hafnium
10.12.07,12:38
Chcem sa spytat, ci je normalne, ze mi uz tyzden mailova schranka nedorucuje adresatovi a neprijima maily hned. Predtym mi prisli a boli odoslane tak do 1minuty. Teraz mi pridu a su dorucene najskor o cca 10minut, pripadne to trva aj niekolko dni. Zjednodusene: odoslem mail a adresatovi je doruceny najskor o cca 10minut (predtym do 1minuty) prip. to trva zopar dni - hlavne to je problem, tych 10minut az tak nevadi. Antivirus mi sice nenasiel nic, ale aj tak som na pochybach. Alebo co moze byt vo veci? Takto nemozem pracovat. Na telekomunikaciach mi to preverovali, a vraj to funguje normalne a nemam tie maily ani u nich na serveri ani medzi spamami.
Dakujem
chlap
10.12.07,11:43
Doplňujúce otázky:

1. Aký program na odosielanie pošty používaš ?
1a. Kde máš vedený e-mail ? T.j. aká je tvoja e-mailová adresa za "@" (.... napr. XXX@stonline.sk) ?
2. Aký operačný systém používaš ?
3. Má niekto iný prístup k tvojmu PC ?
4. Definuj bližšie pojem "predtým" ..... pred čím ? T.j. kedy naposledy neboli problémy s odosielaním majlov a čo nezvyčajné sa medzi tým s PC udialo.
5. Aký antivírus používaš ?
6. Používaš aj nejaký spyware program ? Ak áno, aký ?
bufi
10.12.07,11:54
Niekedy sa mi stáva, že moje maily prídu ku adresátovi riadne neskoro. Nie hneď. Používam post.sk, zoznam.sk. Server ide pritom normálne rýchlo. Zrejme sú cesty mailov rôzne a ktovie cez čo sa nakoniec dostanú ku adresátovi.
hafnium
10.12.07,11:57
1. Outlook Expres
2.Windows XP
3.manzel
4.pred tyzdnom, nic vynimocne sa neudialo, len doobeda mi volali z jednej firmy, preco som im neodpisala. Mail im prisiel o3dni. A odvtedy to blazni.
5.AVG
6.Neviem co je spyware
bufi
10.12.07,12:00
Možno všetky tieto veci vplývajú na rýchloť mailovania, ale v zásade hlavne čo?
Ďakujem!
duves
10.12.07,12:11
hafnium: Niektore free postove domeny maju problemy s postovymi servermi. Nie je to prvy a posledny krat, ze posta pride neskor. Zvlast v decembri je to pretazene.
Chobot
10.12.07,12:20
hafnium: Niektore free postove domeny maju problemy s postovymi servermi. Nie je to prvy a posledny krat, ze posta pride neskor. Zvlast v decembri je to pretazene.

Najhoršiu skúsenosť mám so serverom post.sk. Niektoré e-maily s prílohami mi vôbec neprišli a bez príloh meškali asi 4 dni. Tiež sa mi stalo, že moje maily neboli doručené. A zdá sa mi, že správy neposielajú on line, ale v dávkovom spracovaní.

Preto som si zriadil schránku u iného providera, kde to funguje v pohode, moje správy dostávajú adresáti okamžite.
chlap
10.12.07,14:14
1. Outlook Expres
2.Windows XP
3.manzel
4.pred tyzdnom, nic vynimocne sa neudialo, len doobeda mi volali z jednej firmy, preco som im neodpisala. Mail im prisiel o3dni. A odvtedy to blazni.
5.AVG
6.Neviem co je spyware

Takže ešte doplňujúca otázka: Kde máš vedený e-mail ? T.j. aká je tvoja e-mailová adresa za "@" (.... napr. XXX@stonline.sk) ?

A jedno odporúčanie - stiahni a nainštaluj program Spyware Doctor (http://ftp2.stahuj.cz/ebfa7c5fdde2285e9d2bdeb999572c8c/s/spyware-doctor/3.8//)(kliknutím na ten názov) a daj si skontrolovať počítač týmto programom. A potom nám tu napíš, čo ti ten program našiel.
hafnium
10.12.07,19:47
Mily chlap, mame Ad-Aware SE, idem ho zaktualizovat a uvidime. Mail mam u T-comu, takze za @mail.t-com.sk podla noveho,ale funguje mi myslim este aj @stonline.sk.
chlap
10.12.07,22:09
Mily chlap, mame Ad-Aware SE, idem ho zaktualizovat a uvidime....

