Stanislav 1975
09.12.07,22:29
Pri mojom surfovaní na nete, mám už svoje stránky, ktoré ma bavia a zaujímajú hlavne z profesionálneho hľadiska.Čoraz častejšie ma aj tu na porade ide rozhodiť, keď niekto má problém , že "tá a tá" poisťovňa nevyplatila za škodu, čo mala a preto som sa rozhodol prispieť sem z mojím postrehom-
Nemyslím si, že niekto, kto si poistí majetok alebo život v serioznej poisťovni a za poistné, ktoré zodpovedá uvedenemu riziku , mal niekedy problém z výplatou poistky- takéto problémy majú najma ľudia, ktorí niesú ochotní zaplatiť cenu poistenia, ktorá je zodpovedajúca riziku. Ľudia, ktorí sa dajú nachytať na veľmi nízke, niekedy až podozrivo smiešné poistné a potom samozrejme pri nejakom probléme poisťovňa neplní, a neplní preto, že proste nemože.Totiž ak niekto poistí auto s značky VW s nadobudajúcou cenou napr. 1.000.000sk na všetky riziká v Kasku za napr. 17.000sk, tak samozrejme nemože očakávať, že jeho prípadna škoda bude zlikvidovaná korektne-proste to poisťovni nevyjde finančne, keďže podľa mojích prepočtov by uvedené poistné malo byť cca. 30.000sk- aby to bolo pre poisťovňu pri solídnom plnení zavazkov rentabilné, je dnes veľká škodovosť, autá sa kradnú, je veľa havárii takže poistka pri uvedenom aute je samozrejme vyššia ako pred cca. 10 rokmi. Preto si treba dať pozor do akej poisťovne si niečo dám poistiť- Je tu napr. 1 veľmi, veľmi seriozna poisťovňa, potom je tu pár poisťovní, ktoré sú solídne a seriozne , a nakoniec sú tu poisťovne( hlavne tie ktoré majú radi v reklamách kamionistov) , v ktorých by som si nedal poistiť ani ponožky.
Naschvál nikoho nemenujem aby si niekto nemyslel, že si robím nejakú reklamu( nepotrebujem ju) alebo aby ma nikto nemohol obviniť naopak , zo zaujatosti.
P.S. Musím však objektívne priznať, že myslenie ľudí sa za posledné roky veľmi zlepšilo a už viacmenej vedia, že cena by absolútne nemala byť rozhodujúca pre rozhodnutie, kde si čo poistím- i keď niektorí na to prišli až po sklamaní z plnenia poistnej udalosti a nakoniec si vyrátali, že na poisnom" ušetrili" 15.000sk, ale pri plnení im zobrali 100.000sk.
Stanislav 1975
09.12.07,21:38
Nabudúce ma "šľak trafí" zo serióznosti poskytovania rýchlych úverov
Braňo
09.12.07,21:39
Buďme radi, že tu máme veľa poisťovní a veľa ponúk. Nech si vyberie každý na základe takých krítérií, ktoré považuje za dôležité. Niekto považuje za dôležité kvalita likvidácie poistnej udalosti, niekto iba cenu. :)
Melnick
09.12.07,21:41
Stanko, začni čítať iné stránky. Začínajú na "E" ;)a šľak Ťa určite netrafí.:D
Stanislav 1975
09.12.07,21:42
Buďme radi, že tu máme veľa poisťovní a veľa ponúk. Nech si vyberie každý na základe takých krítérií, ktoré považuje za dôležité. Niekto považuje za dôležité kvalita likvidácie poistnej udalosti, niekto iba cenu. :)
Branko, ale načo je taká poistka, že aj keď si poistíš byt, alebo dom a vieš, že keď sa ti niečo stane , ti napr. vyhorí , tak aj tak dostaneš veľké nič???
To radšej dám o pár korún viac a máš istotu, serioznosť a pokoj na duši...
Stanislav 1975
09.12.07,21:44
Stanko, začni čítať iné stránky. Začínajú na "E" ;)a šľak Ťa určite netrafí.:D
