adinka55
10.12.07,08:14
Ahojte Poradaci,

moja mama pracuje ako sezonna pracovnicka na zivnost. Od oktobra do aprila ma zivnost prerusenu, vtedy je prihlasena na urade prace.
Teraz v mesiaci december (prerusena zivnost, prihlasena na UP) dostala na podnikatelsky ucet ciastku za pracu, ktoru urobila v septembri (neprerusena zivnost). Pocita sa tato ciastka do prijmu?
Mozem vyuzit moznost uplatnenia vydavkov pausalom v tomto pripade ked sa zivnost pocas roka prerusuje? Platca DPH nie je.
Na co by som v takomto pripade nemala zabudnut?

Dakujem za vsetky rady a postrehy.
STRELEC
10.12.07,07:57
[quote=adinka55;586965]....
moja mama pracuje ako sezonna pracovnicka na zivnost. Od oktobra do aprila ma zivnost prerusenu, vtedy je prihlasena na urade prace.
Teraz v mesiaci december (prerusena zivnost, prihlasena na UP) dostala na podnikatelsky ucet ciastku za pracu, ktoru urobila v septembri (neprerusena zivnost). Pocita sa tato ciastka do prijmu? Pre účely zdanenia daniami z príjmov za rok 2007 = áno, počíta.
Mozem vyuzit moznost uplatnenia vydavkov pausalom v tomto pripade ked sa zivnost pocas roka prerusuje? Platca DPH nie je. Áno, môže ísť na %-tuálny odpočet nákladov (+uhradené fondy)
Na co by som v takomto pripade nemala zabudnut? V priznaní, pokiaľ bude prerušenie živnosti trvať postupovať podľa ZDP . Navrhujem vyhľadať príspevky.
.....
[/]
STRELEC
10.12.07,08:01
http://www.porada.sk/t47396-prerusenie-zivnosti-a-danove-priznanie.html

Tu sú dobré príspevky k Tvojmu okruhu. Samozrejme pozri aj iné:)
adinka55
10.12.07,08:08
Dakujem.