JSJP
10.12.07,13:25
Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu. SZČO ma svoje vlastné auto nezaradené v majetku. Robí si cesťáky na toto auto podľa najazdených kilometrov. Nezaplatil ale dan z motorového vozidla. Ked ju teraz doplatí samozrejme aj so sankciou uzná mu danový urad do nákladov vyučtované kilometre, alebo si môže do nákladov uplatniť náklady na takto používane motorové vozidlo až po uhradení dane z motorového vozidla?
Zoltán Kovács
10.12.07,12:28
Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu. SZČO ma svoje vlastné auto nezaradené v majetku. Robí si cesťáky na toto auto podľa najazdených kilometrov. Nezaplatil ale dan z motorového vozidla. Ked ju teraz doplatí samozrejme aj so sankciou uzná mu danový urad do nákladov vyučtované kilometre, alebo si môže do nákladov uplatniť náklady na takto používane motorové vozidlo až po uhradení dane z motorového vozidla?

Uznanie nákladov nie je podmienené zaplatením dane z motorových vozidiel.
(v zákone to nikde nie je).
Tweety
10.12.07,12:28
Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu. SZČO ma svoje vlastné auto nezaradené v majetku. Robí si cesťáky na toto auto podľa najazdených kilometrov. Nezaplatil ale dan z motorového vozidla. Ked ju teraz doplatí samozrejme aj so sankciou uzná mu danový urad do nákladov vyučtované kilometre, alebo si môže do nákladov uplatniť náklady na takto používane motorové vozidlo až po uhradení dane z motorového vozidla?
Uzná mu uzná. Nech daň dodatočne zaplatí, vyhne sa neskorším problémom s DÚ..Hoci náklady s daňou z MV nejako zvlášť nesúvia.
MAISI
10.12.07,12:35
Neviem či stačí len dodatočne zaplatiť daň za motorové vozidlo. Musí podať daňové priznanie, ktoré sa dáva do konca januára bežného roka a v prípade, že podáva daňové priznanie v prípade SZČO, aby si mohol uplatniť cesťáky, tak zákon hovorí, najneskošie 15 dní po prvej uskutočnenej služovnej ceste
Zoltán Kovács
10.12.07,12:41
Neviem či stačí len dodatočne zaplatiť daň za motorové vozidlo. Musí podať daňové priznanie, ktoré sa dáva do konca januára bežného roka a v prípade, že podáva daňové priznanie v prípade SZČO, aby si mohol uplatniť cesťáky, tak zákon hovorí, najneskošie 15 dní po prvej uskutočnenej služovnej ceste

Samozrejme, že daň sa bude platiť na základe podaného priznania k dani z MV.
Uplatnenie cest.nákladov nie je podmienené zaplatením dane.
Lehoty platia rovnako pre szčo, ako aj pre právnické osoby (s.r.o, a.s....)
JSJP
20.12.07,07:53
Ahojte,

dakujem Vám za rady, ale teraz som sa stretla s tým názorom, že pokiaľ on ani nebol registrovaný ako platca dane z motorových vozidiel, nepodal danové priznanie na začiatku roka ani dan nezaplatil, tak spätne bude problém mu uznať tieto náklady na cestáky do nákladov, a hlavne ked to chce doplatiť na konci roka, čo vraj vyzerá dosť špekulatívne
hanelie
20.12.07,08:02
Uznanie nákladov nie je podmienené zaplatením dane z motorových vozidiel.
(v zákone to nikde nie je).

inými slovami - cestovné náhrady si môžem uplatniť aj keď nemám auto v podnikaní resp. zaplatenú daň z MV ?
liba2
20.12.07,13:32
Ahojte,

dakujem Vám za rady, ale teraz som sa stretla s tým názorom, že pokiaľ on ani nebol registrovaný ako platca dane z motorových vozidiel, nepodal danové priznanie na začiatku roka ani dan nezaplatil, tak spätne bude problém mu uznať tieto náklady na cestáky do nákladov, a hlavne ked to chce doplatiť na konci roka, čo vraj vyzerá dosť špekulatívne

Budeš sa musieť sama rozhodnúť, ako to urobíš, ale tejto odpovedi:

Uznanie nákladov nie je podmienené zaplatením dane z motorových vozidiel.
(v zákone to nikde nie je).
môžeš dôverovať, je správna.
Prečo špekulatívne ? jazdil ? jazdil. Mal s tým výdavky ? mal. Nezaplatil DzMV ? áno, nevedel že by mal zaplatiť. Nevedomosť neospravedlňuje, daň musí doplatiť a zato, že to urobil po termíne, príde sankcia; s tým musí počítať.