Maji, dík za radu, ale žena už spí a nechcelo by sa mi ju budiť- a ver, že po takých stránkach by bolo treba veru- takže takto na noc stránky na E- radšej nie:D:D:D
Tanče
09.12.07,21:46
Stando keďže si finančák, ja by som rada dala od teba poradiť dobré poistenie bytu. A či vôbec poistiť?
pôvodnú poistku som zrušila z dôvodu toho, že mi vytiekol radiator a ked som to bola na poisťovni osobne nahlasiť, tak ma odbili (aj po konzultacii s ústredím!) že sa mi na to poistka nevzťahuje. Ale: keď som to podala písomne, tak už pískali moju pesničku a po zdokladovaní nákladov na opravu mi tú čiastku vyplatili. Ale rozhodne mi ich jednanie neprišlo seiozne tak som im dala papa.
A ešte ma zaujíma jedna vec: majú poisťovne právny nárok žiadať najprv doklady o oprave a až potom preplatia? Je mi to dosť nelogické (z mojho hľadiska) že keď mi vznikne škoda a nedajbože väčšia, tak nemám v pančuche vždy prichystané prašule na opravy a preto si platím poistku, že keď mi vznikne škoda, tak mi ju poiťovňa "preplatí" aby som si to mohla dať opraviť. Rozmýľšlam neskutočne z cesty oproti poisťovniam?
Stanislav 1975
09.12.07,21:52
Stando keďže si finančák, ja by som rada dala od teba poradiť dobré poistenie bytu. A či vôbec poistiť?
pôvodnú poistku som zrušila z dôvodu toho, že mi vytiekol radiator a ked som to bola na poisťovni osobne nahlasiť, tak ma odbili (aj po konzultacii s ústredím!) že sa mi na to poistka nevzťahuje. Ale: keď som to podala písomne, tak už pískali moju pesničku a po zdokladovaní nákladov na opravu mi tú čiastku vypltili. Ale rozhodne mi ich jednanie neprišlo seiozne tak som im dala papa. A
A ešte ma zaujím ajedna vec: majú poisťovne právny nárok žiadať najprv doklady o oprave a až potom preplatia? Je mi to dosť nelogické (z mojho hľadiska) že keď mi vnikne škoda a nedajbože väčšia, tak nemám v pančuche vždy prichystané prašule na opravy a preto si platím poistku, že keď mi vnikne škoda, tak mi ju poiťovňa "preplatí" aby som si to mohla dať opraviť. Rozmýľšlam neskutočne z cesty oproti poisťovniam?
Mojenko, je to na dlhšie písanie, takže ti zajtra odpoviem a poradím. Inak- bloky o oprave NEMUSIA byť- dá sa to vyplatiť aj dohodou, respektíve rozpočtom a samozrejme každá seriozna pois. ti pri vyššej škode poskytne nejakú tú zálohu.
Inak, písal som ti aj ss ale dalo mi že ti ju nedoručí,lebo máš plné, ježiš teda nie plné ale plnú schránku na ss.:D- treba vyprázdniť
katkapekly
09.12.07,21:54
Branko, ale načo je taká poistka, že aj keď si poistíš byt, alebo dom a vieš, že keď sa ti niečo stane , ti napr. vyhorí , tak aj tak dostaneš veľké nič???
To radšej dám o pár korún viac a máš istotu, serioznosť a pokoj na duši...
Myslím, že keby človek VEDEL, že dostane veľké nič, tak by si v takej poisťovni nič nepoistil. Keď tam poisťuješ, tak veríš, nie? A súhlasím s Braňom, "podľa kritérií, ktoré považuje za dôležité". Napríklad životnú poistku mám uzavretú v poisťovni, ktorú považujem za jednu z najstabilnejších na trhu, ale pokiaľ ide o povinné zmluvné poistenie, tam mi išlo len o cenu, pretože s mojím spôsobom jazdy a opatrnosťou (keď 40, tak 40:)) je veľmi málo pravdepodobné, že by som niekomu spôsobila škodu.
Richard
09.12.07,21:55
Mne sa zdá úplne normálne, že sa ľudia rozčuľujú.

