Zuzana Boháčová
10.12.07,16:22
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť tých,ktorí majú nejaké skúsenosti
s Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Moja teta je veľmi vážne chorá:mee: a v nemocnici ju žiaľ dosť zanedbávajú,dokonca ju odmietli prijať na oddelenie,keď ju priviezla záchranka,..
Ja som sa rozhodla podať podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou - na konkrétneho lekára,že si neplní svoje povinnosti.
Stránku na nete som si už pozrela,aj aké údaje má obsahovať a čo všetko treba uviesť.
Problém je v tom,že sa obávam,aby som to nesprávne nenapísala-či ma prípadne ten lekár nemôže súdne napadnúť? (osobne totiž poznám jeho 1 rodinného príslušníka-v negatívnom smere,takže sa obávam či sa mi nebude chcieť pomstiť,ale v tomto prípade ma viac zaujíma tetino zdravie a dovolanie sa spravodlivosti..:(

myslíte,že ma môže lekár súdne napadnúť za neoprávnené výroky?
Ja nie som lekár,nespochybňujem liečebný postup (aj keď nám v inej nemocnici povedali,že ju dorobili dosť zle:(:mee:
ale chcem nápravu,aby sa už k iným pacientom tak strašne nechovali
nechajú v bolestiach čakať na chodbe,pohadzujú si pacientov medzi oddeleniami, atď..:mad:

ďakujem vopred pekne všetkým za pomoc
Zuzana Boháčová
10.12.07,18:24
posúvam ďalej
BXLmiami
11.12.07,09:26
Ano lekár sa môže brániť.Pokiaľ sa budeš sťažovať,mala by sťažnosť byť dokázateľná ako v každom inom odbore.Pri SLK máme bezplatné právne poradenstvo a po skúsenostiach s mediami sme vytvorili fond pre lekárov,ktorí potrebujú súdnu ochranu.Sťažuj sa ak myslíš,že je to treba,ale daj pozor ako všade,aby tá sťažnosť sedela.
Zuzana Boháčová
12.12.07,07:21
Ano lekár sa môže brániť.Pokiaľ sa budeš sťažovať,mala by sťažnosť byť dokázateľná ako v každom inom odbore.Pri SLK máme bezplatné právne poradenstvo a po skúsenostiach s mediami sme vytvorili fond pre lekárov,ktorí potrebujú súdnu ochranu.Sťažuj sa ak myslíš,že je to treba,ale daj pozor ako všade,aby tá sťažnosť sedela.

ja len dávam podnet na prešetrenie udalosti či lekár postupoval správne. TO by ma nemal napadnúť, ja ho konkrétne neobviňujem,len spochybňujem postup.. Môže to tak byť?
BXLmiami
12.12.07,10:25
Podnet na prešetrenie je v poriadku,za to by si nemala byť napadnutá.Napadnutá môžeš byť v prípade,že ho verejne aj s menami ohovoríš a sťažnosť sa nepotvrdí,vtedy ťa môže žalovať pre poškodenie dobrého mena.Viem,že pár takýchto súdnych procesov beží.
Zuzana Boháčová
13.12.07,05:44
Podnet na prešetrenie je v poriadku,za to by si nemala byť napadnutá.Napadnutá môžeš byť v prípade,že ho verejne aj s menami ohovoríš a sťažnosť sa nepotvrdí,vtedy ťa môže žalovať pre poškodenie dobrého mena.Viem,že pár takýchto súdnych procesov beží.

aha ďakujem
takže podnet ne ok..:) len si mám dávať pozor na ústa..
podala som podnet na úrad pre dohľad nad zdr.starostlivosťou, ďalej na Ministerstvo Zdrav., Samosprávny kraj a Nemocnicu /tak to aj odporúčajú na stránke úradu pre dohľad../ snáď ma ten lekár nenapadne.. uviedla som tam jeho meno, ale je to podnet na prešetrenie , tak tam jeho meno musím uviesť..
sa už aj začínam trošku báť:mee: