monicas
10.12.07,14:58
Potrebujem pomoc..................
Musim napisat podnikateľský plan, alebo zamer..... čo je v podstate jedno a to iste.... pre krajčirku , krajčirstvo teda spoločne s opravou odevou a s predajom odevov....... neviem ako nato...... lebo nie som krajcirka a nemam ani páru o tom..... budem vdacna za kazdu radu a pomoc....
penelopa
16.12.07,13:34
Ak nie si krajčírka a trúfaš si zaplatiť zaplatiť nejakú, tak to ťa obdivujem....najparv si zisti v okolí či bude záujem o tvoje služby, aby si nakoniec nemusela za krátky čas zatvoriť. Vzor plánu ti ale dám
VladoaKatka
17.12.07,04:04
Potrebujem pomoc..................
Musim napisat podnikateľský plan, alebo zamer..... čo je v podstate jedno a to iste.... pre krajčirku , krajčirstvo teda spoločne s opravou odevou a s predajom odevov....... neviem ako nato...... lebo nie som krajcirka a nemam ani páru o tom..... budem vdacna za kazdu radu a pomoc....

V tých bodkách je veľmi veľa nedopovedané:
- z akého dôvodu potrebuješ podnikateľský plán - len tak pre seba alebo z dôvodu dotácie?
- púšťať sa do niečoho, o čom nemáš ani páru - musíš mať aspoň vzťah k takejto práci, vedieť čo sa dá urobiť, opraviť, poznať materiály, technologiu výroby, potrebné je poznať stroje atď.
- každá remeselná ale vlastne nielen remeselná činnosť si vyžaduje znalosti aspoň základné, nemôžeš robiť niečo, čo si ešte nerobila, len si počula o tom. Ja viem všetko je raz "prvýkrát", ale ... a tu sú tie bodky, ... ani tá najlepšia krajčírka to za Teba robiť nebude - lebo ju nezaplatíš a keď si nedáš pozor, tak Ťa oklame, že sa z toho ani nespamätáš.
emik
17.12.07,12:31
alebo opat nejaky(a) sikovny(a) student(tka) co nema rad(a) taketo krasne zadania/seminarne prace do skoly :)

pekny den prajem
emi