majkla
10.12.07,14:58
Vystavujem dobropis,aky typ DPH mam pouzit ked povodna fa bola bez DPH/bola to pokuta,ale prehrali sme sud/ tak dobropisujem tu istu ciastku.A ako zauctujem ich uhradenie,staci len uhradit v zozname faktur alebo treba potvrdený vzajomny zapocet./Robim v PU MRP/
lenkak
10.12.07,18:10
tak ako si použila typ v pôvodnej faktúre.
ja by som to riešila zápočtom.
tamara
18.12.07,09:28
ahojte, idem vystavovať dobropis, ktorý sa týka faktúry z 10/07, aký typ DPH použijem? dakujeem moc
anka z oravy1
18.12.07,12:30
typ DPH na dobropis je od oktobra ten isty ako normalna fa - cize 10 pre vydane fa na SR
tamara
18.12.07,12:56
dakujem :-)
jaja2801
08.01.08,09:04
Ahojte:)
mam taký problem. Vystavila som dobropis na 3 faktúry poradte ako mam ich zauctovat v MRP.Isla som cez vydane faktury, dobropis vybrala som si faktury ktore som dobropisovala. A neviem čo dalej a ako to zapisat do PD?

Dakujeeeem pekne....:)
jaja2801
08.01.08,09:21
zabudla som napisat ze robim v JU MRP. :o

Dakujem za skoru odpoved.
adinka55
08.01.08,11:12
Uctovat v JU budes predsa az ked vratis dobropisovanu ciastku. Ja osobne by som zauctovala takym istym kodom akym bola zauctovana povodna faktura ku ktorej sa dobropis viaze.
lenkak
08.01.08,19:09
Doplním na príklade.
Pôvodnú faktúru si mala -predaj tovaru, keď si uhradila či cez výpis alebo pokladňu, do denníka si uviedla predaj tovaru. Vystavila si dobropis predaj tovaru s mínusom. Po úhrade tohto dobropisu či cez pokladňu alebo banku dáš do denníka mínusom predaj tovaru.
jaja2801
09.01.08,10:21
Dakujem za radu.
Faktury som sice vystavila ale neboli uhradené. Ta či vlastne mam robit ten dobropis alebo len tie faktury nahodit s minusovým znamienkom. Mne ide hlavne o DPH lebo mi sme za faktury už odviedli DPH-čku. Tak mi to skuste prosim nejako po lopate napisat ako to teda mám urobit........ :confused:.


Dakujem pekneeeeeee:)
lenkak
09.01.08,18:50
Ty si ponecháš faktúru ktorú si vystavila. Všetko pôvodné necháš na pokoji. A urobíš novú faktúru s mínusmi, a to bude pre Teba dobropis.
jaja2801
10.01.08,07:09
cize budem mat tam tie povodne a aj minusové. Cize to nebudem robit cez dobropis ale cez faktúry.No a ked urobim ročný prevod tak sa mi prenesu do dlašieho roka. To je v poriadku?
lenkak
16.01.08,19:48
úhrady môžeš spraviť cez ID.
Janinkaaa
18.01.08,08:44
PU v MRP
Potrebujem vystaviť dobropis.
Predtým sa mi zdá že som vo funkciách pri vyšlých fa mala možnosť - ponuku dobropis.
Teraz ak sa nastavím na faktúru, na ktorú chcem vystaviť dobropis, tak vo funkciách mám možnosti buď stornovať, alebo skopírovať.

Ja som si faktúru skopírovala, typ dokladu som dala D. V texte faktúry som dala, že dobropisujeme Vám .....
Pôvodnú sumu, ktorú som predtým faktúrovala som dala s mínusom (napr. - 1000) a správnu sumu som dala s plusom (napr. 600,00)
A vyšiel mi rozdiel 400,00, ktorý musím vrátiť.
Pri tlači faktúry som zadala možnosť Dobropis.

Ako vy vystavujete dobropis v MRP - PÚ ?
Janinkaaa
18.01.08,10:59
Posúvam
Valika
18.01.08,12:32
Veľmi zriedka mám dobropis ale tak ako Ty, len tlačím ako obyčajnú faktúru. Pekný víkend prajem všetkým.
lenkak
18.01.08,18:10
Janinkaaa
mohla si dať storno fakrúru, len by si opravila v názve storno, prepísala dobropis, v texte by sa Ti objavilo hneď číslo faktúry, ku ktorej vystavuješ dobropis, a sumy by sa Ti objavili hneď mínusom. Potom môžeš dať plusovú hodnotu.
Alebo potom vystaviť klasicky faktúru - nové bez akéhokoľvek kopírovania, a zapísať len rozdielové sumy, v tvojomprípade len jeden riadok so sumou -400.
Typ dokladu D ani nemusíš uvádzať, to D je potrebné pri došlých faktúrach.
Janinkaaa
21.01.08,10:06
Škoda, že som si tvoj príspevok Lenka neprečítala ešte v piatok. Celkom dobrý nápad. Nabudúce už budem vedieť.
Ďakujem.