Emwa
10.12.07,17:28
Pekny podvecer,
potrebujem poradit v nasledovnej veci : SZCO v r. 2004 menil DU kvoli zmene bydliska. V r. 2005 na novom DU zistili, ze chyba jeden kvartalny vykaz dane zo mzdy za r. 2003. Kedze sme nevedeli dokazat, ze chybajuci vykaz bol riadne a nacas odovzdany,/ som presvedcena, ze ano/ po dohode s pracovnickou noveho DU sme urobili novy vykaz. Teraz, v poslednych dnoch prisiel platobny vymer za oneskorene odovzdanie vykazu, a samozrejme pokuta.
Chcem sa Vas opytat, do kolkych rokov moze DU vymahat pokuty. Ak mi poradite cim skor, budem velmi rada.

dakujem
evina
10.12.07,16:33
Pekny podvecer,
potrebujem poradit v nasledovnej veci : SZCO v r. 2004 menil DU kvoli zmene bydliska. V r. 2005 na novom DU zistili, ze chyba jeden kvartalny vykaz dane zo mzdy za r. 2003. Kedze sme nevedeli dokazat, ze chybajuci vykaz bol riadne a nacas odovzdany,/ som presvedcena, ze ano/ po dohode s pracovnickou noveho DU sme urobili novy vykaz. Teraz, v poslednych dnoch prisiel platobny vymer za oneskorene odovzdanie vykazu, a samozrejme pokuta.
Chcem sa Vas opytat, do kolkych rokov moze DU vymahat pokuty. Ak mi poradite cim skor, budem velmi rada.

dakujem

5 rokov
Emwa
10.12.07,16:42
Este chcem doplnit, peniaze boli nacas odvedene, akurat na DU nevedeli najst vykaz / vtip je v tom, ze vsetky ostatne od r.1991 tam boli a v poriadku/, chybal len ten jeden.
Takze mi nejde o nezaplatenú daň ale o chybajuci vykaz.
evina
10.12.07,16:45
§ 35 zákona o správe daní a poplatkov:

18/ Pokutu podľa odsekov 1 a 3 nemožno uložiť, ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom rozhodnutie správcu dane o vyrubení dane alebo vyrubení rozdielu dane nadobudlo právoplatnosť, alebo ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom daňový subjekt podal dodatočné daňové priznanie. Pokutu podľa odsekov 4 až 12 nemožno uložiť, ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom došlo k porušeniu tohto zákona alebo osobitného zákona. Ak neuplynula päťročná lehota na uloženie pokuty podľa prvej vety a v tejto lehote bolo vydané nové rozhodnutie správcu dane o vyrubení dane alebo o vyrubení rozdielu dane, plynie päťročná lehota na uloženie pokuty znovu od konca roka, v ktorom toto rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť; to platí aj v prípade, ak v päťročnej lehote na uloženie pokuty podľa prvej vety súd zrušil rozhodnutie správcu dane o vyrubení dane alebo vyrubení rozdielu dane a vrátil vec na ďalšie konanie.

Nepodanie výkazu patrí do bodu 6
evina
10.12.07,16:45
Este chcem doplnit, peniaze boli nacas odvedene, akurat na DU nevedeli najst vykaz / vtip je v tom, ze vsetky ostatne od r.1991 tam boli a v poriadku/, chybal len ten jeden.
Takze mi nejde o nezaplatenú daň ale o chybajuci vykaz.
Áno už som ten paragraf opravila.