pep
07.03.05,09:16
Potreboval by som nejaké základné informácie ohľadom dohody o VP. Ak uzatvorím dohodu o VP s pracovníkom, ktorý pracuje už v hlavnom pracovnom pomere, má sa príjem zdaňovať (asi 6000,- Sk)? Odvádza niečo zamestnanec a zamestnávateľ do zdravotnej alebo soc. poisťovne? Prihlasujem ho niekam?

Ďakujem
evina
07.03.05,08:37
[QUOTE=pep]Potreboval by som nejaké základné informácie ohľadom dohody o VP. Ak uzatvorím dohodu o VP s pracovníkom, ktorý pracuje už v hlavnom pracovnom pomere, má sa príjem zdaňovať (asi 6000,- Sk)? Odvádza niečo zamestnanec a zamestnávateľ do zdravotnej alebo soc. poisťovne? Prihlasujem ho niekam?


Príjem sa zdaňuje 19%, prihlasujete sa do SP z DoVP odvádza zamestnávateľ úrazové poistenie. Zdtravotné sa neodvádza. Zamestnancovi sa po ukončení DoVP, resp ak trvá po celý rok vydáva Potvrdenie o zdaniteľných........., ktoré predkladá hlavnému zamestnávateľovi k vykonaniu ročného zúčtovanie, resp. k DP ak si ho robí sám.
pep
07.03.05,08:44
Ak som teda dobre pochopil, tak zdravotné poist. neodvádza ani zamestnávateľ ani zamestnanec.
evina
07.03.05,08:47
Ak som teda dobre pochopil, tak zdravotné poist. neodvádza ani zamestnávateľ ani zamestnanec.
Ano správne si pochopil, v prípade DoVP odvádza poistné do ZP iba študent /celých 14% /, čo v tvojom prípade asi nie je ak má už dotyčný hlavný pomer.