majka555
10.12.07,15:02
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Dňa 18.06.2007 sme kúpili staré ojazdené auto za 29 000. Bolo v zlom technickom stave dali sme ho do poriadku, náklady s tým spojené som neúčtovala. K tomuto dňu sme zaplatili daň z MV do konca roka. Keďže auto stálo 29000 nejde do odpisov. Môžem ho vyradiť nejakým spôsobom z evidencie? Ako ? Môžem ho predať? V januári by sme totiž chceli kúpiť nové auto a to prihlásiť na daňovom úrade. Ako to staré auto dostanem preč z evidencie na daňovom úrade? ďakujem za odpoveď.
KEJKA
10.12.07,14:07
neviem, prečo si neúčtovala náklady na opravu, to je mimo témy.....
auto ste prihlásil na DI.... tak ho aj odhlás. Môžeš ho predať, na základe zmeny majiteľa vozidla ho na DI odhlásiš, to nemá nič spoločné s odpismi.
ak ho nepredáš, ale ho chceš iba vyradiť, tak musíš preukázať spôsob likvidácie...na to je tu však iná téma ..... vyhľadaj si.
Johanka
10.12.07,14:22
FO/JÚ alebo PO/PÚ ?
majka555
10.12.07,20:04
ďakujem za odpoveď, ide o FO účtujúcu v JÚ, keď som auto nadobudla v júni 2007 za 29000,môžem ho odhlásiť v januári 2008 z evidencie na daňovom úrade s tým, že som ho predala?
Ako by to bolo, keby stálo nad 30000 a odpisovalo by sa, môže sa v tomto prípade predať pred skončením odpisovania? Treba znalecký posudok?
Ide mi len o to, aby neboli problémy s daňovým úradom.
Keď auto predám mám na zmluvu a príjmový doklad vyčísliť DPH (sme štvrťročný platca DPH) Ako účtovať príjem za takýto predaj? Jednoducho to auto by som potrebovala čo najjednoduchšie dostať preč z evidencie na daňovom úrade.Auto je na dopr. inšpektoráte vedené na IČO, stačilo by keby sa prepísalo na rod. číslo a na základe toho sa odhlásilo na daňovom úrade? Viem, že tých otázok je veľa, ale neviem si to dať "dohromady" zo zákonov , preto prosím o radu
KEJKA
10.12.07,20:17
nerieš zákony, rieš auto,
ak je auto osobné, tak DPH na doklade nevyčísľuješ, ak je úžitkové tak áno, treba odviesť DPH.
Odhlásiš auto z DI, až ked si ujasníš čo chceš a zrealizuješ predaj. Sám sebe nepredávaš...musí ísť o predaj cudziemu.
Auto je pojazdné ???
Nepýtaj sa na to čo keby.....
ak to auto má hodnotu 29000 Sk, tak neodpisuješ, predajnú cenu=príjem dáš do POZD.
To isté aj keby stálo viac ako 30000 Sk.... ked už si chcela vedieť, čo keby.....
a prosím ťa, nepanikár, ved sa nič nedeje, alebo áno?