kalkulka
10.12.07,07:07
Zrdavím všetkých skvelých poraďákov. Šéf uvažuje o vyplatení jubilejných odmien. Ale neviem, či takto stanovené odmeny by sa mohli rátať do jubilejných? Chce totiž vyplatiť odmeny zamestnancom, ktorí pracujú vo firme viac ako 10 rokov, čiže aj 11, 12 .....až 15. Môže sa toto považovať za jubilejnú odmenu? A ešte, ak áno, tak podliehajú tieto príjmy odvodom a dani?
Ďakujem všetkým za odpovede.
Jozef Mihál
10.12.07,06:39
Žiadny predpis nehovorí o tom, pri akom pracovnom výročí možno vyplatiť "odmenu pri pracovnom výročí". Nevidím žiaden problém v tom, aby odmenu nedostal zamestnanec, ktorý vo firme pracuje napríklad 13 rokov.

A aby sme predišli ďalším otázkam - žiaden predpis neurčuje ani minimálnu ani maximálnu možnú výšku takejto odmeny. Keďže ide podľa § 118 ods.3 Zákonníka práce o mzdu, ide o daňovo uznaný náklad firmy.

Odmena pri pracovnom výročí sa započítava do základu dane, nezapočítava sa do vymeriavacích základov na odvody.
kalkulka
10.12.07,09:08
Ďakujem, ďakujem, až som sa potešila, že mi odpovedá taká fundovaná osoba. Vau. Mala som taký názor, že pracovné jubileá sú vecou zamestnávateľa, takže to nemusí byť práve 10, či 15 rokov, napr..