Ak si poistia auto na 1.000.000, tak je jedno koľko platia a komu poistné, pretože ak niekto sľubuje plnenie, tak ho má dodržať.

Veď predsa nemôžeme tolerovať to, že niekto "klame". Poistenie je merateľná hodnota a preto nemôžeme rozdeľovať na "kvalitné a drahé" a "nekvalitné a lacné".

Neviem odkiaľ berieš svoje výpočty, ale jednoduchá matematika mi hovorí, že za nízku cenu poskytujú tie "horšie" poisťovne v podstate viac, pretože ak aj krátia poistné plnenie, toto plnenie je vyššie voči cene poistenia ako u "dobrej" poisťovni...

Z toho mi vyplýva že sú tu dva typy poisťovní - tie ktoré predražujú poistné a tie ktoré klamú svojich klientov :D
Tanče
09.12.07,21:56
Mojenko, je to na dlhšie písanie, takže ti zajtra odpoviem a poradím. Inak- bloky o oprave NEMUSIA byť- dá sa to vyplatiť aj dohodou, respektíve rozpočtom a samozrejme každá seriozna pois. ti pri vyššej škode poskytne nejakú tú zálohu.
Inak, písal som ti aj ss ale dalo mi že ti ju nedoručí,lebo máš plné, ježiš teda nie plné ale plnú schránku na ss.:D- treba vyprázdniť


mimotemy jééj, a ja som si ich popresúvala do iných škatuliek a to sa mi neodrátalo? ako to riešite, keď si chcete uchovať SSky?
Stanislav 1975
09.12.07,22:08
Mne sa zdá úplne normálne, že sa ľudia rozčuľujú.

Ak si poistia auto na 1.000.000, tak je jedno koľko platia a komu poistné, pretože ak niekto sľubuje plnenie, tak ho má dodržať.

Veď predsa nemôžeme tolerovať to, že niekto "klame". Poistenie je merateľná hodnota a preto nemôžeme rozdeľovať na "kvalitné a drahé" a "nekvalitné a lacné".

Neviem odkiaľ berieš svoje výpočty, ale jednoduchá matematika mi hovorí, že za nízku cenu poskytujú tie "horšie" poisťovne v podstate viac, pretože ak aj krátia poistné plnenie, toto plnenie je vyššie voči cene poistenia ako u "dobrej" poisťovni...

Z toho mi vyplýva že sú tu dva typy poisťovní - tie ktoré predražujú poistné a tie ktoré klamú svojich klientov :D
Richard, nesúhlasím s tebou výnimočne- Ak niekto sľubuje plnenie? Áno slubuje, ale tak, že pokiaľ si dokladne neprečíta niekto VPP a ZD k poistnej zmluve, tak až pri udalosti zistí, že to a toto a hento tam nieje zahrnuté a podobne.
A k výške poistného? Príklad- 1 poisťovňa- poistené vw passat, s cenou 1 mil.sk- zaplatené poistné za dva roky 66.000sk- auto po 2 rokoch ukradnuté- výplata plnenia cca. 700.000- to je podla mňa adekvátne plnenie z 2 ročného auta popísaneho vyššie
2.poisťovňa, to isté auto- za dva roky zaplatené poistné 33.000sk(ej ale som ušetril, bisťu)- výplata udalosti niekedy za 2 roky a výška plnenia 250.000sk, príp. zamietnuté ako neopodstatnené
Riško, sa čuduješ, ale toto sa tu robí, vieš kolko ľudí poznám, čo majú problém s plnením??? A ja im neviem pomocť, lebo všade ani ja nepoznám ľudí.
Stanislav 1975
09.12.07,22:11
jééj, a ja som si ich popresúvala do iných škatuliek a to sa mi neodrátalo? ako to riešite, keď si chcete uchovať SSky?
Fúha, a ja som si myslel, že si žena:D:D:D, ale teraz neviem, keď presúvaš do "škatuliek", hmhm- a to vačšinou muži:D:D:D
Richard
09.12.07,22:45
Richard, nesúhlasím s tebou výnimočne- Ak niekto sľubuje plnenie? Áno slubuje, ale tak, že pokiaľ si dokladne neprečíta niekto VPP a ZD k poistnej zmluve, tak až pri udalosti zistí, že to a toto a hento tam nieje zahrnuté a podobne.
A k výške poistného? Príklad- 1 poisťovňa- poistené vw passat, s cenou 1 mil.sk- zaplatené poistné za dva roky 66.000sk- auto po 2 rokoch ukradnuté- výplata plnenia cca. 700.000- to je podla mňa adekvátne plnenie z 2 ročného auta popísaneho vyššie
2.poisťovňa, to isté auto- za dva roky zaplatené poistné 33.000sk(ej ale som ušetril, bisťu)- výplata udalosti niekedy za 2 roky a výška plnenia 250.000sk, príp. zamietnuté ako neopodstatnené
Riško, sa čuduješ, ale toto sa tu robí, vieš kolko ľudí poznám, čo majú problém s plnením??? A ja im neviem pomocť, lebo všade ani ja nepoznám ľudí.

