Vladimír Ozimý
10.12.07,10:22
ahojte odvediete DPH pri krádeži. To znamená nevzniká Vám nárok na uplatnenie si DPH z kradnutého tovaru...

Ide o daňový výdavok podľa par. 19 osd 3 písm k)? -
a ak ide kedy zahrnie takýto výdavok do nákladov - pri úhrade? -

ide o to že bola vyplatená poistná udalosť v tomto roku ale dph bude odvedené v roku 2008 v januári za 4 kvartál...
Rozalka
10.12.07,09:59
ahojte odvediete DPH pri krádeži. To znamená nevzniká Vám nárok na uplatnenie si DPH z kradnutého tovaru...

Ide o daňový výdavok podľa par. 19 osd 3 písm k)? -
a ak ide kedy zahrnie takýto výdavok do nákladov - pri úhrade? -

ide o to že bola vyplatená poistná udalosť v tomto roku ale dph bude odvedené v roku 2008 v januári za 4 kvartál...
Poistná náhrada zahŕňa náhradu za tovar + DPH.
Možno uvažujem nesprávne, ale ak by som tento tovar v decembri predala, tiež by som mala tržbu (celú) už v decembri a DPH odvediem až 25. januára.
A v základe dane z príjmov bola by len PC bez DPH. Ak uvažujem nesprávne, prosím, opravte ma.
Katarína Cigánová
10.12.07,10:12
ahojte odvediete DPH pri krádeži. To znamená nevzniká Vám nárok na uplatnenie si DPH z kradnutého tovaru...

Ide o daňový výdavok podľa par. 19 osd 3 písm k)? -
a ak ide kedy zahrnie takýto výdavok do nákladov - pri úhrade? -

ide o to že bola vyplatená poistná udalosť v tomto roku ale dph bude odvedené v roku 2008 v januári za 4 kvartál...

Domnievam sa , že dph , ktorú pri krádeži de facto vrátiš štátu , lebo na ňu nemáš právo na odpočet , si môžeš uplatniť ako zdanitelný výdaj ako cituješ podľa príslušného § 19ods.3písm.k , a mám za to , že je to zdaniteľný výdaj roku 2007 - takmer určite:)
Vladimír Ozimý
10.12.07,10:35
zabudol som dodať že ide o jednoduché účtovníctvo...
Vladimír Ozimý
10.12.07,10:36
Poistná náhrada zahŕňa náhradu za tovar + DPH.
Možno uvažujem nesprávne, ale ak by som tento tovar v decembri predala, tiež by som mala tržbu (celú) už v decembri a DPH odvediem až 25. januára.
A v základe dane z príjmov bola by len PC bez DPH. Ak uvažujem nesprávne, prosím, opravte ma.

ja teraz neriešim náhradu poistnej udalosti ta nie je predmetom DpH...a je zdaniteľným príjmov...ide o to že ja vrátim DpH na ktorú nemám nárok-ale účtujem v jednoduchom účtovníctve...