Mickya
07.03.05,09:26
Je tu veľa tém ohľadom zál. fa, ale ja sa potrebujem uistiť v tomto:
1)
Musí byť na fa uvedený presný dátum poskytovania domény alebo stačí ak napíšem: názov domény, obdobie 1 rok, suma?
Ďakujem


2) Pr.:
dnes vystavím zál. fa na poskytovanie elektronic. služby v období od 7.3.2005-6.3.2006. Zákazník túto fa uhradí, vystavím mu daňový doklad.
Toto boli operácie, ktoré sa zapisovali do knihy pohľadávok a do denníka.
To mi je jasné.
Ale má sa to zapísať aj do knihy záväzkov v deň kedy mi zákazník uhradí zál. fa a odpísať v deň kedy službu doposkytujem? Čiže má sa evidovať záväzok počas doby poskytovania v knihe záväzkov? (JÚPP 11/2002)
-------------------------------------------------
Tak, túto 2) som už zistila, ak som vystavila, k 31.12. faktúru, do záväzkov už nič nezapisujem.
lenkak
07.03.05,20:01
Stačí ak napíšeš názov domény, obdobie 1 rok, suma, ale pri vystavovaní ďalšej faktúry o rok nezabudni kedy si túto fa. vystavovala. Napr. vystavíš ju vo februári 2004 tak aj na ďlaší rok predplatenia domény vystav fa. vov februári 2005.
Mickya
08.03.05,11:49
Stačí ak napíšeš názov domény, obdobie 1 rok, suma, ale pri vystavovaní ďalšej faktúry o rok nezabudni kedy si túto fa. vystavovala. Napr. vystavíš ju vo februári 2004 tak aj na ďlaší rok predplatenia domény vystav fa. vov februári 2005.A nie je to, prosím, problém čo sa týka preddavkov podľa §17 ods.12?
Ešte - aby som bola presnejšia, jedná sa o zúčtovaciu faktúru
Ďakujem