri dnešných moderných zariadeniach ). A ak je náhodou inštalácia vodičmi s hliníkovými jadrami, je problém, pretože prechodové odpory sa samovoľne zhoršujú, každý rok treba doťahovať, až sa Al ucvikne...


wau:eek::cool::cool:
vzdy som chcel byt slaboprudarom, ale teraz vidim, ze budem nieco medzi :)