maska4
11.12.07,10:03
Ahojte poradaci.Mala prosbička o radu. Podnikatel ide na zahranicnu pracovnu cestu. Je nutne vziat si so sebou preddavok na tuto cestu ? Mozne to je ....
ale musi to byt? Priniesol mi vyuctovanie, ale ja nemam zauctovany ziadny preddavok. Nebude to chyba?Uctujem v JU.Dakujem.:)
Chobot
11.12.07,09:12
Ahojte poradaci.Mala prosbička o radu. Podnikatel ide na zahranicnu pracovnu cestu. Je nutne vziat si so sebou preddavok na tuto cestu ? Mozne to je ....
ale musi to byt? Priniesol mi vyuctovanie, ale ja nemam zauctovany ziadny preddavok. Nebude to chyba?Uctujem v JU.Dakujem.:)

Nemusí brať preddavok. Mnohí ľudia majú vlastnú hotovosť a nepotrebujú preddavok. Na jednodňové cesty do AT ani my neberieme preddavok.
m.hladka
11.12.07,09:41
Nie je nutné vziať si so sebou preddavok na túto cestu. Vyúčtovanie sa musí urobiť na tlačive "Cestovný príkaz", a keď nemá cez pokladňu vydaný preddavok, tak sa urobí vyúčtovanie SC bez preddavku - riadna služobná cesta.
maska4
11.12.07,11:51
Ďiky za odpoveď.A do kolkych dni sa musi cestak potom zuctovat? Mne ho zvyknu davat dost neskoro ...
Chobot
11.12.07,14:15
Ďiky za odpoveď.A do kolkych dni sa musi cestak potom zuctovat? Mne ho zvyknu davat dost neskoro ...

§36 ods. 3 a 4 zákona o cest. náhradách:

"(3) Zamestnanec je povinný do desiatich pracovných dní po dni skončenia pracovnej cesty predložiť zamestnávateľovi písomné doklady potrebné na vyúčtovanie pracovnej cesty a tiež vrátiť nevyúčtovaný preddavok. Zamestnávateľ môže zamestnancom, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vo vnútornom predpise určiť dlhší čas na predloženie písomných dokladov potrebných na vyúčtovanie pracovnej cesty a vrátenie nevyúčtovaného preddavku, najdlhšie však do 30 kalendárnych dní po dni skončenia pracovnej cesty.

(4) Zamestnávateľ je povinný do desiatich pracovných dní odo dňa predloženia písomných dokladov vykonať vyúčtovanie pracovnej cesty zamestnanca a uspokojiť jeho nároky. Zamestnávateľ môže zamestnancom, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vo vnútornom predpise určiť dlhší čas na vyúčtovanie pracovnej cesty, najdlhšie však do 30 kalendárnych dní odo dňa predloženia písomných dokladov."
maska4
12.12.07,06:43
ďakujem pekne. Pekný deň.