ja som vychádzal z tvojho prvého príspevku v ktorom píšeš o rozdiely 100tisíc nie 450tisíc... To je samozrejeme iná matematika.
S tými podmienkami to je pravda, ale tie podmienky by mal vysvetliť obchodník, resp. hovoria si poradcovia.... Pokiaľ viem tak oni sú práve tí, ktorí zamlčujú podstatné veci (samozrejme nie všetci).
Môjmu švagrovi práve strhla tá kamiónová poisťovňa (kooperativa) z plnenia 30% za to že tam nemal alarm. Ibaže on ho tam mal (rovno od výrobcu) a poisťovňa vychádzala z faktúry, kde to nebolo napísané - pritom robia obhliadky či auto alarm má alebo nemá - asi sa im viac hodilo čítať to z faktúry kde to nie je. Uvidíme ako to dopadne... Každopádne je to drzosť, keď si likvidátor preštudoval len to "čo mu vyhovovalo"....

Akosi sme si zvykli na akcie typu "Neobmedzené volania" s malými písmenami "neobmedzené znamené 1000 minút"... Čo je podľa mňa podvod a klamstvo. Ak niekto predáva neobmedzené, tak neobmedzené po slovensky znamená bez obmedzenia...
Rovnako to je aj s poistkami, ak niekto platí za plné poistenie, tak tam má byť aj úplné plnenie a nie výhovorky...

Ja tu však len teoretizujem, že pri rovnakom poistení je rozumné si vybrať nižšiu cenu... Abstrahujem však od rozdielov v poistných podmienkach...

Poistné podmienky je vždy potrebné si naštudovať, kľudne napíš chytáky ktoré poisťovne používajú do PoradaBlogu :) Aspoň budeme vedieť kde ich hľadať :D
Stanislav 1975
09.12.07,23:17
ja som vychádzal z tvojho prvého príspevku v ktorom píšeš o rozdiely 100tisíc nie 450tisíc... To je samozrejeme iná matematika.
S tými podmienkami to je pravda, ale tie podmienky by mal vysvetliť obchodník, resp. hovoria si poradcovia.... Pokiaľ viem tak oni sú práve tí, ktorí zamlčujú podstatné veci (samozrejme nie všetci).
Môjmu švagrovi práve strhla tá kamiónová poisťovňa (kooperativa) z plnenia 30% za to že tam nemal alarm. Ibaže on ho tam mal (rovno od výrobcu) a poisťovňa vychádzala z faktúry, kde to nebolo napísané - pritom robia obhliadky či auto alarm má alebo nemá - asi sa im viac hodilo čítať to z faktúry kde to nie je. Uvidíme ako to dopadne... Každopádne je to drzosť, keď si likvidátor preštudoval len to "čo mu vyhovovalo"....

