bui
10.12.07,00:43
Mame zamestnanca, ktory 30.11. 2007 konci prac. pomer. Cely mesiac november bol PN.
K odchodu mu preplatime nevycerpanu dovolenku a nadcasy, za ktore si necerpal nahradne volno. Z tychto sum mu chceme strhnut nevysporiadene preddavky na sluzobnu cestu a plnu hodnotu stravnych listkov na ktore nemal narok...( u nas je taky posun, najprv dostane zamestnanec plny pocet listko a potom dostava dalsi mesiac menej o pocet liskov na ktore nemal predch. mesiac narok..lebo mal napr. dovolenku..., Ale ked zamestnanec odchadza musi stravne listky na ktore nemal predch. mesiac narok vratit...)
Chcem sa spytat, resp. si dat potvrdit ci mam pravdu ak tvrdim, ze v pripade ze bol zamestnanec cely mesiac PN a teda poberal nemocenske davky, tak mu mozem strhnut aj celu sumu nahrad za nevycerpanu dovolenku a mzdu za nadcas a priplatok za nadcas (ide o zostatok nadcasov za predchadzajuce mesiace)...nemusim mu nechavat 60 perc. zivotneho minima...
Dalej viem ze nevysporiadane preddavky za sluz. cesty mu mozem zrazit aj bez jeho suhlasu. No inu zrazku musim vykonat s jeho suhlasom Pokial ide o stravne lisky mam podpisany suhlas zamestnanca so zrazanim 45 percent hodnoty stravneho listka zo mzdy..konkretne sumu 38,5. Nie som si teda ista ci mu mozem zrazit celu hodnotu stravneho listka teda 89 sk za kus. Zamestnanec s nami nekomunikuje a teda neprisiel vratit stravne listky a ani v pripade ze ich uz minul zaplatit za ne plnu sumu..
bui
10.12.07,14:38
Ziadny ohlas?:mee:
Zeby uz boli Vianoce?
bui
11.12.07,12:32
asi je ta moj popis moc dlhy a nikomu sa to nechce citat. Tak to skratim aspon na jednu otazocku. Ak bol zamestnanec cely mesiac na PN a ja mu preplacam len nevycerpanu dovolenku a stare nadcasy, moze mu zrazit zo mzdy nevyuctovane preddavky az tak ze mu zostane na vyplate 0? Nemusim mu nechavat 60 percent zivotneho minima, kedze cely mesiac poberal nemocenske davky?
bui
12.12.07,19:55
No nic odpoviem si sama a mozno niekomu poradim. Docitala som sa...nie na PORADE...., ze v tomto mojom pripade ked je zamestnanec cely mesiac PN a pobera nemocenske davky tak mu mozem urobit zrazky zo mzdy ktore povoluje zakonnik prace az do vysky celej nahrady za nevycerpanu dovolenkum ktoru mu pri ukonceni prac. pomeru preplacam. Nemusim mu nechavat ziadnych 60 percent zivotneho minima....Pekny den vsetkym:o
jankasm
12.12.07,20:06
No nic odpoviem si sama a mozno niekomu poradim. Docitala som sa...nie na PORADE...., ze v tomto mojom pripade ked je zamestnanec cely mesiac PN a pobera nemocenske davky tak mu mozem urobit zrazky zo mzdy ktore povoluje zakonnik prace az do vysky celej nahrady za nevycerpanu dovolenkum ktoru mu pri ukonceni prac. pomeru preplacam. Nemusim mu nechavat ziadnych 60 percent zivotneho minima....Pekny den vsetkym:o

Táto tvoja odpoveď je úplne správna. ;)
takacka
13.12.07,12:20
dobry den vsetkym poradakom, som na tejto stranke uplne nova, nie som sice mzdarka ale personalista, ktory sa o tieto veci velmi zaujima.Mozem sa spytat, preco v pripade ze bol zamestnanec cely mesiac na PN, sa mu zraza z vyplaty nevycerpana dovolenka (samozrejme pri ukonceni PP). Sorry, ak je moja otazka priblba, ale staci mi aj info, kde by som sa docitala odpoved na moju otazku.dakujem pekne
jankasm
13.12.07,12:24
dobry den vsetkym poradakom, som na tejto stranke uplne nova, nie som sice mzdarka ale personalista, ktory sa o tieto veci velmi zaujima.Mozem sa spytat, preco v pripade ze bol zamestnanec cely mesiac na PN, sa mu zraza z vyplaty nevycerpana dovolenka (samozrejme pri ukonceni PP). Sorry, ak je moja otazka priblba, ale staci mi aj info, kde by som sa docitala odpoved na moju otazku.dakujem pekne

Oni mu nezrážajú z výplaty nevyčerpanú dovolenku.
Končí PP a preto mu preplácajú zostatok nevyčerpanej dovolenky. Avšak má voči nim nejaké podlžnosti /píše sa o tom v zadaní tejto témy/ a preto mu túto preplatenú dovolenku vlastne zrazia na úhradu týchto podlžností. ;)
Tweety
13.12.07,12:26
Oni mu nezrážajú z výplaty nevyčerpanú dovolenku.
Končí PP a preto mu preplácajú zostatok nevyčerpanej dovolenky. Avšak má voči nim nejaké podlžnosti /píše sa o tom v zadaní tejto témy/ a preto mu túto preplatenú dovolenku vlastne zrazia na úhradu týchto podlžností. ;)
Presne tak, najprv mu ju musia preplatiť, pretože končí PP, a potom mu vykonajú zrážku zo mzdy.
takacka
13.12.07,12:35
jáááj no tak to je jasne zle som pochopila zadanie, takto je to vsetko jasne:-) dakujem :-) my blondinky potrebujeme dlhsie, este raz dik.
Tweety
13.12.07,12:37
jáááj no tak to je jasne zle som pochopila zadanie, takto je to vsetko jasne:-) dakujem :-) my blondinky potrebujeme dlhsie, este raz dik.mimotemy
Ach jaj, tak preto sme to museli vysveliť lopaticky, ale to si mala povedať hneď :---
Darina1234
27.11.12,16:18
Od 16.11.2012 som PN, dnes mi volala učovnička, že jej mam vratiť 12 stravných listkov, to je v poriadku, vratila som 6 a 6 mi stiahne z vyplaty, chcem sa opytať v akej cene?
Tweety
27.11.12,16:19
Od 16.11.2012 som PN, dnes mi volala učovnička, že jej mam vratiť 12 stravných listkov, to je v poriadku, vratila som 6 a 6 mi stiahne z vyplaty, chcem sa opytať v akej cene?
Ide o to, či si mala na ne nárok, alebo nie. Pretože ak nie, zaplatíš plnú sumu SL.