VKS
10.12.07,18:44
Od noveho roku by som chcela nastúpiť do roboty. Zaroven som este na materskej dovolenke. Mozem sa teda zamestnat na hlavny pracovny pomer, tak aby som nestratila prijem z materskej? Dieta by som do skolky zatial nedala. Viem ze boli nejake obmedzenia casove, alebo financne, ze zena po prekroceni tychto obmedzeni o matersku prisla. Plati stale tento zakon? dakujem
alušik
10.12.07,20:23
zlezaradil
Napriek tomu odpovedám - predpokladám, že už nepoberáš materské, ale rodičovský príspevok. Ten sa neposkytuje, ak sa riadna starostlivosť o dieťa zabezpečuje v školskom zariadení, ktoré je zaradené do siete škôl a školských zariadení. V prípade, že sa o dieťa bude starať napríklad niekto z rodiny, alebo ho umiestniš v súkromnej škôlke, rodičovský príspevok sa Ti bude vyplácať aj popri vykonávaní zárobkovej činnosti až do 3 rokov veku dieťatka.;)
alušik
10.12.07,20:37
Len sa ešte doplním - v prípade, že by predsa išlo o poberanie materského - t.j. tých prvých 28, resp. 37 týždňov, nesmie mať príjem, ktorý by bol vymeriavacím základom pre nemocenské poistenie. T.j. môže mať príjmy napr. na dohodu o vykonaní práce, nie však pravidelné príjmy z činnosti zamestnanca.