Akosi sme si zvykli na akcie typu "Neobmedzené volania" s malými písmenami "neobmedzené znamené 1000 minút"... Čo je podľa mňa podvod a klamstvo. Ak niekto predáva neobmedzené, tak neobmedzené po slovensky znamená bez obmedzenia...
Rovnako to je aj s poistkami, ak niekto platí za plné poistenie, tak tam má byť aj úplné plnenie a nie výhovorky...

Ja tu však len teoretizujem, že pri rovnakom poistení je rozumné si vybrať nižšiu cenu... Abstrahujem však od rozdielov v poistných podmienkach...

Poistné podmienky je vždy potrebné si naštudovať, kľudne napíš chytáky ktoré poisťovne používajú do PoradaBlogu :) Aspoň budeme vedieť kde ich hľadať :D
No Rišo, vidíš- teraz si došiel na to, čo som chcel mojím príspevkom vlastne povedať a došiel si na všetko, a aj na meno" chlapcom zo Štefanovičovej ulice", ktorým sa nechce moc plniť.Inak , na mieste tvojho švagra ich zažalujem na súde a súd švagor by určite vyhral- ľahko by dokázal, že ten alarm tam mal- potvrdil by to výrobca, prípadne importér a vobec nezáleží, či to bolo v poistnej zmluve, príp. faktúre napísané alebo nie a predpokladám, že by mu to vyplatili, hneď ako by sa dozvedeli, že ich žaloval- oni to tak robia.
S nimi sú celkovo dosť veľké problémy- nechce sa im moc plniť, ale sú lacný.
Ale celkovo to je od veci- máš pravdu v tom, že keď ja napíšem do pz, že tam alarm JE, tak ten alarm tam musí byť a musí byť aj uznaný potom, však na faktúre nemusí byť uvedené komplet všetko- to by tam potom malo byť aj napísané, že auto má 4 kolesá, prevodovku, sedadlá, no nie?A na to sa robí obhliadka, aby sa všetko obhliadlo a zistilo čo a ako v aute je a v akom je auto stave.
mandula
09.12.07,23:47
Stanko, neviem, či za veľmi, veľmi serióznych (voľný citát) považuješ "modrých z Dostojevského radu" , faktom ale je, že pri plnení z PZP nám (poškodenému) odrátali amortizáciu aj z čelného skla! Pýtam sa, aká už môže byť amortizácia pri čelnom skle. Pri plechoch to pochopím, no ale pri skle ... A čo sa týka PZP, tú kľudne uzavriem trebárs aj u "chlapcov zo Štefanovičovej ulice", keďže máme flotilu z 12 dopr.prostriedkov, úspora je obrovská. Čo sa týka ostatných poistiek (havarijné, CMR ... ), už dlhé roky modro-žltí z Plynárenskej - absolútna spokojnosť aj čo sa týka flexibilnosti, ústretovosti, vlastne spokojnosť so všetkými ich službami, žiadna amortizácia ani zbytočná administratíva - samozrejme za trošku vyššiu cenu.
Dáša_
10.12.07,04:57
Pridám naše skúsenosti s plnením: podľa mňa je hlavný problém v tom, že poistky uzatvára iná skupina ľudí a iná skupina ľudí plní.

Na auta mame našťastie poisťovnu, ktorá akceptuje pri oprave krycí list a peniaze su naozaj skoro vzápätí.
Ale je vela prípadov, ked poistovne neplnia a neplnia. Môžete s nimi vyvolávať, dopisovať, osobne chodiť. Posielaju vam nezmyselné listy (predpripravené), požadujú dalšie zbytočnosti. A stačí, ked zavolá právnik a zaujímavé je, že v tom momente sa dozvie, že už je to nachystané na vyplatenie. Akurát tento týžden je to na pláne.
Proste pri likvidácii sa pokúšajú natiahnuť čas, ako sa dá. Nehovoriac o škrtaní položiek.