Asi toho veľa neuvidíš :( odporúčam ti nainštalovať aj ten Spyware Doctor a skúsiť ho ...... spyware programy nie sú ako antivírové programy - budú fungovať aj viaceré súčasne.

V tomto momente ma nič nenapadá, pretože všetko, čo som očakával ako možný problém, si mi znegovala svojimi odpoveďami na otázky. Takže jediný problém vidím v možnom napadnutí počítača nejakým škodlivým programom. A z tohto dôvodu ti odporúčam vyskúšať ten Spyware Doctor (a aj ti odporúčam odinštalovať AVG a nainštalovať NOD32 a spustiť dôkladnú kontrolu PC).

Ešte existuje jeden špeciálny program (volá sa HiJackThis), ktorý dokáže urobiť scan bežiacich procesov v PC (t.j. spustených programov, ktoré bežia na PC a ty ani o nich nemusíš vedieť) a urobiť z toho log - a z tohto logu sa dá vyčítať, aké svinstvo sa v tvojom PC nachádza. Ešte však na túto oblasť nie som odborník - odborníkov na túto oblasť nájdeš skôr na fórach zameraných na IT.

Napr.: http://www.virusy.sk/diskusia/list.php?f=1
http://www.pcforum.sk/index.php
scorp
11.12.07,05:46
[quote=chlap;587709]Asi toho veľa neuvidíš :( odporúčam ti nainštalovať aj ten Spyware Doctor a skúsiť ho ...... spyware programy nie sú ako antivírové programy - budú fungovať aj viaceré súčasne.

To. chlap:Dovolim sim mierne zapolemizovat. Ad aware SE naozaj najde to, co ospevovany spyware doctor. A "slavny NOD32" tiez nemusi byt az taky super. Napriklad ja mam AVG v sieti cca 20 PC viac ako 6 rokov....
hafnium
11.12.07,07:37
Dakujem. Ad-Aware mi nasiel sice 63 kritickych objektov, ale tie maily stale meskaju. Tak skusim "doktora". Zatial vdaka.
chlap
11.12.07,09:48
To. chlap dovolim si mierne zapolemizovat. Ad aware SE naozaj najde to, co ospevovany spyware doctor. A "slavny NOD32" tiez nemusi byt az taky super. Napriklad ja mam AVG v sieti cca 20 PC viac ako 6 rokov....

Skúsenosti iných sú vítané ........ Ja som popísal svoje skúsenosti. ;)
chlap
11.12.07,09:50
Dakujem. Ad-Aware mi nasiel sice 63 kritickych objektov, ale tie maily stale meskaju. Tak skusim "doktora". Zatial vdaka.

Ale tie majly môžu meškať práve pre tých 63 kritických objektov - môže byť totiž medzi nimi aj nejaký program, ktorý na diaľku používa tvoj MS Outlook na rozosielanie SPAMU.
hafnium
11.12.07,15:38
Uz su v karantene, bol spusteny Ad-Awarw znovu a nic nenasiel. Tak co s tym dalej?
chlap
12.12.07,13:21
Uz su v karantene, bol spusteny Ad-Awarw znovu a nic nenasiel. Tak co s tym dalej?

Žiaľ, moje predstavy o možnom probléme som už vyčerpal - takto na diaľku je to proste problém. Môže byť chyba v tvojom PC a môže byť chyba aj na strane tvojho poskytovateľa internetu.

Treba sa obrátiť na odborníka, ktorý sa môže osobne pozrieť na PC.
hafnium
13.12.07,08:23
Dakujem za pomoc
pepo_p
13.12.07,10:59
Žiaľ, moje predstavy o možnom probléme som už vyčerpal - takto na diaľku je to proste problém. Môže byť chyba v tvojom PC a môže byť chyba aj na strane tvojho poskytovateľa internetu.

Treba sa obrátiť na odborníka, ktorý sa môže osobne pozrieť na PC.

Ako pri takýchto problémoch doporučujem :
Zisti si, či tento stav pretrváva ak pošleš e-mail z tvojho PC a súčasne e-mail aj z internetu cez explorer(väčšina poskytovateľov umožňuje oba prístupy).
Ak prídu súčasne, máš problém u poskytovateľa internetu a ak príde neskôr z tvojho PC máš problém v tvojom PC.
Keď budeš toto vedieť, vieš, kde máš hľadať problém a je to jednoduchšie ako takto tipovať.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
hafnium
14.12.07,18:57
Vdaka